Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Niger

Atlas světa: Niger. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Niger.

Domů - Afrika - Niger

Informace - Niger

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Niger. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Niger. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Niger:

Niger - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Niger? Začněme tímto: Niger se stal nezávislým od Francie v roce 1960 a zažil jednostranné a vojenské pravidlo až do roku 1991, kdy byl generál Ali Saibou nucen pod tlakem veřejnosti, aby umožnil volby do více stran, což vyústilo v demokratickou vládu v roce 1993. Politické boje přinesly vládu do zastavení a v roce 1996 vedl k převratu plukovník Ibrahim BARE. V roce 1999 BARE zabili v protiútahu vojenští důstojníci, kteří obnovili demokratickou vládu a uspořádali volby, které v prosinci toho roku přinesly Mamadou Tandžu k moci. Tandja byl znovu zvolen v roce 2004 a v roce 2009 vedl ústavní změnu, která mu umožnila prodloužit jeho funkční období prezidenta. V únoru 2010 vedli vojenští důstojníci převrat, který propustil Tandžu a pozastavil ústavu. Issoufou Mahamadou byla zvolena v dubnu 2011 po převratu a znovu zvolena na druhé funkční období počátkem roku 2016. Niger je jednou z nejchudších zemí na světě s minimálními vládními službami a nedostatečnými prostředky na rozvoj svých zdrojů. Velmi agrární hospodářství a hospodářství založené na živobytí je často narušováno delšími suchy společnými pro africký region Sahel. Tuaregská vzpoura se objevila v roce 2007 a skončila v roce 2009. Niger čelí zvýšeným bezpečnostním obavám na svých hranicích z různých vnějších hrozeb, včetně nejistoty v Libyi, přelévání z konfliktu v Mali a násilného extremismu v severovýchodní Nigérii.

Geografie - Niger

Kde je na světě Niger? Umístění této země je Západní Afrika, jihovýchodně od Alžírska. Niger má celkovou plochu 1.267 milionů km2, z čehož 1,266,700 km2 je země. Takže to je velmi velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně pouštní roviny a písečné duny; ploché až po rovinaté pláně na jihu; kopce na severu. Nejnižší bod země Niger je řeka Niger 200 m, nejvyšší bod Idoukal-n-Taghes 2 022 m. A klima je ; většinou horké, suché, prašné; tropické v extrémních jihu.


Obyvatelé - Niger

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Niger. Počet obyvatel je: 19,245,344 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Hausa 53,1%, Zarma / Songhai 21,2%, Tuareg 11%, Fulani (Peul) 6,5%, Kanuri 5,9%, Gurma 0,8%, Arab 0,4%, Tubu 0,4% jiné / nedostupné 0,9% (rok 2006). Jaké jsou tu požívané jazyky? Niger hovoří jazyky Francouzština (oficiální), Hausa, Djerma. A náboženství: Muslim 80%, ostatní (včetně domorodých a křesťanských) 20%. Kolik let je tady lidem? 15.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 55.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina populace se nachází v nejjižnějším extrému země podél hranice s Nigérií a Benin. Hlavní městské oblasti v zemi Niger jsou: Niamey (kapitál) 1,09 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Niger

Hlavní město země Niger je Niamey a typ vlády poloprezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 7 regionů komunitní urbaine); Agadez, Diffa, Dosso, Maradi, Niamey, Tahoua, Tillaberi, Zinde. Pokud jde o ekonomiku, Niger má tyto důležité průmyslové produkty: těžby uranu, ropa, cement, cihly, mýdlo, textil, zpracování potravin, chemikálie, jatka. Důležité zemědělské produkty jsou cowpeas, bavlna, arašídy, proso, cirok, maniok, tapioca, rýže; skot, ovce, kozy, velbloudi, osli, koně, drůbež. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou uranová ruda, hospodářská zvířata, vigna, cibule a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Francie 31,3% , Thajsko 11,6%, Malajsie 11,1%, Nigérie 9,5%, Mali 5,6%, Čína 5,3% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, stroje, vozidla a části ropy, obiloviny a nejdůležitější importní partneři jsou Francie 28,3%, Čína 16,1%, USA 7,8%, Nigérie 5,8% Thajsko 5,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Niger a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $1,200 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 45.4% (2014 odhad).


Mapa NigerZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí