Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Man

Atlas sveta: Man. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Man.

Domov - Európa - Man

Informácie - Man

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Man. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Man. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Man tu:

Man - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Man? Začnime týmto: Časť Nórskeho kráľovstva Hebridy až do 13. storočia, kedy bola postúpená do Škótska, ostrov bol pod britskou korunou v roku 1765. Súčasné obavy zahŕňajú oživenie takmer vyhynutého Manx gaelského jazyka. Ostrov Man je závislosť od britskej koruny, ale nie je súčasťou Veľkej Británie alebo EÚ. Vláda Spojeného kráľovstva však zostáva ústavne zodpovedná za svoju obranu a medzinárodné zastúpenie.

Geografia - Man

Kde na svete je Man? Umiestnenie tejto krajiny je Západná Európa, ostrov v Írskom mori, medzi Veľkou Britániou a Írskom. Celková plocha krajiny Man je 572 km2, z čoho 572 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: pahorkov na severe a juhu rozdelená do centrálneho údolia. Man má najnižší bod Írske more 0 m, najvyšší bod Snaefell 621 m. Podnebie je ; chladné leta a mierne zimy; zataženo asi tretina časových.


Obyvatelia - Man

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Man. To číslo je: 88,815 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? biela 96,5%, Ázijská / Ázijská Británia 1,9%, ostatné 1,5% (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Man? Angličtina, Manx Gaelic (asi 2% obyvateľstva má určité vedomosti). A náboženstvá: Protestant (anglikánsky, metodista, Katolícky. Koľko rokov je ľudom v priemere? 44.2 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 81.3 rok. Kde ľudia žijú v krajine Man? Tu: väčšina ľudí sa sústreďuje na mestá a veľké mestá, v ktorých je Douglas na juhovýchode najväčší. Hlavné mestské oblasti krajiny Man sú: Douglas (hlavné mesto) 29 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Man

Hlavné mesto krajiny Man je Douglas a typ vlády parlamentnej demokracie (Tynwald); korunná závislosť Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadna; neexistujú žiadne administratívne rozdiely prvého poriadku podľa definície vlády Spojených štátov, ale každý z. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Man, dôležité priemyselné produkty sú finančné služby, ľahká výroba, cestovný ruch. Dôležité poľnohospodárske produkty sú obilniny, zelenina; hovädzieho dobytka, oviec, ošípaných, hydiny. Najdôležitejšie vývozné komodity sú tweeds, sleď, spracované mäkkýše, hovädzie mäso, lamové a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú rezivo, hnojivá, ryby a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Man a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $84,600 (2014 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - ManE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet