Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Republika Kongo

Atlas světa: Republika Kongo. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Republika Kongo.

Domů - Afrika - Republika Kongo

Informace - Republika Kongo

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Republika Kongo. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Republika Kongo. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Republika Kongo:

Republika Kongo - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Republika Kongo? Začněme tímto: Po nezávislosti v roce 1960 se bývalý francouzský region Středního Kongu stal Republikou Kongo. Čtrnáct století experimentů s marxismem bylo opuštěno v roce 1990 a demokraticky zvolená vláda nastoupila v roce 1992. Krátká občanská válka v roce 1997 obnovila bývalého marxistického prezidenta Denise Sassou-nguessa a zahájila období etnických a politických nepokojů. Jižní bitevní skupiny se dohodly na konečné mírové dohodě v březnu 2003. Konžská republika je jedním z největších producentů ropy v Africe, ale s klesající produkcí bude potřebovat nové offshore ropné nálezy, aby udržel své zisky z ropy v dlouhodobém horizontu.

Geografie - Republika Kongo

Kde je na světě Republika Kongo? Umístění této země je Střední Afrika, hraničící s jižním Atlantským oceánem, mezi Angolou a Gabonem. Republika Kongo má celkovou plochu 342,000 km2, z čehož 341,500 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: pobřežní rovinu Equato , jižní pánve, centrální plošinu, severní povodí. Nejnižší bod země Republika Kongo je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Mount Berongou 903 m. A klima je tropický; období dešťů (březen až červen); období sucha (červen až říjen); trvalé vysoké teploty a vlhkost; obzvláště zneklidňující podnebí obklopuje.


Obyvatelé - Republika Kongo

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Republika Kongo. Počet obyvatel je: 4,954,674. Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Kongo 48%, Sangha 20%, M'Bochi 12%, Teke 17%, Evropané a další 3%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Republika Kongo hovoří jazyky Francouzština (oficiální), Lingala a Monokutuba lingua franca obchodní jazyky), mnoho místních jazyků a dialektů (z nichž Kikongo je nejrozšířenější). A náboženství: Římskokatolický 33,1%, probuzení kostely / křesťanské obrození 22,3%, protestantské 19,9%, Salutiste 2,2%, muslimské 1,6%, Kimbanguiste 1,5%, ostatní 8,1%, žádné 11,3% (rok 2010). Kolik let je tady lidem? 19.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 59.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: populace se nachází především na jihu, v hlavním městě a poblíž hlavního města Brazzaville. Hlavní městské oblasti v zemi Republika Kongo jsou: Brazzaville (hlavního města) 1,888 milionu; Pointe-Noire 969 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Republika Kongo

Hlavní město země Republika Kongo je Brazzaville a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 12 oddělení (oddělení, jednotlivá - oddělení); Bouenza, Brazzaville, Cuvette, Cuvette-Ouest, Kouilou, Lekoumou, Likouala, Niari, Plateaux, Pointe-Noire, bazén, Sangha. Pokud jde o ekonomiku, Republika Kongo má tyto důležité průmyslové produkty: těžba ropy, cement, řezivo, pivo, cukr, palmový olej, mýdlo, mouka, cigarety. Důležité zemědělské produkty jsou Kasava (maniok, tapioca), cukr, rýže, kukuřice, arašídy, zelenina, káva, kakao; lesní produkty. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropa, řezivo, překližka, cukr, kakao, káva, diamanty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 39.8% 7,2%, Gabon 6,6%, Angola 6%, Singapur 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou kapitálové vybavení, stavební materiály, potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou Jižní Korea 18,2%, Francie 12,8%, Čína 12,2%, Norsko 11,2%, Belgie 6,9%. Jakým bohatstvím oplývá Republika Kongo a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $6,700 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 46.5% (2011 odhad).


Mapa Republika KongoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet