Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Nauru

Atlas sveta: Nauru. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Nauru.


Informácie - Nauru

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Nauru. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Nauru. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Nauru tu:

Nauru - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Nauru? Začnime týmto: Presný pôvod Nauruanov je nejasný, pretože ich jazyk sa nepodobá žiadnemu inému v tichomorskej oblasti. Nemecko pripojilo ostrov v roku 1888. Nemecko-britské konzorcium začalo ťažiť ostrovné fosfátové ložiská začiatkom 20. storočia. Austrálske sily obsadili Nauru počas prvej svetovej vojny; neskôr sa stal mandátom Ligy národov. Po druhej svetovej vojne - a brutálne obsadenie Japonska - Nauru sa stal dôveryhodným územím OSN. Dosiahla nezávislosť v roku 1968 a vstúpila do OSN v roku 1999 ako najmenšia nezávislá republika na svete.

Geografia - Nauru

Kde na svete je Nauru? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, ostrov v južnom Tichom oceáne, južne od Marshallových ostrovov. Celková plocha krajiny Nauru je 21 km2, z čoho 21 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: piesočná pláž stúpa na úrodný prsteň okolo vyvýšených koralových útesov s fosfátovou plošinou v strednom. Nauru má najnižší bod Tichom oceáne 0 m, najvyšší bod Command Ridge 70 m. Podnebie je tropických s monsoonovým vzorom; (od novembra do februára).


Obyvatelia - Nauru

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Nauru. To číslo je: 11,359 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Nauruan 58%, iní Pacifik Islander 26%, Čínsky 8%, Európska 8%. Aké sú jazyky v krajine Nauru? Nauruan 93% (oficiálny, odlišný jazyk tichomorského ostrova), angličtina 2% (široko chápaná a používaná pre väčšinu vládnych a komerčných účelov), ďalších 5% (vrátane I-Kiribati 2% a čínskej 2%). A náboženstvá: Protestant 60.4% (zahŕňa Nauru Congregational 35,7%, zhromaždenie Boha 13%, nezávislý kostol Nauru 9,5%, baptistický 1,5% a adventist sedemdňový 0,7%), rímskokatolícky 33%, ostatné 3,7%, žiadne 1,8%, nešpecifikované 1,1% .). Koľko rokov je ľudom v priemere? 26.4 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 67.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Nauru? Tu: Rozsiahla fosfátová ťažba robilo približne 90% ostrova nevhodného pre poľnohospodárstvo; väčšina ľudí žije v úrodných pobrežných oblastiach, najmä pozdĺž juhozápadného pobrežia. Hlavné mestské oblasti krajiny Nauru sú: nevedno.

Vláda a hospodárstvo - Nauru

Hlavné mesto krajiny Nauru je "Nauru Bwiema" (Song of Nauru) a typ vlády parlamentnej republiky. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 14 okresov; Aiwo, Anabar, Anetan, Anibare, Baits, Boe, Buada, Denigomodu, Ewa, Ijuw, Meneng, Nibok, Uaboe, Yaren. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Nauru, dôležité priemyselné produkty sú fosfát baníctvo, offshore bankovníctvo, kokosové produkty. Dôležité poľnohospodárske produkty sú kokosový orech. Najdôležitejšie vývozné komodity sú fosfáty a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Nigéria 45,5%, Austrália 13,7%, Japonsko 13%, Južná Kórea 11.1%, NZ 8.7% ). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, palivo, výrobky, stavebné materiály, stroje a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Austrália 71,9%, Fidži 8,1%, Japonsko 4,4% (2016). Ako bohatá je krajina Nauru a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $12,200 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - NauruE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia