Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Urugwaj

Atlas of World: Urugwaj. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Urugwaj.


Informacje o Urugwaj

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Urugwaj. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Urugwaj. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Urugwaj tutaj:

Urugwaj - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Urugwaj? Zacznijmy od tego: Montevideo, założony przez Hiszpanów w 1726 roku jako forteca wojskowa, wkrótce wykorzystał swój naturalny port, aby stać się ważnym centrum handlowym. Argumentowany przez Argentynę, ale załączony przez Brazylię w 1821 roku, Urugwaj ogłosił niepodległość cztery lata później i zapewnił sobie wolność w 1828 roku po trzyletniej walce. Administracje prezydenta Jose Batlle na początku XX wieku rozpoczęły szeroko zakrojone reformy polityczne, społeczne i gospodarcze, które ustanowiły tradycję etatystyczną. Gwałtowny marksistowski ruch partyzancki o nazwie Tupamaros, zapoczątkowany pod koniec lat sześćdziesiątych, poprowadził prezydenta Urugwaju do oddania kontroli nad rządem wojsku w 1973 roku. W każdym razie rebelianci zostali zmiażdżeni, ale wojsko kontynuowało poszerzanie swojej pozycji rząd. Cywilne rządy zostały przywrócone w 1985 r. W 2004 r. Koalicja Frente Amplio z lewej centrali wygrała wybory krajowe, które skutecznie zakończyły 170 lat kontroli politycznej, która wcześniej była w posiadaniu partii Colorado i National (Blanco). Warunki polityczne i warunki pracy Urugwaju należą do najbardziej wolnych na kontynencie.

Geografia - Urugwaj

Gdzie na świecie jest Urugwaj? Lokalizacja tego kraju to Południowa Ameryka Południowa, na południowym Atlantyku, między Argentyną i Brazylią. Całkowita powierzchnia kraju Urugwaj wynosi 176,215 km2, z czego 175,015 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie pagórkowate równiny i niskie wzgórza; żyzna przybrzeżna nizina. Najniższym punktem kraju Urugwaj jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Cerro Catedral 514 m. Klimat jest ciepły; temperatura zamarzania prawie nieznana,.


Mieszkańcy - Urugwaj

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Urugwaj. Liczba to: 3,360,148 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? białe 88%, Metysi 8%, czarne 4%, indiańskie (praktycznie nieistniejące). Jakie są języki w kraju Urugwaj? Hiszpański (oficjalny), Portunol, Brazilero (portugalsko-hiszpański mix na brazylijskiej granicy). A religie: Rzymskokatolicki 47,1%, niekatoliccy chrześcijanie 11,1%, bezwyznaniowy 23,2%, żydowscy 0,3%, ateistyczni lub agnostyczni 17,2%, inni 1,1% (2006 r. .). Ile lat mają przeciętni ludzie? 35 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 77.4 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Urugwaj? Tutaj: większość ludności kraju zamieszkuje południową część kraju; około 80% ludności to mieszkańcy miast, mieszkający w miastach; prawie połowa ludności mieszka w stolicy i wokół Montevideo. Główne obszary miejskie kraju Urugwaj to: Montevideo (stolica) 1.707 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Urugwaj

Stolica kraju Urugwaj to Montevideo i rządowy typ prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 19 departamentów (departamentos, liczba pojedyncza - departamento); Artigas, Canelones, Cerro Largo, Colonia, Durazno, Flores, Floryda, Lavalleja, Maldonado, Montevideo, Paysandu, Rio Negro, Rivera, Rocha, Salto, San Jose, Soriano, Tacuarembo, Treinta y Tres. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Urugwaj, ważnymi produktami przemysłowymi są przetwórstwo wina , maszyny elektryczne, sprzęt transportowy, produkty ropopochodne, tekstylia, chemikalia, napoje. Ważne produkty rolne to Celuloza, wołowina, soja, ryż, pszenica; nabiał; ryba; drewno, tytoń,. Najważniejsze towary eksportowe to wołowina, soja, celuloza, ryż, pszenica, drewno, produkty mleczne, wełna, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Brazylia 16.4%, Chiny 12,2%, USA 6,2%, Argentyna 5% (2016). Najważniejsze towary importowe to rafinowany olej, ropa naftowa, pasażerskie i inne pojazdy transportowe, części samochodowe, telefony komórkowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 18,8%, Brazylia 17,9%, Argentyna 13,3%, USA 6,9%, Niemcy 4,7% (2016). Jak bogaty jest Urugwaj i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $22,400 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 9.7% (2015 oszacowanie).


Mapa - UrugwajBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności