Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Šalamúnove ostrovy

Atlas sveta: Šalamúnove ostrovy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Šalamúnove ostrovy.

Domov - Austrália & Oceánia - Šalamúnove ostrovy

Informácie - Šalamúnove ostrovy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Šalamúnove ostrovy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Šalamúnove ostrovy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Šalamúnove ostrovy tu:

Šalamúnove ostrovy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Šalamúnove ostrovy? Začnime týmto: Spojené kráľovstvo založilo v roku 1890 protektorát nad Šalamúnovými ostrovmi. Niektoré z najhorších bojov druhej svetovej vojny sa vyskytli na tomto súostroví. Samospráva bola dosiahnutá v roku 1976 a nezávislosť o dva roky neskôr. Etnické násilie, vládne trestné činy, endemická kriminalita a úzka ekonomická základňa podkopali stabilitu a občiansku spoločnosť. V júni 2003 sa predseda vlády Sir Allan Kemakeza snažil o pomoc Austrálii pri obnovení práva a poriadku. nasledujúci mesiac prišla austrálska vedená mnohonárodná sila, aby obnovila mier a odzbrojila etnické milície. Regionálna pomocná misia na Šalamúnových ostrovoch (Ramsi) bola vo všeobecnosti účinná pri obnove práva a poriadku a pri rekonštrukcii vládnych inštitúcií.

Geografia - Šalamúnove ostrovy

Kde na svete je Šalamúnove ostrovy? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, skupina ostrovov v južnom Tichom oceáne, východne od Papua-Nová Guinea. Celková plocha krajiny Šalamúnove ostrovy je 28,896 km2, z čoho 27,986 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: väčšinou drsné hory s niektorými nízkymi koralovými atolmi. Šalamúnove ostrovy má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod hora Popomanaseu 2,335 m. Podnebie je tropických monzún 27 986 km2 ; málo teplôt a extrémov počasia.


Obyvatelia - Šalamúnove ostrovy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Šalamúnove ostrovy. To číslo je: 647,581 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Melanesian 95.3%, Polynézia 3.1%, Mikronézska 1.2%, ostatné 0.3% (2009 est.). Aké sú jazyky v krajine Šalamúnove ostrovy? Melanesian pidgin (vo väčšine krajiny je lingua franca), angličtina (oficiálne, ale hovoril len 1% -2% populácie), 120 domorodých jazykov. A náboženstvá: Protestant 73,4% (cirkev Melanesia 31,9%, južný morský evanjelikálny 17,1%, adventistický deň 11,7%, cirkev 10,1%, cirkev cirkevných spoločenstiev 2,5%), rímsky katolík 19,6%, iní kresťania 2,9%, ostatné 4% %, nespecifikované 0,1% (2009 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 22.5 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 75.6 rok. Kde ľudia žijú v krajine Šalamúnove ostrovy? Tu: väčšina obyvateľstva žije pozdĺž pobrežných regiónov; asi jeden z piatich žije v mestských oblastiach a z nich dve tretiny bývajú v Honiara, najväčšom meste a hlavnom prístave. Hlavné mestské oblasti krajiny Šalamúnove ostrovy sú: Honiara (hlavné mesto) 73 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Šalamúnove ostrovy

Hlavné mesto krajiny Šalamúnove ostrovy je Honiara a typ vlády parlamentnej demokracie (Národný parlament) v rámci ústavnej monarchie; kráľovstvo Commonwealthu. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 9 provincií a 1 mesto; Centrálne, Choiseul, Guadalcanal, Honiara, Isabel, Makira a Ulawa, Malaita, Rennell a Bellona, ​​Temotu, Západné. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Šalamúnove ostrovy, dôležité priemyselné produkty sú ryby (tuniak), baníctvo, Tinbe. Dôležité poľnohospodárske produkty sú kakao, kokosové orechy, palmové jadrá, ryža, ovocie; dobytok, ošípané; ryby; Tinbe. Najdôležitejšie vývozné komodity sú drevo, ryba, kopra, palmového oleja, kakao a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Čína 62,4%, Taliansko 7%, Veľká Británia 4,4% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, stroje a zariadenia, priemyselné výrobky, pohonné hmoty, chemikálie a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 25,3% , Austrália 15,5%, Singapur 9,6%, Malajzia 9,5%, Japonsko 5,2%, Južná Kórea 5%, NZ 5%, Papua-Nová Guinea 4,4% (2016). Ako bohatá je krajina Šalamúnove ostrovy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $2,100 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Šalamúnove ostrovyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia