Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Kongo

Atlas of World: Kongo. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Kongo.


Informacje o Kongo

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Kongo. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Kongo. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Kongo tutaj:

Kongo - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Kongo? Zacznijmy od tego: Po odzyskaniu niepodległości w 1960 r. Byłym francuskim regionem Środkowego Kongo stała się Republika Konga. Ćwierć wieku eksperymentów z marksizmem porzucono w 1990 r., A demokratycznie wybrany rząd objął urząd w 1992 r. Krótka wojna domowa w 1997 r. Przywróciła dawnego marksistowskiego prezydenta Denisa Sassou-nguesso i zapoczątkowała okres zamieszek etnicznych i politycznych. Rebelianci z południa zgodzili się na ostateczne porozumienie pokojowe w marcu 2003 r. Republika Konga jest jednym z największych producentów ropy w Afryce, ale przy spadającej produkcji będzie potrzebować nowych odkryć ropy naftowej, aby utrzymać zyski z ropy naftowej w długim okresie.

Geografia - Kongo

Gdzie na świecie jest Kongo? Lokalizacja tego kraju to Afryka Środkowa, granicząca z Oceanem Atlantyckim, pomiędzy Angolą i Gabonem. Całkowita powierzchnia kraju Kongo wynosi 342,000 km2, z czego 341,500 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: równinie nadbrzeżnej Equato , na południowym basenie, na centralnym płaskowyżu, na północnym basenie. Najniższym punktem kraju Kongo jest Oceanie Atlantyckim 0 m na, najwyższy punkt górze Berongou 903 m na. Klimat jest tropikalny; pora deszczowa (od marca do czerwca); pora sucha (od czerwca do października); utrzymujące się wysokie temperatury i wilgotność; szczególnie osłabiający klimat na.


Mieszkańcy - Kongo

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Kongo. Liczba to: 4,954,674. To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Kongo 48%, Sangha 20%, M'Bochi 12%, Teke 17%, Europejczycy i inne 3%. Jakie są języki w kraju Kongo? Francuzi (urzędowo), Lingala i Monokutuba ( języki obcojęzyczne), wiele lokalnych języków i dialektów (z których najbardziej rozpowszechniony jest Kikongo). A religie: Rzymskokatolicki 33,1%, Przebudzenie Kościoły / Chrześcijańskie Odrodzenie 22,3%, Protestant 19,9%, Salutiste 2,2%, Muzułmanin 1,6%, Kimbanguiste 1,5%, inne 8,1%, brak 11,3% (2010 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 19.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 59.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Kongo? Tutaj: populacja znajduje się głównie na południu, w stolicy Brazzaville. Główne obszary miejskie kraju Kongo to: Brazzaville (stolicy) i wokół niej 1,888 mln; Pointe-Noire 969,000 (2015).

Rząd i gospodarka - Kongo

Stolica kraju Kongo to Brazzaville i rządowy typ prezydenckich republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 12 departamentów (departamentów, liczba pojedyncza - dział); Bouenza, Brazzaville, Cuvette, Cuvette-Ouest, Kouilou, Lekoumou, Likouala, Niari, Plateaux, Pointe-Noire, Pool, Sangha. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Kongo, ważnymi produktami przemysłowymi są ekstrakcja ropy naftowej, cement, tarcica, warzenie, cukier, olej palmowy, mydło, mąka, papierosy. Ważne produkty rolne to Kasawa (maniok, tapioka), cukier, ryż, kukurydza, orzeszki ziemne, warzywa, kawa, kakao; produkty leśne. Najważniejsze towary eksportowe to ropa naftowa, drewno, sklejka, cukier, kakao, kawa, diamenty, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 39,8%, Włochy 10,2%, Australia 7%, Gabon 6,6%, Angola 6%, Singapur 4,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to sprzęt kapitałowy, materiały budowlane, artykuły spożywcze, a najważniejsi partnerzy importowi to Korea Południowa 18,2%, Francja 12,8%, Chiny 12,2%, Norwegia 11,2%, Belgia 6,9% (2016). Jak bogaty jest Kongo i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $6,700 (2017 oszacowanie). To dość niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 46.5% (2011 oszacowanie).


Mapa - KongoBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności