Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Man

Atlas světa: Man. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Man.

Domů - Evropa - Man

Informace - Man

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Man. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Man. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Man:

Man - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Man? Začněme tímto: Součástí norského království Hebridy až do 13. století, kdy byla postoupena do Skotska, se ostrov dostal pod britskou korunu v roce 1765. Současné obavy zahrnují oživení téměř vyhynulého manxského gaelského jazyka. Ostrov Man je závislost na britské koruně, ale není součástí Spojeného království ani EU. Vláda Spojeného království však zůstává ústavně zodpovědná za svou obranu a mezinárodní zastoupení.

Geografie - Man

Kde je na světě Man? Umístění této země je Západní Evropa, ostrov v Irském moři, mezi Velkou Británií a Irskem. Man má celkovou plochu 572 km2, z čehož 572 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: kopců severu a jihu rozdělených podle Central Valley. Nejnižší bod země Man je Irské moře 0 m, nejvyšší bod Snaefell 621 m. A klima je ; chladná léta a mírné zimy; zatažená asi třetinu času.


Obyvatelé - Man

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Man. Počet obyvatel je: 88,815 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? bílá 96,5%, asijská / asijská Britská 1,9%, ostatní 1,5% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Man hovoří jazyky Angličtina, Manxská gaelština (asi 2% obyvatel má určité znalosti). A náboženství: Protestant (anglikánský, metodista, Katolické. Kolik let je tady lidem? 44.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina lidí se soustředila na města a velké města, ve kterých je Douglas na jihovýchodě největším. Hlavní městské oblasti v zemi Man jsou: Douglasem (hlavním městem) 29,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Man

Hlavní město země Man je Douglas a typ vlády parlamentní demokracie (Tynwald); korunní závislost Spojeného království. Podívejme se na administrativní členění - žádná; neexistuje žádné administrativní rozdělení podle prvního řádu, jak je definováno vládou USA, ale je zde 24 místních orgánů, z nichž každá. Pokud jde o ekonomiku, Man má tyto důležité průmyslové produkty: finanční služby, lehká výroba, cestovní ruch. Důležité zemědělské produkty jsou obiloviny, zelenina; dobytek, ovce, prasata, drůbež. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou tweeds, sleď, zpracované měkkýše, hovězí maso, lamový řez, a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou hnojiva, ryby a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Man a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $84,600 (2014 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa ManZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet