Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Wyspa Man

Atlas of World: Wyspa Man. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Wyspa Man.

Strona główna - Europa - Wyspa Man

Informacje o Wyspa Man

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Wyspa Man. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Wyspa Man. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Wyspa Man tutaj:

Wyspa Man - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Wyspa Man? Zacznijmy od tego: Część norweskiego Królestwa Hebryd do 13 wieku, kiedy to została scedowana na Szkocję, wyspa znalazła się pod Koroną Brytyjską w 1765 roku. Aktualne problemy obejmują odnowienie prawie wymarłego języka gaelickim Manx. Wyspa Man jest zależnością od brytyjskiej korony, ale nie należy do Zjednoczonego Królestwa ani UE. Rząd brytyjski pozostaje jednak konstytucyjnie odpowiedzialny za swoją obronę i reprezentację międzynarodową.

Geografia - Wyspa Man

Gdzie na świecie jest Wyspa Man? Lokalizacja tego kraju to Europa Zachodnia, wyspa na Morzu Irlandzkim, między Wielką Brytanią i Irlandią. Całkowita powierzchnia kraju Wyspa Man wynosi 572 km2, z czego 572 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wzgórza na północy i południu podzielone przez centralną dolinę. Najniższym punktem kraju Wyspa Man jest Morze Irlandzkie 0 m, najwyższy punkt Snaefell 621 m. Klimat jest ; chłodne lata i łagodne zimy; pochmurne o jedną trzecią czasu.


Mieszkańcy - Wyspa Man

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Wyspa Man. Liczba to: 88,815 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? biały 96,5%, azjatycki / azjatycki brytyjski 1,9%, inny 1,5% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Wyspa Man? angielski, manx-gaelicki (około 2% populacji ma pewną wiedzę). A religie: protestancka (anglikańska, metodystyczna, baptysta, prezbiteriańska, towarzystwo przyjaciół), rzymska Katolicki. Ile lat mają przeciętni ludzie? 44.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.3 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Wyspa Man? Tutaj: większość ludzi koncentruje się w miastach i dużych miastach, z których Douglas na południowym wschodzie jest największym. Główne obszary miejskie kraju Wyspa Man to: Douglas (stolica) 29 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Wyspa Man

Stolica kraju Wyspa Man to Douglasa i rządowy typ demokracja parlamentarna (Tynwald); zależność brytyjska od. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak; nie ma podziału administracyjnego pierwszego rzędu według definicji rządu USA, ale istnieją 24 lokalne władze, każda z własnymi wyborami. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Wyspa Man, ważnymi produktami przemysłowymi są usługi finansowe drobiu , produkcja lekka, turystyka. Ważne produkty rolne to zboża, warzywa; bydło, owce, świnie,. Najważniejsze towary eksportowe to tweedy, śledzie, przetworzone skorupiaki, wołowina,, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to drewno lam , nawozy, ryby, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Wyspa Man i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $84,600 (2014 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Wyspa ManBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2022 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet