Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Montserrat (ostrov)

Atlas světa: Montserrat (ostrov). Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Montserrat (ostrov).

Domů - Střední Amerika - Montserrat (ostrov)

Informace - Montserrat (ostrov)

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Montserrat (ostrov). Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Montserrat (ostrov). (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Montserrat (ostrov):

Montserrat (ostrov) - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Montserrat (ostrov)? Začněme tímto: Angličtí a irští kolonisté ze St. Kitts se nejprve usadili na Montserratu v roce 1632; první africké otroky přišli o tři desetiletí později. Britové a Francouzi bojovali o držení ostrova po většinu 18. století, ale nakonec se potvrdilo jako britské držení v roce 1783. Ostrovní cukrárna byla v polovině 19. století přeměněna na malé zemědělské pozemky. Většina tohoto ostrova byla zpustošena a dvě třetiny obyvatel utekla do zahraničí kvůli erupci Soufriere Hills Volcano, která začala 18. července 1995. Montserrat vydržel sopečnou činnost od té doby, co poslední erupce nastala v červenci 2003.

Geografie - Montserrat (ostrov)

Kde je na světě Montserrat (ostrov)? Umístění této země je Karibik, ostrov v Karibském moři, jihovýchodně od Portoru. Montserrat (ostrov) má celkovou plochu 102 km2, z čehož 102 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: sopečného ostrova, převážně hornatý, s malými pobřežními nížinami. Nejnižší bod země Montserrat (ostrov) je Karibského moře 0 m Výška, nejvyšší bod prefukování sopky Soufriere Hills byla 915 m; současná lávová kopule podléhá periodickému budování a zhroucení; odhadovaná výška kupole byla 1050 m v roce 2015. A klima je tropický; malá denní nebo sezónní teplotní změna.


Obyvatelé - Montserrat (ostrov)

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Montserrat (ostrov). Počet obyvatel je: 5,292. Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? afrických / černých 88,4%, smíšených 3,7%, hispánských / španělských 3%, kavkazských / bílých 2,7% , Východní Indie / Indie 1,5%, ostatní 0,7% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Montserrat (ostrov) hovoří jazyky Angličtina. A náboženství: Protestant 67,1% (včetně anglikánských 21,8%, metodistů 17%, letnic 14,1%, adventistů sedmého dne 10,5% a církve boží 3,7%), římských katolíků 11,6%, rastafariánů 1,4%, jiných 6,5%, žádné 2,6%, nespecifikovaných 10,8% % (2001 est.). Kolik let je tady lidem? 33.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 74.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Pouze severní polovina ostrova je osídlen, jižní část je neobyvatelná kvůli sopečné činnosti. Hlavní městské oblasti v zemi Montserrat (ostrov) jsou: neznámo.

Vláda a ekonomika - Montserrat (ostrov)

Hlavní město země Montserrat (ostrov) je Plymouth; poznámka - Plymouth byl opuštěn v roce 1997 kvůli sopečné činnosti; prozatímní vládní budovy byly postaveny v Brades Estate, de facto kapitálu, v Carr Bay / Little Bay okolí na severozápadním konci Montserrat a typ vlády Parlamentní demokracie (Legislativní Rada); samosprávné zámořské území Spojeného království. Podívejme se na administrativní členění - 3 farnosti; Saint Anthony, Saint Georges, Saint Pete. Pokud jde o ekonomiku, Montserrat (ostrov) má tyto důležité průmyslové produkty: cestovní ruch, rum, textil, elektronické spotřebiče. Důležité zemědělské produkty jsou Zelí, mrkev, okurky, rajčata, cibule, papriky; živočišné produkty. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou elektronické součástky, plastové tašky, oděvy; horké papriky, limety, živé rostliny; a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení pro přepravu skotu , potraviny, průmyslové výrobky, pohonné hmoty, maziva a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Montserrat (ostrov) a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $8,500 (2006 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Montserrat (ostrov)Zdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet