Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Svätý Krištof a Nevis

Atlas sveta: Svätý Krištof a Nevis. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Svätý Krištof a Nevis.

Domov - Stredná Amerika - Svätý Krištof a Nevis

Informácie - Svätý Krištof a Nevis

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Svätý Krištof a Nevis. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Svätý Krištof a Nevis. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Svätý Krištof a Nevis tu:

Svätý Krištof a Nevis - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Svätý Krištof a Nevis? Začnime týmto: Indiáni Caribu strávili stovky rokov pred osadením Britov v roku 1623 ostrovmi Západných Indov. V roku 1967 sa ostrovné územie Saint Christopher-Nevis-Anguilla stalo pridruženým štátom Spojeného kráľovstva s úplnou vnútornou autonómiou. Ostrov Anguilla sa vzbúril a bol povolený odísť v roku 1971. Ostávajúce ostrovy dosiahli nezávislosť v roku 1983 ako Svätý Krištof a Nevis. V roku 1998 sa referendum o Nevisovi oddeliť od Svätého Krištofa nezhodilo o potrebnú dvojtretinovú väčšinu hlasov. Nevis pokračuje vo svojom úsilí oddeliť sa od Svätého Krištofa.

Geografia - Svätý Krištof a Nevis

Kde na svete je Svätý Krištof a Nevis? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrovy v Karibskom mori, asi jedna tretina cesty z Puerto Rico do Trinidadu a Tobaga. Celková plocha krajiny Svätý Krištof a Nevis je 261 km2 (Saint Kitts 168 km2; Nevis 93 km2), z čoho 261 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: sopečný s hornatými interiérmi. Svätý Krištof a Nevis má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Mount Liamuiga 1 156 m Klastre. Podnebie je tropické, temperované neustálym morským vánkom; malé sezónne zmeny teploty; deštivé obdobie (máj až november).


Obyvatelia - Svätý Krištof a Nevis

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Svätý Krištof a Nevis. To číslo je: 52,715 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? prevažne čierne; niektoré britské, portugalské a libanonské. Aké sú jazyky v krajine Svätý Krištof a Nevis? anglicky (oficiálne). A náboženstvá: anglikánske, iné protestantské, rímskokatolícke. Koľko rokov je ľudom v priemere? 35 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 75.9 rok. Kde ľudia žijú v krajine Svätý Krištof a Nevis? Tu: populácie klastrov sa nachádzajú v malých mestách na okraji oboch ostrovov. Hlavné mestské oblasti krajiny Svätý Krištof a Nevis sú: Basseterre (hlavné mesto) 14 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Svätý Krištof a Nevis

Hlavné mesto krajiny Svätý Krištof a Nevis je Basseterre a typ vlády federálna parlamentná demokracia (Národné zhromaždenie) pod ústavnou monarchiou; oblasť spoločenstiev. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 14 farnosti; Kristov kostol Nichola, Saint Anne Sandy Point, Saint George Basseterre, Saint George Gingerland, Saint James Windward, Saint John Capesterre, Saint John Figres, Saint Mary Cayon, Saint Paul Capesterre, Saint Paul Charlestown, Saint Peter Basseterre, Stredný ostrov Saint Thomas, Trinity Palmetto Point. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Svätý Krištof a Nevis, dôležité priemyselné produkty sú turizmus, bavlna, soľ, copra, oblečenie, obuv, nápoje. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Cukrovej trstiny, ryže, rybársky. Najdôležitejšie vývozné komodity sú potraviny, elektronika, nápoje, tabak a najdôležitejšími exportnými partnermi sú US 49,6%, Poľsko 15,2%, Turecko 11,6% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje, potraviny, palivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 56,8%, Trinidad a Tobago 6,8%, Cyprus 6,2%. Ako bohatá je krajina Svätý Krištof a Nevis a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $26,800 (2017 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Svätý Krištof a NevisE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia