Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Tuvalu

Atlas of World: Tuvalu. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Tuvalu.


Informacje o Tuvalu

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Tuvalu. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Tuvalu. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Tuvalu tutaj:

Tuvalu - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Tuvalu? Zacznijmy od tego: W 1974 r. różnice etniczne w brytyjskiej kolonii wysp Gilbert i Ellice spowodowały, że Polinezyjczycy Wysp Ellice zagłosowali za oddzieleniem od Mikronezji z Wysp Gilberta. W następnym roku Wyspy Ellice stały się odrębną brytyjską kolonią Tuvalu. Niepodległość została przyznana w 1978 r. W 2000 r. Tuvalu wynegocjował umowę dzierżawy swojej domeny internetowej ".tv" za 50 mln USD z tytułu opłat licencyjnych w ciągu 12 lat. Umowa została następnie renegocjowana, ale szczegóły nie zostały ujawnione.

Geografia - Tuvalu

Gdzie na świecie jest Tuvalu? Lokalizacja tego kraju to Oceania, grupa wysp złożona z dziewięciu atoli koralowych na południowym Pacyfiku, w połowie drogi z Hawajów do Australii. Całkowita powierzchnia kraju Tuvalu wynosi 26 km2, z czego 26 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: nisko położone i wąskie atole koralowe. Najniższym punktem kraju Tuvalu jest Ocean Spokojny 0 m, najwyższy punkt nienazwane położenie 5 m. Klimat jest tropikalny; moderowany przez wschodnie wiatry (od marca do listopada); zachodnie wichury i ulewne deszcze (od listopada do marca).


Mieszkańcy - Tuvalu

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Tuvalu. Liczba to: 11,052 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Polynesian 96%, Mikronezjański 4%. Jakie są języki w kraju Tuvalu? Tuvaluan (oficjalny), angielski (oficjalny), Samoan, Kiribati (na wyspie Nui). A religie: Protestant 98,4% (Kościół Tuvalu (Congregationalist) 97%, Adventist Dnia Siódmego 1,4%), Baha "1%, pozostałe 0,6%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 25.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 66.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Tuvalu? Tutaj: ponad połowa ludności zamieszkuje na atolu Funafuti. Główne obszary miejskie kraju Tuvalu to: Funafuti (kapitał) 6 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Tuvalu

Stolica kraju Tuvalu to Funafuti; uwaga - stolica jest atolem około 29 wysepek; biura administracyjne znajdują się w Vaiaku Village na wyspie Fongafale Islet i rządowy typ Demokracja parlamentarna (Izba Zgromadzenia) w ramach monarchii konstytucyjnej; wspólnota światów. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 7 radach wyspiarskich i 1 radzie miejskiej; Funafuti, Nanumaga, Nanumea, Niutao, Nui, Nukufetau, Nukulaelae, Vaitupu. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Tuvalu, ważnymi produktami przemysłowymi są ryb. Ważne produkty rolne to Kokosów; połowy. Najważniejsze towary eksportowe to kopra, ryby, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Bośnia i Hercegowina 24,8%, Singapur 18,8%, Nigeria 17,3%, Fidżi 14,5%, USA 6% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, zwierzęta, paliwa mineralne, maszyny, towary przemysłowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Singapur 51,3%, NZ 9,4%, Australia 8,6%, USA 6,8%, Japonia 6,1%, Fidżi 5,9% (2016). Jak bogaty jest Tuvalu i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,800 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 26.3% (2010 oszacowanie).


Mapa - TuvaluBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności