Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Kuba

Atlas of World: Kuba. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Kuba.


Informacje o Kuba

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Kuba. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Kuba. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Kuba tutaj:

Kuba - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Kuba? Zacznijmy od tego: Rodzima indiańska populacja Kuby zaczęła spadać po europejskim odkryciu wyspy przez Krzysztofa Kolumba w 1492 r. I po jego rozwoju jako hiszpańskiej kolonii w ciągu następnych kilku stuleci. Duża liczba afrykańskich niewolników została przywieziona do pracy na plantacjach kawy i cukru, a Hawana stała się punktem startowym dla corocznych flot skarbowych płynących do Hiszpanii z Meksyku i Peru. Hiszpańska władza ostatecznie doprowadziła do ruchu niepodległościowego i okazjonalnych buntów, które zostały surowo stłumione. Interwencja USA podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej w 1898 roku pomogła Kubańczykom w obaleniu hiszpańskich rządów. Traktat paryski uniezależnił Kubę od Hiszpanii w 1898 r., A po trzech i pół latach późniejszych rządów wojskowych USA, Kuba stała się niezależną republiką w 1902 r., Po czym wyspa przeżyła szereg rządów, głównie zdominowanych przez wojskowych i skorumpowanych polityków. Fidel Castro poprowadził armię rebeliantów do zwycięstwa w 1959 roku; jego autorytarne rządy utrzymywały późniejszy reżim przez prawie pięćdziesiąt lat. Zrezygnował z funkcji przewodniczącego w lutym 2008 r. Na rzecz swojego młodszego brata Raul Castro. Komunistyczna rewolucja Kuby, przy poparciu Sowietów, została wyeksportowana do Ameryki Łacińskiej i Afryki w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W dniach 8-9 września 2017 r. Huragan Irma przejechał wzdłuż północnego wybrzeża Kuby powodując rozległe uszkodzenia struktur, dróg i zasilaczy. Kraj ten stanął w obliczu poważnego spowolnienia gospodarczego w 1990 r. Po wycofaniu się z dawnych sowieckich dotacji o wartości 4-6 miliardów dolarów rocznie. Kuba czasami przedstawia amerykańskie embargo, na miejscu od 1961 r., jako źródło jego trudności. W ostatnim dziesięcioleciu nastąpiła narastająca komunikacja z kubańskim rządem w celu zajęcia się interesami narodowymi. W wyniku starań rozpoczętych w grudniu 2014 r. W celu przywrócenia stosunków dyplomatycznych z kubańskim rządem, które zostały zerwane w styczniu 1961 r., Stany Zjednoczone i Kuba ponownie otworzyły ambasady w swoich krajach w dniu 20 lipca 2015 r. Jednak embargo pozostaje w mocy. Nielegalna migracja obywateli Kuby do Stanów Zjednoczonych drogą morską i lądową jest od dawna wyzwaniem. W 2016 roku US Coast Guard interwicted 5228 kubańskich obywateli na morzu. Również w roku 2016 44 553 kubańskich imigrantów zaprezentowało się w różnych portach granicznych na lądach w całym USA. W dniu 12 stycznia 2017 r. Stany Zjednoczone i Kuba podpisały wspólne oświadczenie kończące tzw. "Mokrą stopę", polityka suchych stóp - dzięki której obywatelom kubańskim, którzy dotarli do amerykańskiej ziemi, pozwolono pozostać - ułatwiając repatriację kubańskich migrantów. Liczba nielegalnych migracji kubańskich znacznie spadła.

Geografia - Kuba

Gdzie na świecie jest Kuba? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspa między Morzem Karaibskim a Oceanem Atlantyckim, 150 km na południe od Key West, Floryda. Całkowita powierzchnia kraju Kuba wynosi 110,860 km2, z czego 109,820 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: większości płaska na faliste równiny, z nierównymi wzgórzami i górami na południowym wschodzie. Najniższym punktem kraju Kuba jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Pico Turquino 1,974 m. Klimat jest tropikalna; moderowane przez wiatry; pora sucha (od listopada do kwietnia); pora deszczowa (od maja do października) w.


Mieszkańcy - Kuba

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Kuba. Liczba to: 11,147,407 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? białe 64,1%, mulat lub mieszane 26,6%, czarne 9,3%. Jakie są języki w kraju Kuba? Hiszpański (oficjalnie). A religie: nominalnie rzymskokatolicki 85%, protestant, Świadkowie Jehowy, Żydzi, Santeria. Ile lat mają przeciętni ludzie? 41.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 78.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Kuba? Tutaj: duże skupiska ludności w całym kraju, z których znaczniejsze znajdują się w większych miastach, szczególnie stolica Hawany. Główne obszary miejskie kraju Kuba to: Hawana (stolica) 2.137 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Kuba

Stolica kraju Kuba to Hawana i rządowy typ komunistycznego stanu. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 15 prowincji (provincias, singular - provincia) i 1 gminę specjalną (municipio especial); Artemisa, Camaguey, Ciego de Avila, Cienfuegos, Granma, Guantanamo, Holguin, Isla de la Juventud, La Habana, Las Tunas, Matanzas, Mayabeque, Pinar del Rio, Sancti Spiritus, Santiago de Cuba, Villa Clara. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Kuba, ważnymi produktami przemysłowymi są naftowy, nikiel, kobalt, farmaceutyki, tytoń, konstrukcji ze stali, cementu, maszyny rolnicze, Suga. Ważne produkty rolne to cukru, tytoniu, owoców cytrusowych, kawy, ryżu, ziemniaków, fasoli; inwentarza żywego. Najważniejsze towary eksportowe to ropa naftowa, nikiel, wyroby medyczne, cukier, tytoń, ryby, cytrusy, kawa, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Rosja 22,9%, Wenezuela 15.4%, Hiszpania 10,3% (2016). Najważniejsze towary importowe to ropa naftowa, żywność, maszyny i sprzęt, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 29,2%, Hiszpania 14%, Włochy 5,1% , Brazylia 4,7%, Meksyk 4,4%, Rosja 4,3%, Kanada 4,1%, USA 4% (2016). Jak bogaty jest Kuba i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $11,900 (2016 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - KubaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności