Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Atlas Świata: Grecja

Atlas of World: Grecja. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Grecja.


Informacje o Grecja

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Grecja. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Grecja. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Grecja tutaj:

Grecja - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Grecja? Zacznijmy od tego: Grecja uzyskała niepodległość od Imperium Osmańskiego w 1830 roku. W drugiej połowie XIX wieku i pierwszej połowie XX wieku stopniowo dodawała sąsiednie wyspy i terytoria, w większości z greckojęzycznymi populacjami. W czasie II wojny światowej Grecja została po raz pierwszy zaatakowana przez Włochy (1940), a następnie okupowana przez Niemcy (1941-44); walki trwały w przewlekłej wojnie domowej między zwolennikami króla a innymi antykomunistycznymi i komunistycznymi rebeliantami. Po jego klęsce w 1949 r. Grecja przystąpiła do NATO w 1952 r. W 1967 r. Grupa oficerów wojskowych przejęła władzę, ustanawiając dyktaturę wojskową, która zawiesiła wiele swobód politycznych i zmusiła króla do ucieczki z kraju. W 1974 r., Po upadku dyktatury, demokratyczne wybory i referendum utworzyły parlamentarną republikę i zniosły monarchię. W 1981 r. Grecja przystąpiła do WE (obecnie UE); w 2001 r. stał się dwunastym członkiem Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW). Grecja przeżyła poważny kryzys gospodarczy od końca 2009 r., ze względu na prawie dekadę chronicznych przekroczeń i sztywności strukturalnej. Od 2010 r. Grecja zawarła trzy umowy o dofinansowanie z Komisją Europejską, Europejskim Bankiem Centralnym (EBC), MFW, a po trzecie z Europejskim Mechanizmem Stabilności (ESM). Rząd grecki zgodził się na bieżące dofinansowanie w wysokości 96 mld USD w sierpniu 2015 r., Które zakończy się w sierpniu 2018 r. Grecja zawarła trzy umowy o dofinansowanie z Komisją Europejską, Europejskim Bankiem Centralnym (EBC), MFW, a po trzecie z Europejskim Mechanizmem Stabilności (ESM). Rząd grecki zgodził się na bieżące dofinansowanie w wysokości 96 mld USD w sierpniu 2015 r., Które zakończy się w sierpniu 2018 r. Grecja zawarła trzy umowy o dofinansowanie z Komisją Europejską, Europejskim Bankiem Centralnym (EBC), MFW, a po trzecie z Europejskim Mechanizmem Stabilności (ESM). Rząd grecki zgodził się na bieżące dofinansowanie w wysokości 96 mld USD w sierpniu 2015 r., Które zakończy się w sierpniu 2018 r.

Geografia - Grecja

Gdzie na świecie jest Grecja? Lokalizacja tego kraju to Europa Południowa, granicząca z Morzem Egejskim, Morzem Jońskim i Morzem Śródziemnym, między Albanią i Turcją. Całkowita powierzchnia kraju Grecja wynosi 131,957 km2, z czego 130,647 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: górzyste z zasięgami rozciągającymi się do morza jako półwyspy lub łańcuchy wysp. Najniższym punktem kraju Grecja jest Morze Śródziemne 0 m, najwyższy punkt Góra Olympus 2917 m. Klimat jest ; łagodne, mokre zimy; gorące, suche lata.


Mieszkańcy - Grecja

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Grecja. Liczba to: 10,768,477 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? populacja: grecka 93%, inna (obcokrajowcy) 7% (2001 r.). Jakie są języki w kraju Grecja? Grecki (oficjalny) 99%, inny (w tym angielski i francuski) 1%. A religie: grecki prawosławny (oficjalny) 98%, muzułmanin 1,3%, inny 0,7%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 44.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 80.7 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Grecja? Tutaj: Jedna trzecia ludności mieszka i wokół metropolii Aten; pozostała część kraju charakteryzuje się umiarkowaną gęstością zaludnienia zmieszaną z licznymi miejskimi klastrami. Główne obszary miejskie kraju Grecja to: Ateny (stolica) 3.052 miliona (2015).

Rząd i gospodarka - Grecja

Stolica kraju Grecja to Ateny i rządowy typ republiki parlamentarnej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 13 regionów (peryferie, liczba pojedyncza - perifereia) i 1 autonomiczny stan monastyczny (aftonomi monastiki politeia); Agion Oros (Mount Athos), Anatoliki Makedonia kai Thraki (Wschodnia Macedonia i Tracja), Attiki (Attica), Dytiki Ellada (Zachodnia Grecja), Dytiki Makedonia (Zachodnia Macedonia), Ionia Nisia (Wyspy Jońskie), Ipeiros (Epir), Kentriki Makedonia (Macedonia Środkowa), Kriti (Kreta), Notio Aigaio (Wyspy Egejskie Południowe), Peloponez (Peloponez), Sterea Ellada (Grecja Środkowa), Tesalia (Tesalia), Voreio Aigaio (Północne Wybrzeże Egejskie). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Grecja, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka produktów mlecznych, przetwórstwo żywności i tytoniu, tekstylia, chemikalia, wyroby metalowe; wydobycie, ropa naftowa. Ważne produkty rolne to Pszenica, kukurydza, jęczmień, buraki cukrowe, oliwki, pomidory, wino, tytoń, ziemniaki; wołowina,. Najważniejsze towary eksportowe to żywność i napoje, wyroby przemysłowe, produkty naftowe, chemikalia, tekstylia, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Włochy 11,2%, Niemcy 7,7%, Cypr 6,4%, Turcja 5,3%, Bułgaria 5,2%, 4,3%, Wielka Brytania 4,2% , Liban 4,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny, sprzęt transportowy, paliwa, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 11,1%, Włochy 8,8%, Chiny 6,6%, Rosja 6,4%, Holandia 5,5%, Irak 5,4%, Francja 4,4%, Korea Południowa 4,1% (2016). Jak bogaty jest Grecja i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $27,800 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 36% (2014 oszacowanie).


Mapa - GrecjaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2019 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet