Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Curaçao

Atlas sveta: Curaçao. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Curaçao.

Domov - Stredná Amerika - Curaçao

Informácie - Curaçao

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Curaçao. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Curaçao. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Curaçao tu:

Curaçao - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Curaçao? Začnime týmto: Pôvodne usadili Arawak Indiáni, Curacao bol zabavený Holanďanom v roku 1634 spolu so susedným ostrovom Bonaire. Kedysi centrom karibského obchodovania s otrokmi bolo Curacao ekonomicky ťažko postihnuté zrušením otroctva v roku 1863. Jeho prosperita (a okolitá Aruba) bola obnovená na začiatku 20. storočia výstavbou Isla Refineria, ktorá slúžila novo objaveným Venezuelské ropné polia. V roku 1954 sa Curacao a niekoľko ďalších holandských karibských majetkov reorganizovali ako Holandské Antily, časť Holandského kráľovstva. V referendách v rokoch 2005 a 2009 hlasovali obyvatelia Curacao samosprávnou krajinou v Holandskom kráľovstve. Zmena štatútu nadobudla účinnosť v októbri 2010, keď sa zrušili Holandské Antily.

Geografia - Curaçao

Kde na svete je Curaçao? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrov v Karibskom mori, 55 km od pobrežia Venezuely. Celková plocha krajiny Curaçao je 444 km2, z čoho 444 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: všeobecne nízky, kopcovitý terén. Curaçao má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Mt. Christoffel 372 m. Podnebie je tropického morského podnebia, zlepšený severovýchodným obchodným vetrom, vedie k miernym teplotám; semiarid s priemernými zrážkami 60 cm / rok.


Obyvatelia - Curaçao

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Curaçao. To číslo je: 149,648 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Afro-karibská väčšina; Holandský, francúzsky, latinskoamerický, východoázijský, juhoázijský, židovské menšiny. Aké sú jazyky v krajine Curaçao? Papiamento (oficiálny) (kreolský jazyk, ktorý je zmesou portugalčiny, španielčiny, holandčiny, angličtiny av menšej miere aj francúzštiny, ako aj prvkov afrických jazykov a jazyka Arawaku) 81,2%, holandčina ) 8%, španielčina 4%, angličtina (oficiálna) 2,9%, ostatné 3,9% (sčítanie ľudu 2001). A náboženstvá: Rímskokatolícky 72,8%, letničný 6,6%, protestant 3,2%, adventist 3%, svedok Jehovovi 2%, evanjelikálne 1.9% %, žiadne 6%, nešpecifikované 0,6% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 36.1 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 78.5 rok. Kde ľudia žijú v krajine Curaçao? Tu: Najväčšia koncentrácia na ostrove je Willemstad; menšie osady blízko pobrežia sa nachádzajú na celom ostrove, najmä na severozápade mesta. Hlavné mestské oblasti krajiny Curaçao sú: Willemstad 145 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Curaçao

Hlavné mesto krajiny Curaçao je Willemstad a typ vlády parlamentnej demokracie. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - none (súčasť Holandského kráľovstva). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Curaçao, dôležité priemyselné produkty sú cestovný ruch, rafinácia ropy, prekládka ropy, ľahká výroba, finančné a obchodné služby. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Aloe, cirok, arašidy, zelenina, tropický ovocný. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropné produkty a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú surová ropa, potraviny, výroba a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Curaçao a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $15,000 (2004 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: nevedno.


Mapa - CuraçaoE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet