Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Tuvalu

Atlas sveta: Tuvalu. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Tuvalu.


Informácie - Tuvalu

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Tuvalu. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Tuvalu. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Tuvalu tu:

Tuvalu - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Tuvalu? Začnime týmto: V roku 1974 spôsobili etnické rozdiely v britskej kolónii ostrovov Gilbert a Ellice polynézovia z Ellických ostrovov, aby hlasovali za oddelenie od Mikronézov na Gilbertských ostrovoch. Nasledujúci rok sa Ellice ostrovy stali oddelenou britskou kolóniou Tuvalu. Nezávislosť bola udelená v roku 1978. V roku 2000 Tuvalu vyjednal zmluvu o prenájme svojho internetového doménového mena ".tv" za 50 miliónov dolárov v licenčných poplatkoch počas 12-ročného obdobia. Dohoda bola následne opätovne prerokovaná, ale podrobnosti neboli zverejnené.

Geografia - Tuvalu

Kde na svete je Tuvalu? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, ostrovná skupina pozostávajúca z deviatich korálových atolov v južnom Tichom oceáne, asi polovica cesty od Havaja po Austráliu. Celková plocha krajiny Tuvalu je 26 km2, z čoho 26 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: nízko položené a úzke koralové atolly. Tuvalu má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod bez názvu 5 m. Podnebie je tropické; moderované veternými obchodnými vetrami (marec až november); (november až marec).


Obyvatelia - Tuvalu

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Tuvalu. To číslo je: 11,052 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Polynézia 96%, Mikronézska 4%. Aké sú jazyky v krajine Tuvalu? Tuvaluan (oficiálna), Angličtina (oficiálna), Samoan, Kiribati (na ostrove Nui). A náboženstvá: Protestant 98,4% (Kostol Tuvalu 97%, Adventist sedmého dňa 1,4%), Baha "i 1%, ostatné 0,6%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 25.7 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 66.9 rok. Kde ľudia žijú v krajine Tuvalu? Tu: viac ako polovica obyvateľov žije na atole Funafuti. Hlavné mestské oblasti krajiny Tuvalu sú: Funafuti (hlavné mesto) 6 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Tuvalu

Hlavné mesto krajiny Tuvalu je Funafuti; poznámka - kapitál je atol okolo 29 ostrovčekov; administratívne úrady sa nachádzajú v dedine Vaiaku na ostrove Fongafale a typ vlády Parlamentnej demokracie (Dom zhromaždenia) pod ústavnou monarchiou; oblasť spoločenstiev. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 7 ostrovné rady a 1 mestská rada; Funafuti, Nanumaga, Nanumea, Niutao, Nui, Nukufetau, Nukulaelae, Vaitupu. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Tuvalu, dôležité priemyselné produkty sú rybolov. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Kokosových orechov; ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú kopra, ryby a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Bosna a Hercegovina 24,8%, Singapur 18,8%, Nigéria 17,3%, Fidži 14,5%, USA 6% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, zvieratá, minerálne palivá, stroje, priemyselné tovary a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Singapur 51,3%, NZ 9,4%, Austrália 8,6%, USA 6,8%, Japonsko 6,1%, Fidži 5,9%. Ako bohatá je krajina Tuvalu a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $3,800 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 26.3% (2010 odhad).


Mapa - TuvaluE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia