Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Eritrea

Atlas světa: Eritrea. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Eritrea.

Domů - Afrika - Eritrea

Informace - Eritrea

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Eritrea. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Eritrea. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Eritrea:

Eritrea - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Eritrea? Začněme tímto: Po nezávislosti na italské koloniální kontrole v roce 1941 a 10 letech britské administrativní kontroly OSN založila Eritrea jako autonomní oblast v rámci etiopské federace v roce 1952. Etiopská plná asociace Eritreje jako provincie o deset let později vyvolala násilný 30letý boj nezávislost, která skončila v roce 1991 s eritrejskými povstalci, kteří porazili vládní síly. Eritreané většinou schválili nezávislost v referendu z roku 1993. Isaias Afworki je od Eritreje jediný prezident od nezávislosti; jeho pravidlo, zvláště od roku 2001, bylo vysoce autokratické a represivní. Jeho vláda vytvořila vysoce militarizovanou společnost tím, že usilovala o nepopulární program povinného uvěznění do národních služeb, někdy s neurčitou délkou. Dvou a půlroční pohraniční válka s Etiopií, která vybuchla v roce 1998, skončila pod záštitou OSN v prosinci roku 2000. Byla zřízena mírová operace OSN, která monitorovala dočasnou bezpečnostní zónu o délce 25 km. Borderová komise Eritrea a Etiopie (EEBC) vytvořená v dubnu 2003 měla za úkol "vymezit a vymezit hranici koloniální smlouvy založenou na příslušných koloniálních smlouvách (1900, 1902 a 1908) a použitelném mezinárodním právu." EEBC dne 30. listopadu 2007 na dálku vymezil hranici a přiřadil město Badme Eritreji, a to i přes etiopské udržovací síly od doby války 1998-2000. Eritrea trvala na tom, že OSN ukončí svou mírovou misi dne 31. července 2008. Eritrea přijala rozhodnutí o "virtuální demarkaci" EEBC a opakovaně vyzvala Etiopii, aby odstranila své jednotky. Etiopie nepřijala rozhodnutí o vymezení a ani jedna ze stran neuzavřela smysluplný dialog, aby vyřešila tuto slepotu. Eritrea podléhá několika rezolucím Rady bezpečnosti OSN (zpočátku v roce 2009 a každoročně obnovuje), která ukládá zbrojní embargo a zákaz cestování a zmrazení majetku pro určité osoby, s ohledem na skutečnost, že podpořila ozbrojené opoziční skupiny v tomto regionu.

Geografie - Eritrea

Kde je na světě Eritrea? Umístění této země je Východní Afrika, která hraničí s Rudým mořem, mezi Džibuti a Súdánem. Eritrea má celkovou plochu 117,600 km2, z čehož 101,000 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: severovýchodních až kopcovitých terénech a na jihozápadě na rovinaté roviny. Nejnižší bod země Eritrea je blízkosti Kulul v rámci severozápadu, Danakil Deprese -75 m, nejvyšší bod Soira 3,018 m. A klima je horké suché pouštní proužek podél pobřeží Rudého moře; chladnější a vlhčí v centrální vysočině (až 61 cm srážek ročně, nejtěžší od června do září); v.


Obyvatelé - Eritrea

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Eritrea. Počet obyvatel je: 5,918,919 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? : Tigrinya 55%, Tigre 30%, Saho 4%, Kunama 2%, Rashaida 2%, Bilen 2%, ostatní (Afar, Beni Amir , Nera). Jaké jsou tu požívané jazyky? Eritrea hovoří jazyky Tigrinya (oficiální), arabština (oficiální), anglická (oficiální), Tigre, Kunama, Afar, ostatní Cushitic jazyky. A náboženství: muslimský, koptský křesťan, římský katolík, protestant. Kolik let je tady lidem? 19.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 65.2 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: hustota je nejvyšší ve středu země v městech Asmara a okolí a Keren; menší osady existují na severu a na jihu. Hlavní městské oblasti v zemi Eritrea jsou: Asmara (hlavní město) 804 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Eritrea

Hlavní město země Eritrea je Asmara (Asmera) a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 6 regiony (zobatat, singular - zoba); Anseba, Debub (jižní), Debubawi K'eyih Bahri (jižní Rudé moře), Gash Barka, Ma'akel (centrální), Semenawi Keyih Bahri (severní Rudé moře). Pokud jde o ekonomiku, Eritrea má tyto důležité průmyslové produkty: potraviny pro zpracování ryb , nápoje, oděvy a textil, lehká výroba, sůl, cement. Důležité zemědělské produkty jsou Čirok, čočka, zelenina, kukuřice, bavlna, tabák, sisal; hospodářská zvířata, kozy;. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou zlato a ostatní nerosty, hospodářská zvířata, cirok, textil, potraviny, drobný průmysl a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 57,7%, Indie 21,9%, Jižní Korea 4,9%, Srbsko 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje, ropné produkty, potraviny, průmyslové výrobky a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 18,1%, Spojené arabské emiráty 15,4%, Saúdská Arábie 13,7%, Itálie 6,5% 5,3%, Belgie 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Eritrea a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $1,400 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 50% (2004 odhad).


Mapa EritreaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí