Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Šalamounovy ostrovy

Atlas světa: Šalamounovy ostrovy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Šalamounovy ostrovy.

Domů - Austrálie & Oceánie - Šalamounovy ostrovy

Informace - Šalamounovy ostrovy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Šalamounovy ostrovy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Šalamounovy ostrovy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Šalamounovy ostrovy:

Šalamounovy ostrovy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Šalamounovy ostrovy? Začněme tímto: Spojené království založilo protektorát nad Šalamounovými ostrovy v devadesátých letech minulého století. Některé z nejtvrdších bojů druhé světové války došlo na tomto souostroví. Samospráva byla dosažena v roce 1976 a nezávislost o dva roky později. Etnické násilí, vládní pachatelství, endemická kriminalita a úzká ekonomická základna podkopávají stabilitu a občanskou společnost. V červnu 2003 se pak předseda vlády Sir Allan Kemakeza snažil o pomoc Austrálii při obnově práva a pořádku; v nadcházejícím měsíci přišly australské nadnárodní síly, které obnovily mír a odzbrojily etnické milice. Regionální asistenční mise na Šalamounových ostrovech (Ramsi) byla obecně účinná při obnově práva a pořádku a při přestavbě vládních institucí.

Geografie - Šalamounovy ostrovy

Kde je na světě Šalamounovy ostrovy? Umístění této země je Oceánie, skupina ostrovů v jižním Tichém oceánu, východně od Papua-Nová Guinea. Šalamounovy ostrovy má celkovou plochu 28,896 km2, z čehož 27,986 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně drsné hory s nízkými korálovými atoly. Nejnižší bod země Šalamounovy ostrovy je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Mount Popomanaseu 2,335 m. A klima je ; několik teplot a extrémů počasí.


Obyvatelé - Šalamounovy ostrovy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Šalamounovy ostrovy. Počet obyvatel je: 647,581 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Melanesian 95.3%, Polynésie 3.1%, Micronesian 1.2%, ostatní 0.3% (2009 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Šalamounovy ostrovy hovoří jazyky Melanesian pidgin (ve velké části země je lingua franca), angličtina (oficiální, ale mluvená pouze 1% -2% populace), 120 domorodých jazyků. A náboženství: Protestant 73,4% (kostel Melanesia 31,9%, evangelický jihovýchodní 17,1%, adventistum sedmého dne 11,7%, sjednocená církev 10,1%, církev křesťanských přátel 2,5%), římský katolík 19,6%, jiný křesťan 2,9%, ostatní 4% %, nespecifikováno 0,1% (2009 est.). Kolik let je tady lidem? 22.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 75.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina obyvatelstva žije podél pobřežních oblastí; asi jedenkrát z pěti žije v městských oblastech a z nich dvě třetiny bydlí v Honiara, největším městě a hlavním přístavu. Hlavní městské oblasti v zemi Šalamounovy ostrovy jsou: Honiara (hlavní město) 73 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Šalamounovy ostrovy

Hlavní město země Šalamounovy ostrovy je Honiara a typ vlády parlamentní demokracie (Národní parlament) v rámci ústavní monarchie; království Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 9 provincií a 1 město; Centrální, Choiseul, Guadalcanal, Honiara, Isabel, Makira a Ulawa, Malaita, Rennell a Bellona, ​​Temotu, Západní. Pokud jde o ekonomiku, Šalamounovy ostrovy má tyto důležité průmyslové produkty: ryby (tuňák), hornictví, timbe. Důležité zemědělské produkty jsou kakao, kokos, palmové jádra, rýže, ovoce; dobytek, prasata; Ryba; timbe. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou dřevo, ryba, kopra, palmového oleje, kakao a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 62,4%, Itálie 7%, Velká Británie 4,4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, stroje a zařízení, průmyslové výrobky, pohonné hmoty, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 25,3% , Austrálie 15,5%, Singapur 9,6%, Malajsie 9,5%, Japonsko 5,2%, Jižní Korea 5%, NZ 5%, Papua-Nová Guinea 4,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Šalamounovy ostrovy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $2,100 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Šalamounovy ostrovyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí