Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Włochy

Atlas of World: Włochy. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Włochy.


Informacje o Włochy

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Włochy. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Włochy. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Włochy tutaj:

Włochy - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Włochy? Zacznijmy od tego: Włochy stały się państwem narodowym w 1861 roku, kiedy regionalne państwa półwyspu, wraz z Sardynią i Sycylią, zostały zjednoczone za króla Wiktora Emanuela II. Era parlamentarnego rządu dobiegła końca na początku lat dwudziestych, kiedy Benito Mussolini ustanowił faszystowską dyktaturę. Jego sojusz z nazistowskimi Niemcami doprowadził do klęski Włoch w czasie II wojny światowej. Demokratyczna republika zastąpiła monarchię w 1946 r. I nastąpiło ożywienie gospodarcze. Włochy są członkiem NATO i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG), a następnie jej następcami - WE i UE. Stała na czele europejskiej unii gospodarczej i politycznej, przystępując do Unii Gospodarczej i Monetarnej w 1999 r. Do stałych problemów należy spowolnienie wzrostu gospodarczego, wysokie bezrobocie wśród młodzieży i kobiet, przestępczość zorganizowana, korupcja,

Geografia - Włochy

Gdzie na świecie jest Włochy? Lokalizacja tego kraju to Europa Południowa, półwysep rozciągający się w środkowej części Morza Śródziemnego, na północny wschód od Tunezji. Całkowita powierzchnia kraju Włochy wynosi 301,340 km2, z czego 294,140 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: przeważnie chropowata i górzysta; niektóre równiny, niziny przybrzeżne. Najniższym punktem kraju Włochy jest Morze Śródziemne 0 m, najwyższy punkt Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur 4 748 m (drugi szczyt Mont Blanc). Klimat jest Głównie Morze Śródziemne; alpejski na dalekiej północy; gorąca, sucha na południu,.


Mieszkańcy - Włochy

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Włochy. Liczba to: 62,137,802 (7/2017 oszacowanie). Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? Włoch (obejmuje małe skupiska Niemiec, Francuzów i Słoweńców -Włochów na północy i Albańczyków-Włochów i Greków-Włochów na południu). Jakie są języki w kraju Włochy? Włoski (urzędowy), niemiecki (części Trentino -Alto Adige to głównie niemieckojęzyczne), francuski (mała francuskojęzyczna mniejszość w regionie Valle d'Aosta), słoweński (mniejszość słoweńskojęzyczna w regionie Trieste-Gorizia). A religie: Christian 80% (przeważnie katolicy z bardzo małymi grupami Świadków Jehowy i protestantów), muzułmanie (około 800 000 do 1 miliona), ateista i agnostyk 20%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 45.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 82.3 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Włochy? Tutaj: pomimo charakterystycznego wzorca z przemysłową północą i południe agrarne, dość równomierne rozmieszczenie ludności istnieje w większości kraju, z obszarami przybrzeżnymi, doliną Padu i ośrodkami miejskimi (szczególnie Mediolanem, Rzymem i Neapolem), przyciągając większe i gęstsze populacje. Główne obszary miejskie kraju Włochy to: RZYM (kapitał) 3,718 milionów; Mediolan 3.099 milionów; Neapol 2.202 mln; Turyn 1.765 milionów; Palermo 853 000; Bergamo 840 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Włochy

Stolica kraju Włochy to Rzym i rządowy typ republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 15 regionów (regioni, liczba pojedyncza - regione) i 5 regionów autonomicznych (regioni autonome, liczba pojedyncza - regione autonoma). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Włochy, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka, maszyny, żelaza i stali, chemikaliów, przetwórstwo spożywcze, tekstylia, pojazdy samochodowe, odzież, obuwie, ceramika. Ważne produkty rolne to owoców, warzyw, winogron, ziemniaków, buraków cukrowych, soi, zboża, oliwek; wołowina, produkty mleczne; ryba. Najważniejsze towary eksportowe to produkty inżynierii, tkaniny i odzież, maszyny produkcyjne, pojazdy silnikowe, sprzęt transportowy, chemikalia; artykuły spożywcze, napoje i tytoń; minerały, metale nieżelazne, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Niemcy 12,6%, Francja 10,5%, USA 8,9%, Zjednoczone Królestwo 5,4%, Hiszpania 5%, Szwajcaria 4,6% (2016). Najważniejsze towary importowe to produkty inżynieryjne, chemikalia, sprzęt transportowy, produkty energetyczne, minerały i metale nieżelazne, tekstylia i odzież; żywność, napoje, tytoń, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 16,3%, Francja 8,9%, Chiny 7,5%, Holandia 5,5%, Hiszpania 5,3%, Belgia 4,9% (2016). Jak bogaty jest Włochy i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $38,000 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 29.9% (2012 oszacowanie).


Mapa - WłochyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2022 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet