Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Curaçao

Atlas světa: Curaçao. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Curaçao.


Informace - Curaçao

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Curaçao. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Curaçao. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Curaçao:

Curaçao - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Curaçao? Začněme tímto: Původně usadil Arawak indiánů, Curacao byl chycen holandský v 1634 spolu se sousedním ostrovem Bonaire. Jakmile bylo centrum obchodu s otroky Karibiku, Curacao byl ekonomicky těžce zasažen zrušením otroctví v roce 1863. Jeho prosperita (a to sousední Aruba) byla obnovena na počátku 20. století s výstavbou Isla Refineria pro službu nově objevených Venezuelské ropné polí. V roce 1954 byly Curacao a několik dalších holandských karibských statků reorganizovány jako Nizozemské Antily, část Nizozemského království. V referendech v letech 2005 a 2009 se občané Curacao rozhodli stát se samosprávnou zemí v rámci Nizozemského království. Změna statusu vstoupila v platnost v říjnu 2010 s rozpuštěním Nizozemských Antil.

Geografie - Curaçao

Kde je na světě Curaçao? Umístění této země je Karibik, ostrov v Karibském moři, 55 km od pobřeží Venezuela. Curaçao má celkovou plochu 444 km2, z čehož 444 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: obecně nízká, kopcovitý terén. Nejnižší bod země Curaçao je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Mt. Christoffel 372 m. A klima je Tropické námořní podnebí o rozloze 444 km2 , zlepšené severovýchodním obchodním větrem, vede k mírným teplotám; polořadovka s průměrným srážením 60 cm / rok.


Obyvatelé - Curaçao

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Curaçao. Počet obyvatel je: 149,648 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Afro-karibská většina; Holandské, francouzské, latinskoamerické, východoasijské, jihoasijské, židovské menšiny. Jaké jsou tu požívané jazyky? Curaçao hovoří jazyky Papiamento (oficiální) (kreolský jazyk, který je směsí portugalštiny, španělštiny, holandštiny, angličtiny av menší míře i francouzštiny, stejně jako prvky afrických jazyků a jazyka Arawaku) 81,2%, holandština (oficiální) ) 8%, španělština 4%, anglická (oficiální) 2,9%, ostatní 3,9% (sčítání lidu v roce 2001). A náboženství: Římsko-katolický 72,8%, letniční 6,6%, protestant 3,2%, adventist 3%, svědek Jehovových 2%, evangelické 1.9% %, žádné 6%, nespecifikováno 0,6% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 36.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 78.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Největší koncentrací na ostrově je Willemstad; menší osady poblíž pobřeží se nacházejí po celém ostrově, zejména v severozápadním. Hlavní městské oblasti v zemi Curaçao jsou: Willemstadu (hlavním městě) 145 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Curaçao

Hlavní město země Curaçao je Willemstad a typ vlády parlamentní demokracie. Podívejme se na administrativní členění - none (součást Nizozemského království). Pokud jde o ekonomiku, Curaçao má tyto důležité průmyslové produkty: cestovní ruch, rafinace ropy, překládka ropy, lehká výroba, finanční a obchodní služby. Důležité zemědělské produkty jsou Aloe, cirok, arašídy, zelenina, tropický ovocný. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropné produkty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou surová ropa, potraviny, výroba a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Curaçao a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $15,000 (2004 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo.


Mapa CuraçaoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet