Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Kostaryka

Atlas of World: Kostaryka. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Kostaryka.


Informacje o Kostaryka

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Kostaryka. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Kostaryka. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Kostaryka tutaj:

Kostaryka - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Kostaryka? Zacznijmy od tego: Chociaż odkryte przez Hiszpanów na początku 16 wieku, początkowe próby kolonizacji Kostaryki okazały się nieskuteczne ze względu na połączenie czynników, w tym choroby spowodowane przez zarośnięte przez komary bagna, brutalne upały, opór ze strony tubylców i pirackie najazdy. Dopiero w 1563 r. Założono stałe osiedle Cartago w chłodniejszych, żyznych środkowych wyżynach. Obszar ten pozostał kolonią przez około dwa i pół wieku. W 1821 roku Kostaryka stała się jedną z kilku prowincji Ameryki Środkowej, które wspólnie ogłosiły niepodległość od Hiszpanii. Dwa lata później dołączył do Zjednoczonych Prowincji Ameryki Środkowej, ale ta federacja rozpadła się w 1838 roku, kiedy Kostaryka ogłosiła suwerenność i niepodległość. Od końca XIX wieku tylko dwa krótkie okresy przemocy niszczyły demokratyczny rozwój kraju. W 1949 r. Kostaryka rozwiązała swoje siły zbrojne. Chociaż nadal utrzymuje duży sektor rolny, Kostaryka rozszerzyła swoją gospodarkę o silną technologię i przemysł turystyczny. Poziom życia jest stosunkowo wysoki. Własność gruntów jest powszechna.

Geografia - Kostaryka

Gdzie na świecie jest Kostaryka? Lokalizacja tego kraju to Ameryka Środkowa, granicząca zarówno z Morzem Karaibskim, jak i Północnym Pacyfikiem, między Nikaraguą a Panamą. Całkowita powierzchnia kraju Kostaryka wynosi 51,100 km2, z czego 51,060 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: równinach przybrzeżnych oddzielona od chropowatych gór, w tym ponad 100 wulkanicznych stożków, z których kilka to główne aktywne wulkany. Najniższym punktem kraju Kostaryka jest Ocean Spokojny 0 m, najwyższy punkt Cerro Chirripo 3 819 m. Klimat jest tropikalne i subtropikalne; pora sucha (od grudnia do kwietnia); pora deszczowa (od maja do listopada); chłodnica na wyżynnych.


Mieszkańcy - Kostaryka

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Kostaryka. Liczba to: 4,930,258 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? białe lub mestizo 83,6%, Mulato 6,7%, rdzenne 2,4%, czarne pochodzenia afrykańskiego 1,1%, inne 1,1%, żadne 2,9%, nieokreślone 2,2% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Kostaryka? hiszpański (urzędowy), angielski. A religie: rzymskokatolicki 76,3%, ewangelicki 13,7 %, Świadek Jehowy 1,3%, inne protestanckie 0,7%, pozostałe 4,8%, żadne 3,2%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 31.3 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 78.7 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Kostaryka? Tutaj: przybliżeniu połowa populacji kraju zamieszkuje obszary miejskie; stolica San Jose jest największym miastem i domem dla około jednej piątej populacji. Główne obszary miejskie kraju Kostaryka to: SAN JOSE (stolica) 1,17 miliona (2015).

Rząd i gospodarka - Kostaryka

Stolica kraju Kostaryka to San Jose i rządowy typ prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 7 prowincji (prowincje, liczba pojedyncza - provincia); Alajuela, Cartago, Guanacaste, Heredia, Limon, Puntarenas, San Jose. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Kostaryka, ważnymi produktami przemysłowymi są medyczny, przetwórstwo spożywcze, tekstylia i odzież, materiały budowlane, nawozy sztuczne, wyroby z tworzyw sztucznych. Ważne produkty rolne to Banany, ananasy, kawa, melony, ozdobne rośliny, cukier, kukurydza, ryż, fasola, ziemniaki; wołowina, drób, nabiał; sprzęt. Najważniejsze towary eksportowe to banany, ananasy, kawa, melony, rośliny ozdobne, cukier; wołowina; owoce morza; elementy elektroniczne, sprzęt medyczny, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są 41%, Holandia 5,8%, Panama 5,7%, Belgia 5,4%, Nikaragua 5,2%, Gwatemala 5,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to surowce, dobra konsumpcyjne, wyposażenie kapitałowe, ropa naftowa, materiały budowlane, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 37,1%, Chiny 13,5%, Meksyk 6,9% (2016). Jak bogaty jest Kostaryka i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $17,200 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 21.7% (2014 oszacowanie).


Mapa - KostarykaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności