Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Saint Kitts i Nevis

Atlas of World: Saint Kitts i Nevis. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Saint Kitts i Nevis.

Strona główna - Ameryka Centralna - Saint Kitts i Nevis

Informacje o Saint Kitts i Nevis

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Saint Kitts i Nevis. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Saint Kitts i Nevis. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Saint Kitts i Nevis tutaj:

Saint Kitts i Nevis - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Saint Kitts i Nevis? Zacznijmy od tego: Indianie Carib zajmowali wyspy Indii Zachodnich przez setki lat, zanim Brytyjczycy zaczęli osiedlać się w 1623 roku. W 1967 roku terytorium wyspy Saint Christopher-Nevis-Anguilla stało się państwem stowarzyszonym w Wielkiej Brytanii z pełną wewnętrzną autonomią. Wyspa Anguilla zbuntowała się i mogła się oderwać w 1971 roku. Pozostałe wyspy uzyskały niepodległość w 1983 roku jako Saint Kitts i Nevis. W 1998 r. Referendum w sprawie Nevis w celu oddzielenia od Saint Kitts nie było potrzebne, aby uzyskać większość dwóch trzecich głosów. Nevis kontynuuje wysiłki, by oddzielić się od Saint Kitts.

Geografia - Saint Kitts i Nevis

Gdzie na świecie jest Saint Kitts i Nevis? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspy na Morzu Karaibskim, około jedna trzecia drogi z Puerto Rico do Trynidadu i Tobago. Całkowita powierzchnia kraju Saint Kitts i Nevis wynosi 261 km2 (Saint Kitts 168 km2; Nevis 93 km2), z czego 261 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wulkaniczna z górskimi wnętrzami. Najniższym punktem kraju Saint Kitts i Nevis jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Góra Liamuiga 1 156 mw gromadach. Klimat jest tropikalne, hartowane przez stałą bryza morska; niewielkie wahania temperatury sezonowej; pora deszczowa (od maja do listopada).


Mieszkańcy - Saint Kitts i Nevis

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Saint Kitts i Nevis. Liczba to: 52,715 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? głównie w kolorze czarnym; niektóre brytyjskie, portugalskie i libańskie. Jakie są języki w kraju Saint Kitts i Nevis? angielskie (oficjalne). A religie: anglikańskie, inne protestanckie, rzymskokatolickie. Ile lat mają przeciętni ludzie? 35 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 75.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Saint Kitts i Nevis? Tutaj: klastry ludności znajdują się w małych miejscowościach położonych na obrzeżach obu wysp. Główne obszary miejskie kraju Saint Kitts i Nevis to: Basseterre (stolica) 14 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Saint Kitts i Nevis

Stolica kraju Saint Kitts i Nevis to Basseterre i rządowy typ federalna demokracja parlamentarna (Zgromadzenie Narodowe) w ramach monarchii konstytucyjnej; Rzeczypospolitej Kraje. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 14 parafie; Christ Church Nichola Town, Saint Anne Sandy Point, Saint George Basseterre, Saint George Gingerland, Saint James Windward, Saint John Capesterre, Saint John Figtree, Saint Mary Cayon, Saint Paul Capesterre, Saint Paul Charlestown, Saint Peter Basseterre, Saint Thomas Lowland, Saint Thomas Middle Island, Trinity Palmetto Point. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Saint Kitts i Nevis, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka rybna , bawełna, sól, kopra, odzież, obuwie, napoje. Ważne produkty rolne to Trzcina cukrowa, ryż, bataty, warzywa, banany;. Najważniejsze towary eksportowe to maszyny, żywność, elektronika, napoje, tytoń, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 49,6%, Polska 15,2%, Turcja 11,6% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny, producenci, żywność, paliwa, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 56,8%, Trynidad i Tobago 6,8%, Cypr 6,2%, Japonia 4% (2016). Jak bogaty jest Saint Kitts i Nevis i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $26,800 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Saint Kitts i NevisBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności