Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Nauru

Atlas of World: Nauru. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Nauru.


Informacje o Nauru

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Nauru. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Nauru. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Nauru tutaj:

Nauru - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Nauru? Zacznijmy od tego: Dokładne pochodzenie Nauruanów jest niejasne, ponieważ ich język nie przypomina żadnego innego w regionie Pacyfiku. Niemcy zaanektowały wyspę w 1888 r. Niemiecko-brytyjskie konsorcjum rozpoczęło wydobywanie fosfatów na wyspie na początku XX wieku. Australijskie siły zajęły Nauru podczas I wojny światowej; później stał się mandatem Ligi Narodów. Po drugiej wojnie światowej - i brutalnej okupacji przez Japonię - Nauru stał się terytorium zaufania ONZ. Osiągnął niepodległość w 1968 roku i dołączył do ONZ w 1999 roku jako najmniejsza niezależna republika świata.

Geografia - Nauru

Gdzie na świecie jest Nauru? Lokalizacja tego kraju to Oceania, wyspa na południowym Pacyfiku, na południe od Wysp Marshalla. Całkowita powierzchnia kraju Nauru wynosi 21 km2, z czego 21 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: plaża wznosi się do żyznego pierścienia wokół podwyższonych raf koralowych z fosforanowym płaskowyżem w centrum. Najniższym punktem kraju Nauru jest Oceanu Spokojnego 0 m, najwyższy punkt Rozgałęzienie Command 70 m. Klimat jest tropikalny z monsunowym wzorem; pora deszczowa (od listopada do lutego).


Mieszkańcy - Nauru

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Nauru. Liczba to: 11,359 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? szac .) Nauruan 58%, inne wyspiarskie wyspy Pacyfiku 26%, chińskie 8%, europejskie 8%. Jakie są języki w kraju Nauru? Nauruan 93% (oficjalny, odrębny język wysp Pacyfiku), angielski 2% (szeroko rozumiane, używane i używane w większości celów państwowych i komercyjnych), inne 5% (w tym I-Kiribati 2% i chiński 2%). A religie: protestanccy 60,4% (obejmuje Kongregacja Nauru 35,7%, Zgromadzenie Boże 13%, Niezależny Kościół Nauru 9,5%, Baptysta 1,5%, Adwentarz Dnia Siódmego 0,7%), Rzymskokatolicki 33%, inne 3,7%, brak 1,8%, nieokreślony 1,1% (2011 est .). Ile lat mają przeciętni ludzie? 26.4 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 67.4 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Nauru? Tutaj: Ekstensywne wydobywanie fosforanów sprawiło, że około 90% wyspy nie nadaje się do uprawy; większość ludzi żyje w żyznych obszarach przybrzeżnych, zwłaszcza wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża. Główne obszary miejskie kraju Nauru to: nieznane.

Rząd i gospodarka - Nauru

Stolica kraju Nauru to "Nauru Bwiema" (Song of Nauru) i rządowy typ republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 14 dzielnic; Aiwo, Anabar, Anetan, Anibare, Baitsi, Boe, Buada, Denigomodu, Ewa, Ijuw, Meneng, Nibok, Uaboe, Yaren. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Nauru, ważnymi produktami przemysłowymi są , bankowość offshore, produkty kokosowe. Ważne produkty rolne to kokosów. Najważniejsze towary eksportowe to fosforanów, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Nigeria 45,5%, Australia 13,7%, Japonia 13%, Korea Południowa 11,1%, NZ 8,7% (2016 ). Najważniejsze towary importowe to żywność, paliwo, producenci, materiały budowlane, maszyny, a najważniejsi partnerzy importowi to Australia 71,9%, Fidżi 8,1%, Japonia 4,4% (2016). Jak bogaty jest Nauru i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $12,200 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - NauruBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2023 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet