Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Lesotho

Atlas světa: Lesotho. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Lesotho.

Domů - Afrika - Lesotho

Informace - Lesotho

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Lesotho. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Lesotho. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Lesotho:

Lesotho - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Lesotho? Začněme tímto: Basutoland byl přejmenován na Království Lesotho po nezávislosti na Velké Británii v roce 1966. Basutho národní strana vládla zemi během jeho prvních dvou desetiletí. King Moshoeshoe byl vyhoštěn v roce 1990, ale v roce 1992 se vrátil do Lesotha a byl obnoven v roce 1995 a následně následován jeho synem, králem Letsiem III., V roce 1996. Ústavní vláda byla obnovena v roce 1993 po sedmi letech vojenské vlády. V roce 1998 vyvolaly násilné protesty a vojenská vzpouru po sporných volbách krátký, ale krvavý zásah jihoafrických vojsk a vojenských sil Batswany pod záštitou Jihoafrického rozvojového společenství. Následné ústavní reformy obnovily relativní politickou stabilitu. V roce 2002 se konaly mírové parlamentní volby, ale volby do Národního shromáždění v roce 2007 byly horlivě zpochybňovány a poškozené strany zpochybnily, jak byl volební zákon aplikován na přidělení poměrných křesel v Shromáždění. V roce 2012 se v hospodářských volbách, na kterých se zúčastnilo 18 stran, uvedl, že premiér Motsoahae Thomas Thabane tvoří koaliční vládu - první v dějinách země -, která vyhnala 14letého úředníka Pakality Mosisiliho, který mierově přenesl moc následující měsíc. Mosisili se vrátil k moci v brzkých volbách v únoru 2015 po zhroucení Thabanovy koaliční vlády a údajného pokusu o vojenský převrat. které odradily 14letého úředníka Pakality Mosisiliho, který mierově přenesl moc následující měsíc. Mosisili se vrátil k moci v brzkých volbách v únoru 2015 po zhroucení Thabanovy koaliční vlády a údajného pokusu o vojenský převrat. které odradily 14letého úředníka Pakality Mosisiliho, který mierově přenesl moc následující měsíc. Mosisili se vrátil k moci v brzkých volbách v únoru 2015 po zhroucení Thabanovy koaliční vlády a údajného pokusu o vojenský převrat.

Geografie - Lesotho

Kde je na světě Lesotho? Umístění této země je Jižní Afrika, enkláva Jižní Afriky. Lesotho má celkovou plochu 30,355 km2, z čehož 30,355 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně vysočina s plošinami, kopci a horami. Nejnižší bod země Lesotho je křižovatka řek Oranž a Makhaleng 1400 m, nejvyšší bod Thabana Ntlenyana 3,482 m. A klima je ; studené, suché zimy; horké, mokré léta.


Obyvatelé - Lesotho

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Lesotho. Počet obyvatel je: 1,958,042. Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Sotho 99,7%, Evropané, Asiaté a další 0,3%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Lesotho hovoří jazyky Sesotho (oficiální) (jižní Sotho), Angličtina ( oficiální), Zulu, Xhosa. A náboženství: Křesťanská 80%, domorodá víra 20%. Kolik let je tady lidem? 24.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 53 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Relativně vyšší hustota obyvatelstva v západní polovině národa s hlavním městem Maseru a menšími městy Mafeteng, Teyateyaneng a Leribe přitahujícími většinu lidí. Hlavní městské oblasti v zemi Lesotho jsou: Maseru (hlavní město) 267 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Lesotho

Hlavní město země Lesotho je Maseru a typ vlády parlamentní ústavní monarchie. Podívejme se na administrativní členění - 10 okresy; Berea, Butha-Buthe, Leribe, Mafeteng, Maseru, Mohale je Hoek, Mokhotlong, Qacha je Nek, Quthing, Thaba-Tseka. Pokud jde o ekonomiku, Lesotho má tyto důležité průmyslové produkty: potraviny, nápoje, textil, montáž oblečení, řemesla, stavebnictví, cestovního ruchu. Důležité zemědělské produkty jsou kukuřice, pšenice, luštěniny, čirok, ječmen; hospodářská zvířata. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou vyrábí (oděvy, obuv), vlna a mohér, potraviny a živá zvířata, elektřina, voda, diamanty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Jižní Afrika 56,5%, USA 35,4 % (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny; stavební materiály, vozidla, stroje, léky, ropné produkty a nejdůležitější importní partneři jsou Jižní Afrika 84,5% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Lesotho a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,900 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 57% (2016 odhad).


Mapa LesothoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet