Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Curaçao

Atlas of World: Curaçao. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Curaçao.


Informacje o Curaçao

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Curaçao. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Curaçao. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Curaçao tutaj:

Curaçao - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Curaçao? Zacznijmy od tego: Pierwotnie osiadły przez Indian Arawak, Curacao zostało zajęte przez Holendrów w 1634 roku wraz z sąsiednią wyspą Bonaire. Kiedyś w centrum karaibskiego handlu niewolnikami, Curacao ciężko uderzyło ekonomicznie przez zniesienie niewolnictwa w 1863 roku. Jego dobrobyt (i sąsiedniej Aruby) został przywrócony na początku XX wieku wraz z budową rafinerii Isla w celu obsługi nowo odkrytego Wenezuelskie pola naftowe. W 1954 r. Curacao i kilka innych holenderskich dóbr na Karaibach zostało zreorganizowanych jako Antyle Holenderskie, będące częścią Królestwa Niderlandów. W referendach w 2005 i 2009 r. Obywatele Curacao głosowali, aby stać się samorządnym krajem w Królestwie Niderlandów. Zmiana statusu weszła w życie w październiku 2010 r. Wraz z rozpadem Antyli Holenderskich.

Geografia - Curaçao

Gdzie na świecie jest Curaçao? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspa na Morzu Karaibskim, 55 km od wybrzeża Wenezueli. Całkowita powierzchnia kraju Curaçao wynosi 444 km2, z czego 444 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: ogólnie niski, pagórkowaty teren. Najniższym punktem kraju Curaçao jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Mt. Christoffel 372 m. Klimat jest tropikalny klimat morski, łagodzony przez północno-wschodnie wiatry, powoduje łagodne temperatury; półsuche z przeciętnymi opadami 60 cm / yea.


Mieszkańcy - Curaçao

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Curaçao. Liczba to: 149,648 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? większość afro-karaibska; Holenderskie, francuskie, latynoamerykańskie, wschodnioazjatyckie, południowoazjatyckie, mniejszości żydowskie. Jakie są języki w kraju Curaçao? Papiamento (oficjalny) (język kreolski będący mieszaniną języka portugalskiego, hiszpańskiego, holenderskiego, angielskiego oraz, w mniejszym stopniu, francuskim, a także elementy języków afrykańskich i języka Arawak) 81,2%, holenderski (oficjalny) ) 8%, hiszpański 4%, angielski (urzędowy) 2,9%, inne 3,9% (spis ludności z 2001 r.). A religie: Rzymsko-katolicki 72,8%, zielonoświątkowy 6,6%, protestant 3,2%, adwentysta 3%, świadek Jehowy 2%, ewangelicki 1,9%, inny 3,8% %, brak 6%, nieokreślone 0,6% (w 2011 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 36.1 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 78.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Curaçao? Tutaj: największą koncentracją na wyspie jest Willemstad; mniejsze osady w pobliżu wybrzeża można znaleźć na całej wyspie, szczególnie w północno-zachodniej. Główne obszary miejskie kraju Curaçao to: Willemstad (stolica) 145 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Curaçao

Stolica kraju Curaçao to Willemstad i rządowy typ demokracja parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - żaden (część Królestwa Niderlandów). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Curaçao, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka owocowa , rafinacja ropy naftowej, przeładunek ropy naftowej, produkcja lekka, usługi finansowe i biznesowe. Ważne produkty rolne to Aloes, sorgo, orzeszki ziemne, warzywa, tropikalna. Najważniejsze towary eksportowe to produkty, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to naftowe ropa naftowa, żywność, producenci, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Curaçao i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $15,000 (2004 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznane.


Mapa - CuraçaoBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności