Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Erytrea

Atlas of World: Erytrea. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Erytrea.


Informacje o Erytrea

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Erytrea. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Erytrea. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Erytrea tutaj:

Erytrea - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Erytrea? Zacznijmy od tego: Po odzyskaniu niepodległości od włoskiej kontroli kolonialnej w 1941 r. I 10 lat brytyjskiej kontroli administracyjnej, ONZ utworzyła Erytreę jako autonomiczny region w ramach federacji etiopskiej w 1952 r. Pełna aneksja Etiopii przez Erytreę jako prowincję 10 lat później wywołała gwałtowną 30-letnią walkę o niezależność, która zakończyła się w 1991 r. rebeliantami Erytrei pokonującymi siły rządowe. Erytrejczycy w przeważającej większości zatwierdzili niepodległość w referendum w 1993 roku. Isaias Afworki był jedynym prezydentem Erytrei od czasu uzyskania niepodległości; jego rządy, szczególnie od 2001 r., były bardzo autokratyczne i represyjne. Jego rząd stworzył wysoce zmilitaryzowane społeczeństwo, realizując niepopularny program obowiązkowego poboru do służby narodowej, czasem o nieokreślonej długości. Dwumiesięczna wojna graniczna z Etiopią, która wybuchła w 1998 roku, zakończyła się pod auspicjami ONZ w grudniu 2000 roku. Powołano operację pokojową ONZ, która monitorowała Strefę Tymczasowej Strefy o szerokości 25 km. Utworzona w kwietniu 2003 r. Komisja graniczna w Erytrei i Etiopii (EEBC) miała za zadanie "wytyczać i rozgraniczać granicę traktatu kolonialnego w oparciu o stosowne umowy kolonialne (1900, 1902 i 1908) i obowiązujące prawo międzynarodowe". EEBC w dniu 30 listopada 2007 r. Zdalnie wytyczyła granicę, przypisując miasto Badme do Erytrei, pomimo utrzymywania przez Etiopię tamtejszych sił od czasu wojny w latach 1998-2000. Erytrea nalegała, aby ONZ zakończyło swoją misję pokojową 31 lipca 2008 r. Erytrea przyjęła decyzję "wirtualnej demarkacji" EEBC i wielokrotnie wzywała Etiopię do usunięcia swoich wojsk. Etiopia nie zaakceptowała decyzji o demarkacji, a żadna ze stron nie podjęła sensownego dialogu w celu rozwiązania impasu. Erytrea podlega kilku rezolucjom Rady Bezpieczeństwa ONZ (początkowo w 2009 r. I odnawianych corocznie) nakładających embargo na broń i zakaz podróżowania oraz zamrożeniu aktywów niektórych osób, mając na względzie dowody na poparcie zbrojnych grup opozycyjnych w regionie.

Geografia - Erytrea

Gdzie na świecie jest Erytrea? Lokalizacja tego kraju to Afryka Wschodnia, granicząca z Morzem Czerwonym, pomiędzy Dżibuti i Sudanem. Całkowita powierzchnia kraju Erytrea wynosi 117,600 km2, z czego 101,000 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: zdominowane przez rozszerzenie etiopskich północno-południowych gór, schodzące na wschód do przybrzeżnej równiny pustynnej, na północnym-zachodzie do pagórkowatego terenu i na południowym zachodzie do płaskich, toczących się równin. Najniższym punktem kraju Erytrea jest niedaleko Kulul w obrębie Danakil Depression -75 m, najwyższy punkt Soira 3 018 m. Klimat jest , sucha pustynia wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego; chłodniej i wilgotniej w środkowych wyżynach (do 61 cm opadów rocznie, najcięższy od czerwca do września); półpustynne na zachodnich wzgórzach i nizinach,.


Mieszkańcy - Erytrea

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Erytrea. Liczba to: 5,918,919 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? dziewięć uznanych grup etnicznych: Tigrinya 55%, Tigre 30%, Saho 4%, Kunama 2%, Rashaida 2%, Bilen 2%, inne (Afar, Beni Amir , Nera) 5% (2010 r.). Jakie są języki w kraju Erytrea? Tigrinya (oficjalny), arabski (oficjalny), angielski (oficjalny), Tigre, Kunama, afar, inne języki kuszyckie. A religie: Muslim, coptic christian, katolicki, protestancki. Ile lat mają przeciętni ludzie? 19.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 65.2 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Erytrea? Tutaj: gęstość jest najwyższa w centrum kraju w miastach i wokół miast Asmara (stolica) i Keren; mniejsze osiedla istnieją na północy i południu. Główne obszary miejskie kraju Erytrea to: Asmara (stolica) 804,000 (2015).

Rząd i gospodarka - Erytrea

Stolica kraju Erytrea to Asmara (Asmera) i rządowy typ prezydenckiej republiki. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 regionów (zobatat, liczba pojedyncza - zoba); Anseba, Debub (Południe), Debubawi K'eyih Bahri (Południowe Morze Czerwone), Gash Barka, Ma'akel (Central), Semenawi Keyih Bahri (Północne Morze Czerwone). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Erytrea, ważnymi produktami przemysłowymi są przetwórstwo żywności dla ryb , napoje, odzież i tekstylia, produkcja lekka, sól, cement. Ważne produkty rolne to Sorgo, soczewica, warzywa, kukurydza, bawełna, tytoń, sizal; zwierzęta gospodarskie, kozy;. Najważniejsze towary eksportowe to złoto i inne minerały, hodowla zwierząt, sorgo, tekstylia, żywność, drobni producenci przemysłowi, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 57,7%, Indie 21,9%, Korea Południowa 4,9%, Serbia 4,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny, produkty naftowe, żywność, towary przemysłowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 18,1%, Zjednoczone Emiraty Arabskie 15,4%, Arabia Saudyjska 13,7%, Włochy 6,5%, Turcja 5,9%, Brazylia 5,3%, Belgia 4,1% (2016). Jak bogaty jest Erytrea i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $1,400 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 50% (2004 oszacowanie).


Mapa - ErytreaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności