Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Lesotho

Atlas of World: Lesotho. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Lesotho.


Informacje o Lesotho

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Lesotho. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Lesotho. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Lesotho tutaj:

Lesotho - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Lesotho? Zacznijmy od tego: Basutoland został przemianowany na Królestwo Lesotho po uzyskaniu niepodległości od Wielkiej Brytanii w 1966 r. Partia Basutho rządziła krajem przez pierwsze dwie dekady. King Moshoeshoe został zesłany w 1990 r., Ale powrócił do Lesotho w 1992 r. I został przywrócony w 1995 r., A następnie zastąpił go jego syn, król Letsie III, w 1996 r. Rząd konstytucyjny został przywrócony w 1993 r. Po siedmiu latach rządów wojskowych. W 1998 r. Gwałtowne protesty i bunt wojskowy w wyniku kontrowersyjnych wyborów spowodowały krótką, ale krwawą interwencję sił zbrojnych RPA i Batswana pod egidą Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju. Kolejne reformy konstytucyjne przywróciły względną stabilność polityczną. Pokojowe wybory parlamentarne odbyły się w 2002 r., ale wybory do Zgromadzenia Narodowego w 2007 r. były gorące, a poszkodowane strony kwestionowały, w jaki sposób zastosowano prawo wyborcze do przyznania proporcjonalnych mandatów w Zgromadzeniu. W 2012 r. W wyniku konkurencyjnych wyborów z udziałem 18 partii premier Motsoahae Thomas Thabane utworzył rząd koalicyjny - pierwszy w historii kraju - który usunął 14-letniego operatora, Pakalitha Mosisili, który pokojowo przekazał władzę w następnym miesiącu. Mosisili powrócił do władzy w szybkich wyborach w lutym 2015 r. Po upadku rządu koalicyjnego Thabane'a i rzekomej próbie wojskowego zamachu stanu. s historii - która wyparła 14-letniego operatora, Pakalitha Mosisili, który pokojowo przekazał władzę w następnym miesiącu. Mosisili powrócił do władzy w szybkich wyborach w lutym 2015 r. Po upadku rządu koalicyjnego Thabane'a i rzekomej próbie wojskowego zamachu stanu. s historii - która wyparła 14-letniego operatora, Pakalitha Mosisili, który pokojowo przekazał władzę w następnym miesiącu. Mosisili powrócił do władzy w szybkich wyborach w lutym 2015 r. Po upadku rządu koalicyjnego Thabane'a i domniemanej próbie wojskowego zamachu stanu.

Geografia - Lesotho

Gdzie na świecie jest Lesotho? Lokalizacja tego kraju to Afryka Południowa, enklawa w Republice Południowej Afryki. Całkowita powierzchnia kraju Lesotho wynosi 30,355 km2, z czego 30,355 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: większości góralskie z płaskowyżami, wzgórzami i górami. Najniższym punktem kraju Lesotho jest skrzyżowanie rzeki Orange i Makhaleng 1400 m, najwyższy punkt Thabana Ntlenyana 3452 m. Klimat jest ; zimne, suche, suche zimy; gorące, wilgotne lata w.


Mieszkańcy - Lesotho

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Lesotho. Liczba to: 1,958,042. Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Sotho 99,7%, Europejczyków, Azjatów i innych 0,3%. Jakie są języki w kraju Lesotho? Sesotho (oficjalnie) (południowe Sotho), angielski ( urzędowy), Zulu, Xhosa. A religie: Chrześcijaństwo 80%, przekonania miejscowe 20%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 24.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 53 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Lesotho? Tutaj: Relatywnie wyższa gęstość zaludnienia w zachodniej części kraju, ze stolicą Maseru, a mniejsze miasta Mafeteng, Teyateyaneng i Leribe przyciągają najwięcej ludzi. Główne obszary miejskie kraju Lesotho to: Maseru (kapitał) 267 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Lesotho

Stolica kraju Lesotho to Maseru i rządowy typ parlamentarnej monarchii konstytucyjnej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 10 dzielnic; Berea, Butha-Buthe, Leribe, Mafeteng, Maseru, Mohale's Hoek, Mokhotlong, Qacha's Nek, Quthing, Thaba-Tseka. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Lesotho, ważnymi produktami przemysłowymi są żywność dla zwierząt gospodarskich , napoje, tekstylia, odzież, rękodzieło, budownictwo, turystyka. Ważne produkty rolne to kukurydza, pszenica, nasiona roślin strączkowych, sorgo, jęczmień;. Najważniejsze towary eksportowe to produkuje (odzież, obuwie), wełna i moher, żywność i żywe zwierzęta, prąd, woda, diamenty, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Republika Południowej Afryki 56,5%, USA 35,4 % (2016). Najważniejsze towary importowe to jedzenie; materiały budowlane, pojazdy, maszyny, lekarstwa, produkty ropopochodne, a najważniejsi partnerzy importowi to Republika Południowej Afryki 84,5% (2016). Jak bogaty jest Lesotho i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,900 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 57% (2016 oszacowanie).


Mapa - LesothoBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności