Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Eritrea

Atlas sveta: Eritrea. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Eritrea.

Domov - Afrika - Eritrea

Informácie - Eritrea

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Eritrea. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Eritrea. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Eritrea tu:

Eritrea - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Eritrea? Začnime týmto: Po nezávislosti od talianskej koloniálnej kontroly v roku 1941 a 10 rokov britskej administratívnej kontroly OSN založila Eritrea ako autonómnu oblasť v rámci etiópskej federácie v roku 1952. Etiópia úplne pripojila Eritrea ako provinciu o 10 rokov neskôr vyvolala násilný 30-ročný boj o nezávislosť, ktorá skončila v roku 1991 s eritrejskými povstalcami, ktoré porážali vládne sily. Eritreja vo veľkej väčšine schválili nezávislosť v referende v roku 1993. Isaias Afworki je od nezávislosti jediný prezident Eritreje; jeho pravidlo, najmä od roku 2001, bolo veľmi autokratické a represívne. Jeho vláda vytvorila silne militarizovanú spoločnosť tým, že presadila nepopulárny program povinnej odvodov do národnej služby, niekedy s neurčitou dĺžkou. Dvadsaťpäťročná pohraničná vojna s Etiópiou, ktorá vybuchla v roku 1998, skončila pod záštitou OSN v decembri 2000. Bola založená mierová operácia OSN, ktorá monitorovala dočasnú bezpečnostnú zónu o dĺžke 25 km. V apríli 2003 bola vytvorená hraničná komisia Eritreja a Etiópie (EEBC), ktorej úlohou bolo "vymedziť a vymedziť hranicu koloniálnej zmluvy na základe príslušných koloniálnych zmlúv (1900, 1902 a 1908) a platného medzinárodného práva". EEBC 30. novembra 2007 vzdialene vymedzila hranicu a pridelila mesto Badme Eritrei, napriek tomu, že Etiópske udržiavacie sily existovali od okamihu vojny v rokoch 1998-2000. Eritrea trvala na tom, aby OSN ukončila svoju misiu na udržanie mieru 31. júla 2008. Eritrea prijala rozhodnutie o "virtuálnom vymedzení" EEBC a opakovane vyzvala Etiópiu, aby odstránila svoje jednotky. Etiópia neprijala rozhodnutie o vymedzení vecí a žiadna zo strán nezačala zmysluplný dialóg na vyriešenie tejto slepé uličky. Eritrea podlieha niekoľkým rezolúciám Bezpečnostnej rady OSN (pôvodne v roku 2009 a každoročne obnovuje), ktoré ukladajú zbrojné embargo a zákaz cestovania a zmrazenie majetku pre niektorých jednotlivcov s ohľadom na dôkaz, že podporil ozbrojené opozičné skupiny v regióne.

Geografia - Eritrea

Kde na svete je Eritrea? Umiestnenie tejto krajiny je Východná Afrika, hraničiaca s Červeným morom, medzi Džibuti a Sudánom. Celková plocha krajiny Eritrea je 117,600 km2, z čoho 101,000 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: dominuje rozšírenie etiópskej severojužnej trendovej vysočiny, zostupujúca na východ k pobrežnej púštskej pláni, na severozápade k kopcovitému terénu a na juhozápad k rovinatým rovinám. Eritrea má najnižší bod pri Kulul v rámci Danakil Depresia -75 m, najvyšší bod Soira 3,018 m. Podnebie je horúcich suchých púštnych pásov pozdĺž pobrežia Červeného mora; chladnejšie a vlhké v strednej vysočine (až 61 cm zrážok ročne, najťažšie od júna do septembra); semiarid v západných kopcoch a nížinách, v ktorých.


Obyvatelia - Eritrea

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Eritrea. To číslo je: 5,918,919 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? deväť uznaných etnických skupín: Tigrinya 55%, Tigre 30%, Saho 4%, Kunama 2%, Rashaida 2%, Bilen 2%, ostatné (Afar, Beni Amir , Nera). Aké sú jazyky v krajine Eritrea? Tigrinya (oficiálne), arabčina (oficiálna), anglická (oficiálna), Tigre, Kunama, afar, ostatné Cushitické jazyky. A náboženstvá: moslimský, koptský kresťan, rímsky katolík, protestant. Koľko rokov je ľudom v priemere? 19.7 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 65.2 rok. Kde ľudia žijú v krajine Eritrea? Tu: je najvyššia hustota v strede krajiny v mestách Asmara (hlavné mesto) a v okolí mesta Keren; menšie osady existujú na severe a na juhu. Hlavné mestské oblasti krajiny Eritrea sú: Asmara (hlavné mesto) 804 000 (2015).

Vláda a hospodárstvo - Eritrea

Hlavné mesto krajiny Eritrea je Asmara (Asmera) a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 6 regiónov (zobatat, singular - zoba); Anseba, Debub (juh), Debubawi K'eyih Bahri (južné Červené more), Gash Barka, Ma'akel (centrálne), Semenawi Keyih Bahri (Severné Rudé more). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Eritrea, dôležité priemyselné produkty sú potraviny spracovanie rýb , nápoje, odevy a textil, ľahká výroba, soľ, cement. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Ciroku, šošovice, zeleniny, kukurice, bavlny, tabaku, sisalu; dobytok, kozy;. Najdôležitejšie vývozné komodity sú zlato a ostatné nerasty, hospodárske zvieratá, cirok, textil, potraviny, drobný priemysel vyrába a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Čína 57,7%, India 21,9%, Južná Kórea 4,9%, Srbsko 4,2% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje, ropné produkty, potraviny, priemyselné tovary a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 18,1%, SAE 15,4%, Saudská Arábia 13,7%, Taliansko 6,5%, Turecko 5,9% 5,3%, Belgicko 4,1% (2016). Ako bohatá je krajina Eritrea a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $1,400 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 50% (2004 odhad).


Mapa - EritreaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia