Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Wyspy Salomona

Atlas of World: Wyspy Salomona. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Wyspy Salomona.


Informacje o Wyspy Salomona

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Wyspy Salomona. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Wyspy Salomona. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Wyspy Salomona tutaj:

Wyspy Salomona - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Wyspy Salomona? Zacznijmy od tego: Wielka Brytania ustanowiła protektorat na Wyspach Salomona w latach 90. XIX wieku. Na tym archipelagu miały miejsce najbardziej zawzięte walki z II wojną światową. Samorząd został osiągnięty w 1976 r., A niepodległość dwa lata później. Przemoc etniczna, nadużywanie władzy, endemiczna przestępczość i wąska baza ekonomiczna podkopały stabilność i społeczeństwo obywatelskie. W czerwcu 2003 r. Ówczesny premier Sir Allan Kemakeza zwrócił się o pomoc do Australii w przywracaniu prawa i porządku; w następnym miesiącu przybyły siły wielonarodowe pod przywództwem Australii, by przywrócić pokój i rozbroić etniczne milicje. Misja Pomocy Regionalnej na Wyspy Salomona (Ramsi) była ogólnie skuteczna w przywracaniu prawa i porządku oraz odbudowy instytucji rządowych.

Geografia - Wyspy Salomona

Gdzie na świecie jest Wyspy Salomona? Lokalizacja tego kraju to Oceania, grupa wysp na południowym Pacyfiku, na wschód od Papui Nowej Gwinei. Całkowita powierzchnia kraju Wyspy Salomona wynosi 28,896 km2, z czego 27,986 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: większości trudnych gór z niektórymi niskimi atolami koralowymi. Najniższym punktem kraju Wyspy Salomona jest Ocean Spokojny 0 m, najwyższy punkt Mount Popomanaseu 2335 m. Klimat jest Monsun tropikalny; ekstremalne temperatury i ekstremalne warunki pogodowe w.


Mieszkańcy - Wyspy Salomona

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Wyspy Salomona. Liczba to: 647,581 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? melanowskie 95,3%, polinezyjskie 3,1%, mikronezjańskie 1,2%, pozostałe 0,3% (2009 r.) est.). Jakie są języki w kraju Wyspy Salomona? Melidyjski pidgin (w większej części kraju to lingua franca), angielski (oficjalny, ale używany tylko przez 1% -2% populacji), 120 rdzennych języków. A religie: Protestancki 73,4% (Kościół Melanezji 31,9%, Morze Południowe Ewangelicki 17,1%, Adwentysta Dnia Siódmego 11,7%, Kościół Zjednoczony 10,1%, Kościół chrześcijański 2,5%), Rzymskokatolicki 19,6%, inny chrześcijanin 2,9%, inne 4%, brak 0,03 %, nieokreślone 0,1% (2009 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 22.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 75.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Wyspy Salomona? Tutaj: większość ludności żyje wzdłuż regionów przybrzeżnych; około jedna piąta żyje w miastach, z czego około dwie trzecie mieszka w Honiara, największym mieście i głównym porcie. Główne obszary miejskie kraju Wyspy Salomona to: Honiara (stolica) 73 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Wyspy Salomona

Stolica kraju Wyspy Salomona to Honiara i rządowy typ demokracja parlamentarna (Parlament narodowy) w ramach monarchii konstytucyjnej; Rzeczypospolitej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 9 prowincji i 1 miasto; Central, Choiseul, Guadalcanal, Honiara, Isabel, Makira i Ulawa, Malaita, Rennell i Bellona, ​​Temotu, zachodnia. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Wyspy Salomona, ważnymi produktami przemysłowymi są ryby łowione (tuńczyk), wydobycie, czas. Ważne produkty rolne to kakao, orzechy kokosowe, jądra palmowe, ryż, owoce; bydło, świnie; ryba;. Najważniejsze towary eksportowe to drewno, ryby, kopra, olej palmowy, kakao, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 62,4%, Włochy 7%, Zjednoczone Królestwo 4,4% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, maszyny i urządzenia, wyroby przemysłowe, paliwa, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 25.3% , Australia 15,5%, Singapur 9,6%, Malezja 9,5%, Japonia 5,2%, Korea Południowa 5%, NZ 5%, Papua Nowa Gwinea 4,4% (2016). Jak bogaty jest Wyspy Salomona i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $2,100 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Wyspy Salomona



Bezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności