Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Nauru

Atlas světa: Nauru. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Nauru.


Informace - Nauru

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Nauru. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Nauru. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Nauru:

Nauru - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Nauru? Začněme tímto: Přesný původ Nauruánů je nejasný, neboť jejich jazyk se nepodobá žádnému jinému v oblasti Tichomoří. Německo připojilo ostrov v roce 1888. Německé a britské konsorcium začalo těžbu fosfátových ložisek na ostrově počátkem 20. století. Australské síly obsadily Nauru během první světové války; následně se stal mandátem Ligy národů. Po druhé světové válce - a brutální okupace Japonska - Nauru se stal územím důvěry OSN. Dosáhla nezávislosti v roce 1968 a vstoupila do OSN v roce 1999 jako nejmenší nezávislá republika na světě.

Geografie - Nauru

Kde je na světě Nauru? Umístění této země je Oceánie, ostrov v jižním Tichém oceánu, jižně od Marshallových ostrovů. Nauru má celkovou plochu 21 km2, z čehož 21 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: písečná pláž stoupá k úrodnému kruhu kolem zvednutých korálových útesů s fosfátovou plošinou v ceně. Nejnižší bod země Nauru je Tichého oceánu 0 m, nejvyšší bod Command Ridge 70 m. A klima je tropický s monsoonovým vzorem; (listopad až únor).


Obyvatelé - Nauru

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Nauru. Počet obyvatel je: 11,359 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Nauru 58%, ostatní Pacifik ostrovan 26%, čínští 8%, evropští 8%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Nauru hovoří jazyky Nauru - 93% (oficiální, zřetelný jazyk v tichomořském ostrově), angličtina 2% (široce pochopitelná, mluvená a užívaná pro většinu vládních a komerčních účelů), dalších 5% (zahrnuje I-Kiribati 2% a Číňan 2%). A náboženství: Protestant 60.4% (zahrnuje Nauru Congregational 35,7%, shromáždění Boha 13%, nezávislý kostel Nauru 9,5%, baptistický 1,5% a adventist sedmého dne 0,7%), římský katolík 33%, jiný 3,7%, žádný 1,8%, nespecifikováno 1,1% .). Kolik let je tady lidem? 26.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 67.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Rozsáhlá fosfátová těžba činila přibližně 90% ostrova nevhodného pro chov; většina lidí žije v úrodných pobřežních oblastech, zejména podél jihozápadního pobřeží. Hlavní městské oblasti v zemi Nauru jsou: neznámo.

Vláda a ekonomika - Nauru

Hlavní město země Nauru je "Nauru Bwiema" (Song of Nauru) a typ vlády parlamentní republiky. Podívejme se na administrativní členění - 14 okresů; Aiwo, Anabar, Anetan, Anibare, Baitsi, Boe, Buada, Denigomodu, Ewa, Ijuw, Meneng, Nibok, Uaboe, Yaren. Pokud jde o ekonomiku, Nauru má tyto důležité průmyslové produkty: fosfátové těžby, offshore bankovnictví, kokosové produkty. Důležité zemědělské produkty jsou kokosové palivo. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou fosfáty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Nigérie 45,5%, Austrálie 13,7%, Japonsko 13%, Jižní Korea 11,1%, NZ 8,7% ). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, palivo, výroba, stavební materiály, stroje a nejdůležitější importní partneři jsou Austrálie 71,9%, Fidži 8,1%, Japonsko 4,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Nauru a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $12,200 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa NauruZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2023 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet