Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Tuvalu

Atlas světa: Tuvalu. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Tuvalu.


Informace - Tuvalu

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Tuvalu. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Tuvalu. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Tuvalu:

Tuvalu - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Tuvalu? Začněme tímto: V roce 1974 způsobily etnické rozdíly v britské kolonii ostrovů Gilbert a Ellice polynéské ostrovy Ellice, aby hlasovaly pro oddělení od Mikronézů Gilbertských ostrovů. Následující rok se Ellice ostrovy staly samostatnou britskou kolonií Tuvalu. Nezávislost byla udělena v roce 1978. V roce 2000 Tuvalu vyjednal smlouvu o pronájmu svého internetového doménového jména ".tv" za 50 milionů dolarů z licenčních poplatků za období 12 let. Dohoda byla následně znovu projednána, ale podrobnosti nebyly zveřejněny.

Geografie - Tuvalu

Kde je na světě Tuvalu? Umístění této země je Oceánie, ostrovní skupina sestávající z devíti korálových atolů v jižním Tichém oceánu, asi půl cesty od Havaje po Austrálii. Tuvalu má celkovou plochu 26 km2, z čehož 26 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nízké a úzké korálové atoly. Nejnižší bod země Tuvalu je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod nepojmenované umístění 5 m. A klima je tropický; moderováno větrem větru (března až listopad); západní bažiny a silný déšť (listopad až březen).


Obyvatelé - Tuvalu

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Tuvalu. Počet obyvatel je: 11,052 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Polynésie 96%, Mikronésie 4%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Tuvalu hovoří jazyky Tuvaluan (oficiální), Angličtina (oficiální), Samoan, Kiribati (na ostrově Nui). A náboženství: Protestant 98,4% (Kostel Tujvalu 97%, Adventist sedmého dne 1,4% "i 1%, ostatní 0,6%. Kolik let je tady lidem? 25.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 66.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: více než polovina obyvatel žije na atolu Funafuti. Hlavní městské oblasti v zemi Tuvalu jsou: Funafuti (kapitál) 6,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Tuvalu

Hlavní město země Tuvalu je Funafuti; poznámka - kapitál je atol asi 29 ostrůvků; administrativní kanceláře jsou ve vesnici Vaiaku na ostrově Fongafale a typ vlády Parlamentní demokracie (sněmovna shromáždění) pod ústavní monarchií; oblast říše Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 7 ostrovní rady a 1 městská rada; Funafuti, Nanumaga, Nanumea, Niutao, Nui, Nukufetau, Nukulaelae, Vaitupu. Pokud jde o ekonomiku, Tuvalu má tyto důležité průmyslové produkty: rybolov. Důležité zemědělské produkty jsou Kokosové ořechy; ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou kopra, ryby a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Bosna a Hercegovina 24,8%, Singapore 18,8%, Nigérie 17,3%, Fiji 14,5%, US 6% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, zvířata, minerální paliva, strojní zařízení, vyrobené zboží a nejdůležitější importní partneři jsou Singapur 51,3%, NZ 9,4%, Austrálie 8,6%, USA 6,8%, Japonsko 6,1%, Fidži 5,9%. Jakým bohatstvím oplývá Tuvalu a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,800 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 26.3% (2010 odhad).


Mapa TuvaluZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí