Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Aruba

Atlas of World: Aruba. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Aruba.


Informacje o Aruba

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Aruba. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Aruba. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Aruba tutaj:

Aruba - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Aruba? Zacznijmy od tego: Odkryte i żądane dla Hiszpanii w 1499 r., Aruba została przejęta przez Holendrów w 1636 r. Gospodarka wyspy była zdominowana przez trzy główne gałęzie przemysłu. Po gorączce złota z XIX wieku nastąpił dobrobyt spowodowany otwarciem w 1924 r. Rafinerii ropy naftowej. W ostatnich dziesięcioleciach XX wieku nastąpił boom w branży turystycznej. Aruba wyodrębniła się z Antyli Holenderskich w 1986 r. I stała się odrębnym, autonomicznym członkiem Królestwa Niderlandów. Ruch na rzecz pełnej niepodległości został zatrzymany na prośbę Aruby w 1990 roku.

Geografia - Aruba

Gdzie na świecie jest Aruba? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspa na Morzu Karaibskim, na północ od Wenezueli. Całkowita powierzchnia kraju Aruba wynosi 180 km2, z czego 180 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: płaskiej powierzchni z kilkoma wzgórzami; niewielka roślinność. Najniższym punktem kraju Aruba jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Ceru Jamanota 188 m. Klimat jest morskich tropikalnych; niewielka sezonowa zmienność temperatury na.


Mieszkańcy - Aruba

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Aruba. Liczba to: 115,120 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Holenderski 82,1%, kolumbijski 6,6%, wenezuelski 2,2%, dominikański 2,2%, haitański 1,2%, inne 5,5%, nieokreślony 0,1% ( 2010 est.). Jakie są języki w kraju Aruba? Papiamento (urzędowy) (język kreolski będący mieszaniną języka portugalskiego, hiszpańskiego, holenderskiego, angielskiego oraz, w mniejszym stopniu, francuskim, a także elementy języków afrykańskich i języka Arawak) 69,4%, hiszpański 13,7% , Angielski (powszechnie używany) 7,1%, holenderski (oficjalny) 6,1%, chiński 1,5%, inny 1,7%, nieokreślony 0,4% (2010 rok),. A religie: katolicki 75,3%, protestancki 4,9% (w tym metodysta 0,9%, adwentysta 0,9%, Anglican 0.4%, inne protestanckie 2,7%), Świadek Jehowy 1,7%, pozostałe 12%, żadne 5,5%, nieokreślone 0,5% (2010 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 39.3 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 76.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Aruba? Tutaj: Większość mieszkańców mieszka w Oranjestad i San Nicolaas ; większość osiedli znajduje się na mniej górzystej zachodniej stronie wyspy. Główne obszary miejskie kraju Aruba to: Oranjestad (stolica) 29 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Aruba

Stolica kraju Aruba to Oranjestad i rządowy typ demokracji parlamentarnej (ustawodawcza); część Królestwa Niderlandów. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - (część Królestwa Niderlandów). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Aruba, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka, urządzenia przeładunkowe ropy naftowej, bankowość. Ważne produkty rolne to Aloes; żywy inwentarz; ryba. Najważniejsze towary eksportowe to żywe zwierzęta i produkty zwierzęce, sztuki i przedmioty kolekcjonerskie, maszyny i urządzenia elektryczne, urządzenia transportowe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Kolumbia 23,4%, USA 19,8%, Holandia 16,9%, 13,9% Wenezuela (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i urządzenia elektryczne, rafinowany olej do bunkrowania i reeksportu, chemikalia; artykuły spożywcze, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 55,4%, Holandia 12,6% (2016). Jak bogaty jest Aruba i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $25,300 (2011 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - ArubaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności