Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Aruba

Atlas světa: Aruba. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Aruba.


Informace - Aruba

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Aruba. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Aruba. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Aruba:

Aruba - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Aruba? Začněme tímto: Odhalená a nárokována pro Španělsko v roce 1499, Aruba získala v roce 1636 Holandština. hlavní průmysly. Ze zlata v 19. století následovala prosperita, kterou přinesl otevření ropné rafinérie v roce 1924. Poslední dekády 20. století zaznamenaly boom v odvětví cestovního ruchu. Aruba se odtáhla z Nizozemských Antil v roce 1986 a stala se samostatným autonomním členem Nizozemského království. Pohyb směrem k úplné nezávislosti byl zastaven na požadavku Aruby v roce 1990.

Geografie - Aruba

Kde je na světě Aruba? Umístění této země je Karibik, ostrov v Karibském moři, severně od Venezuely. Aruba má celkovou plochu 180 km2, z čehož 180 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: byt s několika kopci; nevelká vegetace. Nejnižší bod země Aruba je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Ceru Jamanota 188 m NEGL. A klima je tropických mořských; malá sezónní teplotní variace.


Obyvatelé - Aruba

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Aruba. Počet obyvatel je: 115,120 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Holandský 82,1%, Kolumbijský 6,6%, Venezuelský 2,2%, Dominikánský 2,2%, Haitian 1,2%, Jiný 5,5%, Nespecifikovaný 0,1% 2010 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Aruba hovoří jazyky Papiamento (oficiální) (kreolský jazyk, který je směsí portugalštiny, španělštiny, holandštiny, angličtiny av menší míře i francouzštiny, stejně jako prvky afrických jazyků a jazyk Arawaku) 69,4%, španělština 13,7% , Angličtina (široce mluvená) 7.1%, holandština (oficiální) 6.1%, čínština 1.5%, ostatní 1.7%, nespecifikováno 0.4% (2010 est.). A náboženství: Římský katolík 75.3%, protestantský 4.9% Anglikánský 0,4%, jiný protestantský 2,7%), Jehovův svědek 1,7%, ostatní 12%, žádný 5,5%, nespecifikováno 0,5% (rok 2010). Kolik let je tady lidem? 39.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 76.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel žije v Oranjestadu a San Nicolaase ; většina sídel se obvykle nachází na méně hornaté západní straně ostrova. Hlavní městské oblasti v zemi Aruba jsou: Oranjestad (hlavní město) 29 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Aruba

Hlavní město země Aruba je Oranjestad a typ vlády parlamentní demokracie (zákonodárství); součást Nizozemského království. Podívejme se na administrativní členění - none (součást Nizozemského království). Pokud jde o ekonomiku, Aruba má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, zařízení na překládku ropy, bankovnictví. Důležité zemědělské produkty jsou Aloes; hospodářská zvířata; rybářská. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou živá zvířata a živočišné produkty, umění a sběratelské předměty, strojní zařízení a elektrická zařízení, dopravní prostředky a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Kolumbie 23,4%, USA 19,8%, Nizozemsko 16,9%, Venezuela 13,9%. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a elektrická zařízení, rafinovaný olej pro paliva a reexport, chemikálie; potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou US 55,4%, Nizozemsko 12,6% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Aruba a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $25,300 (2011 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa ArubaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet