Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Montserrat (ostrov)

Atlas sveta: Montserrat (ostrov). Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Montserrat (ostrov).

Domov - Stredná Amerika - Montserrat (ostrov)

Informácie - Montserrat (ostrov)

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Montserrat (ostrov). Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Montserrat (ostrov). (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Montserrat (ostrov) tu:

Montserrat (ostrov) - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Montserrat (ostrov)? Začnime týmto: Anglickí a írsky kolonisti zo Svätého Krištu sa prvýkrát usadili na Montserrat v roku 1632; prvé africké otroky prišli o tri desaťročia neskôr. Britskí a francúzski bojovali za držanie ostrova pre väčšinu 18. storočia, ale nakoniec bol potvrdený ako majetok v Británii v roku 1783. Ostrovná cukrovarná ekonomika bola premenená na malé poľnohospodárske pozemky v polovici 19. storočia. Väčšina tohto ostrova bola zničená a dve tretiny obyvateľov utiekli do zahraničia kvôli erupcii sopky Soufriere Hills, ktorá začala 18. júla 1995. Montserrat prežil vulkanickú činnosť od posledného výbuchu, ku ktorému došlo v júli 2003.

Geografia - Montserrat (ostrov)

Kde na svete je Montserrat (ostrov)? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrov v Karibskom mori, juhovýchodne od mesta Puerto Rico. Celková plocha krajiny Montserrat (ostrov) je 102 km2, z čoho 102 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: sopečný ostrov, väčšinou hornatý, s malými pobrežnými nížinami. Montserrat (ostrov) má najnižší bod Karibského mora 0 m, najvyšší bod Výška vulkánu pred výbuchom v Soufriere Hills bola 915 m; súčasná lávová dóma podlieha periodickému budovaniu a zrúteniu; odhadnutá výška dómu bola 1050 m v roku 2015. Podnebie je tropické; malé denné alebo sezónne teplotné zmeny.


Obyvatelia - Montserrat (ostrov)

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Montserrat (ostrov). To číslo je: 5,292. Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? afrických / čiernych 88,4%, zmiešaných 3,7%, hispánskych / španielskych 3%, kaukazských / bielych 2,7% , Východná indická / indická 1,5%, ostatné 0,7% (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Montserrat (ostrov)? Angličtina. A náboženstvá: Protestant: 67,1% (anglická 21,8%, metodistická 17%, letnička 14,1%, adventistka siedmeho dňa 10,5% a cirkev Božia 3,7%), rímsky katolík 11,6%, rastafarián 1,4%, ostatné 6,5%, žiadny 2,6% % (2001 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 33.2 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 74.6 rok. Kde ľudia žijú v krajine Montserrat (ostrov)? Tu: Je osídlená iba severná polovica ostrova, južná časť je neobývateľná kvôli sopečnej činnosti. Hlavné mestské oblasti krajiny Montserrat (ostrov) sú: nevedno.

Vláda a hospodárstvo - Montserrat (ostrov)

Hlavné mesto krajiny Montserrat (ostrov) je Plymouth; poznámka - Plymouth bol opustený v roku 1997 kvôli sopečnej činnosti; dočasné vládne budovy boli postavené v Brades Estate, de facto hlavnom meste, v oblasti Carra Bay / Little Bay na severozápade konca Montserrat a typ vlády Parlamentnej demokracie Rada); samosprávne zámorské územie Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 3 farnosti; Saint Anthony, Saint Georges, Saint Pete. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Montserrat (ostrov), dôležité priemyselné produkty sú cestovný ruch, rum, textil, elektronické prístroje. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Kapusta, mrkva, uhorky, paradajky, cibuľa, papriky; živočíšne výrobky. Najdôležitejšie vývozné komodity sú elektronické súčiastky, plastové tašky, odevy; horúce papriky, limety, živé rastliny; a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a zariadenia pre prepravu hovädzieho dobytka , potraviny, priemyselné výrobky, palivá, mazivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Montserrat (ostrov) a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $8,500 (2006 odhad). Toto je pomerne nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Montserrat (ostrov)E-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet