Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Svatý Kryštof a Nevis

Atlas světa: Svatý Kryštof a Nevis. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Svatý Kryštof a Nevis.

Domů - Střední Amerika - Svatý Kryštof a Nevis

Informace - Svatý Kryštof a Nevis

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Svatý Kryštof a Nevis. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Svatý Kryštof a Nevis. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Svatý Kryštof a Nevis:

Svatý Kryštof a Nevis - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Svatý Kryštof a Nevis? Začněme tímto: Indiáni Caribů strávili stovky let předtím, než Britové začali osídlit ostrovy Západní Indie. V roce 1967 se ostrovní území Saint Christopher-Nevis-Anguilla stalo přidruženým státem Velké Británie s plnou vnitřní autonomií. Ostrov Anguilla se vzbouřil a byl povolen odstupovat v roce 1971. Zbývající ostrovy získaly nezávislost v roce 1983 jako Svatý Kryštof a Nevis. V roce 1998 se referendum o Nevisu oddělené od Svatého Kryštofa podařilo dosáhnout dvojtretinové většiny hlasů. Nevis pokračuje v úsilí o oddělení od Svatého Kryštofa.

Geografie - Svatý Kryštof a Nevis

Kde je na světě Svatý Kryštof a Nevis? Umístění této země je Karibik, ostrovy v Karibském moři, asi jedna třetina cesty z Puerto Rico do Trinidadu a Tobaga. Svatý Kryštof a Nevis má celkovou plochu 261 km2 (Saint Kitts 168 km2; Nevis 93 km2), z čehož 261 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: sopečný s horských interiérů. Nejnižší bod země Svatý Kryštof a Nevis je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Liamuiga 1156 m. A klima je tropické, temperované stálým mořským vánkem; malé sezónní změny teploty; období dešťů (květen až listopad).


Obyvatelé - Svatý Kryštof a Nevis

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Svatý Kryštof a Nevis. Počet obyvatel je: 52,715 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? převážně černá; někteří Britové, portugalský, a libanonský. Jaké jsou tu požívané jazyky? Svatý Kryštof a Nevis hovoří jazyky Anglický (oficiální). A náboženství: anglikán, jiný protestant, římský katolík. Kolik let je tady lidem? 35 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 75.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: populace klastry se nacházejí v malých městech se nacházejí na periferii obou ostrovech. Hlavní městské oblasti v zemi Svatý Kryštof a Nevis jsou: Basseterre (kapitál) 14,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Svatý Kryštof a Nevis

Hlavní město země Svatý Kryštof a Nevis je Basseterre a typ vlády federální parlamentní demokracie (Národní shromáždění) v rámci ústavní monarchie; oblast společenství Commonwealth. Podívejme se na administrativní členění - 14 farnosti; Kostel Církev Nichola, Saint Anne Sandy Point, Saint George Basseterre, Saint George Gingerland, Saint John Windward, Saint John Capesterre, Saint John Figres, Saint Mary Cayon, Saint Paul Capesterre, Saint Paul Charlestown, Saint Peter Basseterre, Středomořský ostrov Saint Thomas, Trinity Palmetto Point. Pokud jde o ekonomiku, Svatý Kryštof a Nevis má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, bavlna, sůl, kopra, oblečení, obuv, nápoje. Důležité zemědělské produkty jsou Cukrové třtiny, rýže, jam, zelenina, banány; rybářská. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou potraviny, elektronika, nápoje, tabák a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 49,6%, Polsko 15,2%, Turecko 11,6% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou strojní zařízení, potraviny, pohonné hmoty a nejdůležitější importní partneři jsou USA 56,8%, Trinidad a Tobago 6,8%, Kypr 6,2%. Jakým bohatstvím oplývá Svatý Kryštof a Nevis a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $26,800 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Svatý Kryštof a NevisZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí