Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Montserrat (wyspa)

Atlas of World: Montserrat (wyspa). Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Montserrat (wyspa).

Strona główna - Ameryka Centralna - Montserrat (wyspa)

Informacje o Montserrat (wyspa)

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Montserrat (wyspa). Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Montserrat (wyspa). (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Montserrat (wyspa) tutaj:

Montserrat (wyspa) - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Montserrat (wyspa)? Zacznijmy od tego: Kolonizatorzy angielscy i irlandzcy z St. Kitts po raz pierwszy osiedlili się w Montserrat w 1632 roku; pierwsi afrykańscy niewolnicy przybyli trzy dekady później. Brytyjczycy i Francuzi walczyli o posiadanie wyspy przez większą część XVIII wieku, ale ostatecznie potwierdzono ją jako posiadłość brytyjską w 1783 roku. Gospodarka plantacją cukru na wyspie została przekształcona w małe gospodarstwa rolne w połowie XIX wieku. Znaczna część tej wyspy została zdewastowana, a dwie trzecie ludności uciekło za granicę z powodu erupcji wulkanu Soufriere Hills, który rozpoczął się 18 lipca 1995 roku. Montserrat przetrwał aktywność wulkaniczną, ponieważ ostatnia erupcja miała miejsce w lipcu 2003 roku.

Geografia - Montserrat (wyspa)

Gdzie na świecie jest Montserrat (wyspa)? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspa na Morzu Karaibskim, na południowy wschód od Portoryko. Całkowita powierzchnia kraju Montserrat (wyspa) wynosi 102 km2, z czego 102 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wulkaniczna wyspa, w większości górzysta, z małym przybrzeżnym, nizinnym. Najniższym punktem kraju Montserrat (wyspa) jest Morzem Karaibskim 0 m, najwyższy punkt Wysokość pre-erupcji wulkanu Soufriere Hills wynosiła 915 m; obecna kopuła lawy podlega okresowym nagromadzeniom i zawaleniu; szacowana wysokość kopuły wynosiła 1050 mw 2015 r.. Klimat jest tropikalny; niewielka dzienna lub sezonowa zmienność temperatury.


Mieszkańcy - Montserrat (wyspa)

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Montserrat (wyspa). Liczba to: 5,292. Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? afrykańskich / czarnych 88,4%, mieszanych 3,7%, hiszpańskich / hiszpańskich 3%, kaukaskich / białych 2,7% , East Indian / Indian 1,5%, inne 0,7% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Montserrat (wyspa)? Angielski. A religie: Protestancki 67,1% (w tym anglikański 21,8%, metodystyczny 17%, zielonoświątkowy 14,1%, adwentysta dnia siódmego 10,5%, Kościół Boży 3,7%), katolicki 11,6%, rastafariański 1,4%, inny 6,5%, brak 2,6%, nieokreślony 10,8 % (2001 est.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 33.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 74.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Montserrat (wyspa)? Tutaj: Tylko północna połowa wyspy jest zaludniona, południowa część nie nadaje się do zamieszkania ze względu na aktywność wulkaniczną. Główne obszary miejskie kraju Montserrat (wyspa) to: nieznane.

Rząd i gospodarka - Montserrat (wyspa)

Stolica kraju Montserrat (wyspa) to Plymouth; uwaga - Plymouth został porzucony w 1997 roku z powodu aktywności wulkanicznej; tymczasowe budynki rządowe zostały zbudowane w Brades Estate, stolicy de facto, w okolicach Carr's Bay / Little Bay na północno-zachodnim krańcu Montserrat i rządowy typ Demokracja parlamentarna (ustawodawcza Rada); samorządne terytorium zamorskie brytyjskiego. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 3 parafie; Saint Anthony, Saint Georges, Saint Pete. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Montserrat (wyspa), ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka, rum, tekstylia, urządzenia elektroniczne. Ważne produkty rolne to Kapusty, marchwi, ogórków, pomidorów, cebuli, papryki; produkty zwierzęce. Najważniejsze towary eksportowe to komponenty elektroniczne, torby plastikowe, odzież; ostre papryczki, limonki, rośliny żywe;, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt do transportu bydła , artykuły spożywcze, wyroby przemysłowe, paliwa, smary, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Montserrat (wyspa) i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $8,500 (2006 oszacowanie). To dość niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Montserrat (wyspa)Bezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności