Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Niger

Atlas of World: Niger. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Niger.


Informacje o Niger

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Niger. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Niger. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Niger tutaj:

Niger - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Niger? Zacznijmy od tego: Niger stał się niezależny od Francji w 1960 roku i doświadczył rządów jednopartyjnych i wojskowych do 1991 roku, kiedy gen. Ali Saibou został zmuszony przez naciski opinii publicznej, aby umożliwić wielopartyjne wybory, w wyniku których w 1993 roku powstał demokratyczny rząd. Polityczne spory doprowadziły do ​​zatrzymania rządu w 1996 r. doprowadził do zamachu stanu płk Ibrahim BARE. W 1999 roku BARE zginął w zamachu stanu przez oficerów wojskowych, którzy przywrócili demokratyczne rządy i przeprowadzili wybory, które doprowadziły Mamadou Tandję do władzy w grudniu tego roku. Tandja została ponownie wybrana w 2004 r., Aw 2009 r. Zainicjowała poprawkę konstytucyjną umożliwiającą mu przedłużenie kadencji na prezydenta. W lutym 2010 r. Oficerowie wojskowi poprowadzili zamach stanu, który obalił Tandję i zawiesił konstytucję. Issoufou Mahamadou został wybrany w kwietniu 2011 r. Po zamachu stanu i ponownie wybrany na drugą kadencję na początku 2016 r. Niger jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, z minimalnymi usługami rządowymi i niewystarczającymi funduszami na rozwój bazy zasobów. Gospodarka oparta na agrarnej i subsydenckiej gospodarce jest często zakłócana przez przedłużające się susze wspólne dla regionu Sahelu w Afryce. Rebelia Tuaregów pojawiła się w 2007 r. I zakończyła się w 2009 r. Niger staje w obliczu zwiększonych obaw związanych z bezpieczeństwem na swoich granicach przed różnymi zagrożeniami zewnętrznymi, w tym brakiem bezpieczeństwa w Libii, rozprzestrzenianiem się konfliktu w Mali i brutalnym ekstremizmem w północno-wschodniej Nigerii.

Geografia - Niger

Gdzie na świecie jest Niger? Lokalizacja tego kraju to Zachodnia Afryka, na południowy wschód od Algierii. Całkowita powierzchnia kraju Niger wynosi 1.267 milion km2, z czego 1,266,700 km2 to ziemia. To bardzo duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: większości pustynnych równinach i piaszczystych wydmach; od płaskich po faliste równiny na południu; wzgórza na północy. Najniższym punktem kraju Niger jest Rzeka Niger 200 m, najwyższy punkt Idoukal-n-Taghes 2 022 m. Klimat jest pustynia; przeważnie gorący, suchy, zakurzony; tropikalne w ekstremalnych południowych w.


Mieszkańcy - Niger

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Niger. Liczba to: 19,245,344 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Hausa 53,1%, Zarma / Songhai 21,2%, Tuareg 11%, Fulani (Peul) 6,5%, Kanuri 5,9%, Gurma 0,8%, Arab 0,4%, Tubu 0,4%, inne / niedostępne 0,9% (2006 est.). Jakie są języki w kraju Niger? Francuski (urzędowy), Hausa, Djerma. A religie: muzułmański 80%, inne (w tym rdzenne wierzenia i chrześcijanie) 20%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 15.4 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 55.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Niger? Tutaj: Większość ludności znajduje się w najbardziej na południe wysuniętej krańcu kraju wzdłuż granicy z Nigerią i Benin. Główne obszary miejskie kraju Niger to: Niamey (stolica) 1,09 mln (2015).

Rząd i gospodarka - Niger

Stolica kraju Niger to Niamey i rządowy typ pół prezydenckich republik. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 7 regionów (regionów, pojedynczej - regionu) i 1 dzielnicy ( communaute urbaine); Agadez, Diffa, Dosso, Maradi, Niamey, Tahoua, Tillaberi, Zinde. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Niger, ważnymi produktami przemysłowymi są wydobycie uranu drobiowego , ropa naftowa, cement, cegła, mydło, tekstylia, przetwórstwo spożywcze, chemikalia, ubojnie. Ważne produkty rolne to cowpeas, bawełna, orzeszki ziemne, proso, sorgo, maniok (maniok, tapioka), ryż; bydło, owce, kozy, wielbłądy, osły, konie,. Najważniejsze towary eksportowe to rudy uranu, bydło, cowpeas, cebula, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Francja 31,3% , Tajlandia 11,6%, Malezja 11,1%, Nigeria 9,5%, Mali 5,6%, Chiny 5,3% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, maszyny, pojazdy i części, ropa naftowa, zboża, a najważniejsi partnerzy importowi to Francja 28,3%, Chiny 16,1%, USA 7,8%, Nigeria 5,8%, Tajlandia 5,8% (2016). Jak bogaty jest Niger i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $1,200 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 45.4% (2014 oszacowanie).


Mapa - NigerBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności