Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Namibia

Atlas of World: Namibia. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Namibia.


Informacje o Namibia

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Namibia. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Namibia. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Namibia tutaj:

Namibia - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Namibia? Zacznijmy od tego: Republika Południowej Afryki zajęła niemiecką kolonię południowo-zachodniej Afryki podczas I wojny światowej i zarządzała nią jako mandat do czasu II wojny światowej, kiedy to zajęła terytorium. W 1966 r. Grupa partyzancka marksistowska południowo-zachodnia Afryka (Swapo) rozpoczęła wojnę o niepodległość dla obszaru, który stał się Namibią, ale dopiero w 1988 r. Republika Południowej Afryki zgodziła się zakończyć swoją administrację zgodnie z planem pokojowym ONZ cały region. Namibią rządził Swapo, odkąd kraj uzyskał niepodległość w 1990 roku, chociaż partia porzuciła wiele ze swej marksistowskiej ideologii. Premier Hage Geingob został wybrany na prezydenta w 2014 r. W zwycięstwie osuwiskowym, zastępując Hifikepunye Pohamba, który ustąpił po odbyciu dwóch kadencji.

Geografia - Namibia

Gdzie na świecie jest Namibia? Lokalizacja tego kraju to Afryka Południowa, na południowym Atlantyku, pomiędzy Angolą a RPA. Całkowita powierzchnia kraju Namibia wynosi 824,292 km2, z czego 823,290 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie wysoki płaskowyż; Pustynia Namib wzdłuż wybrzeża; Pustynia Kalahari na wschodzie. Najniższym punktem kraju Namibia jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Konigstein na Brandberg 2,573 m. Klimat jest pustynia; gorący, suchy; opadów rzadkich i chaotycznych.


Mieszkańcy - Namibia

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Namibia. Liczba to: 2,484,780. To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? czarne 87,5%, białe 6%, mieszane 6,5%. Jakie są języki w kraju Namibia? Języki Oshivambo 48,9%, Nama / Damara 11,3%, Afrikaans 10,4% (wspólny język większości populacji i około 60% białej populacji), języki Otjiherero 8,6%, Języki Kavango 8,5%, Języki Caprivi 4,8%, Angielski (oficjalny ) 3,4%, inne języki afrykańskie 2,3%, inne 1,7%. A religie: chrześcijańskie 80% do 90% (co najmniej 50% luteran), przekonania miejscowe 10% do 20%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 21.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 64 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Namibia? Tutaj: Gęstość zaludnienia jest bardzo niska, z największe skupisko w skrajnym obszarze północno-centralnym wzdłuż granicy z Angolą. Główne obszary miejskie kraju Namibia to: Windhoek (stolica) 368 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Namibia

Stolica kraju Namibia to Windhoek i rządowy typ prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 14 regionów; Erongo, Hardap, // Karas, Kavango East, Kavango West, Khomas, Kunene, Ohangwena, Omaheke, Omusati, Oshana, Oshikoto, Otjozondjupa, Zambezi; uwaga - region Karas został przemianowany na // Karas we wrześniu 2013 r., aby uwzględnić boczne kliknięcie boczne języka Khoekhoegowab. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Namibia, ważnymi produktami przemysłowymi są Meatpacking przetwarzanie ryb, produkty mleczne, makaron, napoje; wydobycie (diamenty, ołów, cynk, cyna, srebro, wolfram, uran, miedź). Ważne produkty rolne to proso, sorgo, orzeszki ziemne, winogrona; żywy inwentarz; ryby. Najważniejsze towary eksportowe to diamentów, miedzi, złota, cynku, ołowiu, uranu; bydło, biała ryba i mięczaki, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Szwajcaria 20%, Republika Południowej Afryki 17,1%, Botswana 15%, Zambia 6,7%, Hiszpania 4,6%, Włochy 4,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność; produkty ropopochodne i paliwa, maszyny i sprzęt, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Republika Południowej Afryki 57,1%, Botswana 6,8%, Zambia 4,1% (2016). Jak bogaty jest Namibia i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $11,500 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 28.7% (2010 oszacowanie).


Mapa - NamibiaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności