Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Kongo (Brazzaville)

Atlas sveta: Kongo (Brazzaville). Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Kongo (Brazzaville).

Domov - Afrika - Kongo (Brazzaville)

Informácie - Kongo (Brazzaville)

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Kongo (Brazzaville). Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Kongo (Brazzaville). (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Kongo (Brazzaville) tu:

Kongo (Brazzaville) - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Kongo (Brazzaville)? Začnime týmto: Po nezávislosti v roku 1960 sa bývalý francúzsky región Stredného Konga stal Republikou Kongo. Štvrťstoročné experimentovanie s marxizmom bolo upustené v roku 1990 a v roku 1992 nastúpila demokraticky zvolená vláda. Krátka občianska vojna v roku 1997 obnovila bývalého marxistického prezidenta Denisa Sassou-nguessa a začala v období etnických a politických nepokojov. Južne založené povstalecké skupiny súhlasili s konečnou mierovou dohodou v marci 2003. Konžská republika je jedným z najväčších producentov ropy v Afrike, ale s klesajúcou produkciou bude potrebovať nové offshore ropné nálezy na udržanie svojich ropných výnosov v dlhodobom horizonte.

Geografia - Kongo (Brazzaville)

Kde na svete je Kongo (Brazzaville)? Umiestnenie tejto krajiny je Stredná Afrika, hraničiaca s južným Atlantickým oceánom, medzi Angolou a Gabonom. Celková plocha krajiny Kongo (Brazzaville) je 342,000 km2, z čoho 341,500 km2 je zem. Takže to je pomerne veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: pobrežnej rovine Equato , južnej kotline, centrálnej plošine, severnej časti. Kongo (Brazzaville) má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Mount Berongou 903 m. Podnebie je tropické; daždivé obdobie (marec až jún); suchá sezóna (jún až október); pretrvávajúce vysoké teploty a vlhkosť; obzvlášť vyčerpávajúca klíma sa nachádza na.


Obyvatelia - Kongo (Brazzaville)

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Kongo (Brazzaville). To číslo je: 4,954,674. Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Kongo 48%, Sangha 20%, M'Bochi 12%, Teke 17%, Európania a ostatné 3%. Aké sú jazyky v krajine Kongo (Brazzaville)? francúzske (oficiálne), Lingala a Monokutuba lingua franca obchodné jazyky), veľa miestnych jazykov a dialektov (z ktorých Kikongo je najrozšírenejší). A náboženstvá: Rímskokatolícke 33,1%, prebúdzajúce cirkvi / kresťanské obrodenie 22,3%, protestantské 19,9%, Salutiste 2,2%, moslimské 1,6%, Kimbanguiste 1,5%, ostatné 8,1%, žiadne 11,3% (2010 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 19.7 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 59.8 rok. Kde ľudia žijú v krajine Kongo (Brazzaville)? Tu: populácia sa nachádza predovšetkým na juhu, okolo hlavného mesta Brazzaville. Hlavné mestské oblasti krajiny Kongo (Brazzaville) sú: Brazzaville (hlavného mesta) 1,888 milióna; Pointe-Noire 969 000 (2015).

Vláda a hospodárstvo - Kongo (Brazzaville)

Hlavné mesto krajiny Kongo (Brazzaville) je Brazzaville a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 12 oddelenia (oddelenia, singulárne - oddelenie); Bouenza, Brazzaville, Cuvette, Cuvette-Ouest, Kouilou, Lekoumou, Likouala, Niari, Plateaux, Pointe-Noire, bazén, Sangha. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Kongo (Brazzaville), dôležité priemyselné produkty sú ťažba ropy, cement, drevo, pivovarníctvo, cukor, palmový olej, mydlo, múka, cigarety. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Manioku, tapioka, cukor, ryža, kukurica, arašidy, zelenina, káva, kakao; lesné produkty. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropa, rezivo, preglejka, cukor, kakao, káva, diamanty a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Čína 39.8% 7%, Gabon 6,6%, Angola 6% Singapore 4,2% (2016),. Najdôležitejšie dovozné komodity sú investičných celkov, stavebné materiály, potraviny a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Južná Kórea 18,2%, Francúzsko 12,8%, Čína 12,2%, Nórsko 11,2%, Belgicko 6,9% (2016). Ako bohatá je krajina Kongo (Brazzaville) a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $6,700 (2017 odhad). Toto je pomerne nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 46.5% (2011 odhad).


Mapa - Kongo (Brazzaville)E-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia