Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Albania

Atlas of World: Albania. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Albania.


Informacje o Albania

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Albania. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Albania. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Albania tutaj:

Albania - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Albania? Zacznijmy od tego: Albania ogłosiła niepodległość od Imperium Osmańskiego w 1912 r., Ale została podbita przez Włochy w 1939 r. I zajęta przez Niemcy w 1943 r. Partia komunistyczna przejęła kraj w 1944 r. Albania sprzymierzyła się najpierw z ZSRR (do 1960 r.), A następnie z Chinami (do 1978). Na początku lat 90. Albania zakończyła 46 lat ksenofobicznych rządów komunistycznych i ustanowiła wielopartyjną demokrację. Przejście okazało się wyzwaniem, ponieważ kolejne rządy próbowały radzić sobie z wysokim bezrobociem, powszechną korupcją, zniszczoną infrastrukturą, silnymi sieciami zorganizowanej przestępczości i walczącymi przeciwnikami politycznymi. Albania poczyniła postępy w zakresie demokratycznego rozwoju od czasu przeprowadzenia wielopartyjnych wyborów w 1991 r., Ale nadal istnieją uchybienia. Większość wyborów postkomunistycznych w Albanii była nękana przez roszczenia związane z oszustwami wyborczymi; jednak, międzynarodowi obserwatorzy uznali, że wybory są w dużej mierze wolne i uczciwe od czasu przywrócenia stabilności politycznej po upadku piramid finansowych w 1997 r. Albania przystąpiła do NATO w kwietniu 2009 r., aw czerwcu 2014 r. stała się kandydatem do członkostwa w UE. Albania w listopadzie 2016 r. Otrzymała zalecenie Komisji Europejskiej, by rozpocząć negocjacje akcesyjne z UE pod warunkiem wdrożenia pakietu reformy sądownictwa, przyjętego wcześniej w tym samym roku. Mimo, że gospodarka Albanii nadal rośnie, zwolniła, a kraj jest nadal jednym z najbiedniejszych w Europie. Duża, nieformalna gospodarka oraz słaba infrastruktura energetyczna i transportowa pozostają przeszkodami. Albania przystąpiła do NATO w kwietniu 2009 r., Aw czerwcu 2014 r. Została kandydatem do członkostwa w UE. Albania w listopadzie 2016 r. Otrzymała zalecenie Komisji Europejskiej, by rozpocząć negocjacje akcesyjne z UE pod warunkiem wdrożenia pakietu reformy sądownictwa, przyjętego wcześniej w tym samym roku. Mimo, że gospodarka Albanii nadal rośnie, zwolniła, a kraj jest nadal jednym z najbiedniejszych w Europie. Duża, nieformalna gospodarka oraz słaba infrastruktura energetyczna i transportowa pozostają przeszkodami. Albania przystąpiła do NATO w kwietniu 2009 r., Aw czerwcu 2014 r. Została kandydatem do członkostwa w UE. Albania w listopadzie 2016 r. Otrzymała zalecenie Komisji Europejskiej dotyczące rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z UE pod warunkiem wdrożenia pakietu reformy sądownictwa, który został uchwalony wcześniej w tym samym roku. Mimo, że gospodarka Albanii nadal rośnie, zwolniła, a kraj jest nadal jednym z najbiedniejszych w Europie. Duża, nieformalna gospodarka oraz słaba infrastruktura energetyczna i transportowa pozostają przeszkodami.

Geografia - Albania

Gdzie na świecie jest Albania? Lokalizacja tego kraju to Europa Południowo-Wschodnia, granicząca z Morzem Adriatyckim i Morzem Jońskim, pomiędzy Grecją na południu a Czarnogórą i Kosowem na północ. Całkowita powierzchnia kraju Albania wynosi 28,748 km2, z czego 27,398 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wszystkim góry i wzgórza; małe równiny wzdłuż wybrzeża. Najniższym punktem kraju Albania jest Morze Adriatyckie 0 m, najwyższy punkt Maja e Korabit (Golem Korab) 2 764 m. Klimat jest umiarkowany; chłodne, pochmurne, wilgotne zimy; gorące, jasne, suche lata; wnętrze jest chłodniejsze, a przede.


Mieszkańcy - Albania

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Albania. Liczba to: 3,047,987 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Albański 82,6%, grecki 0,9%, inny 1% (w tym wołoski, romski, macedoński, czarnogórski i egipski), nieokreślony 15,5% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Albania? Albański 98,8% (oficjalny - wywodzący się z dialektu tosk), grecki 0,5%, inny 0,6% (w tym Macedończyków, Romów, Wołosi, Turków, Włochów i Serbochorwaków), nieokreślone 0,1% (2011 rok.). A religie: Muzułmanin 56,7%, Rzymskokatolicki 10%, Prawosławny 6,8%, ateista 2,5%, Bektashi (Zakon Sufi ) 2,1%, pozostałe 5,7%, nieokreślone 16,2%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 32.9 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 78.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Albania? Tutaj: Dość równomiernie rozmieszczone, z nieco wyższą koncentracją ludzi w zachodniej i środkowej części kraju. Główne obszary miejskie kraju Albania to: Tirana (stolica) 454 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Albania

Stolica kraju Albania to Tirana (Tirane) i rządowy typ republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 12 hrabstw (qarqe, liczba pojedyncza - qark); Berat, Diber, Durres, Elbasan, Fier, Gjirokaster, Korce, Kukes, Lezhe, Szkodra, Tirane, Vlore. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Albania, ważnymi produktami przemysłowymi są żywność dla owiec i kóz ; Obuwie, odzież i odzież; drewno, ropa naftowa, cement, chemikalia, wydobycie, metale podstawowe, hydropodemy. Ważne produkty rolne to pszenica, kukurydza, ziemniaki, warzywa, owoce, oliwki i oliwa z oliwek, winogrona; mięso, produkty mleczne;. Najważniejsze towary eksportowe to odzież i odzież, obuwie; asfalt, metale i rudy metali, ropa naftowa; cement i materiały budowlane, warzywa, owoce, tytoń, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Włochy 50,5%, Serbia 8,1%, Kosowo 7,5%, Grecja 4,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, artykuły spożywcze, tekstylia, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Włochy 29%, Niemcy 9,4%, Chiny 8,7%, Grecja 7,8%, Turcja 7,8%, Serbia 4,1% (2016). Jak bogaty jest Albania i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $12,500 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 14.3% (2012 oszacowanie).


Mapa - AlbaniaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności