Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Grenada

Atlas of World: Grenada. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Grenada.


Informacje o Grenada

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Grenada. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Grenada. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Grenada tutaj:

Grenada - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Grenada? Zacznijmy od tego: Indianie Carib zamieszkiwali Grenadę, kiedy Krzysztof Kolumb odkrył wyspę w 1498 roku, ale pozostał nieskolonizowany przez ponad sto lat. Francuzi osiedlili Grenadę w XVII wieku, założyli dobra cukrowe i sprowadzili dużą liczbę afrykańskich niewolników. Wielka Brytania zajęła wyspę w 1762 roku i energicznie rozszerzyła produkcję cukru. W XIX wieku kakao przewyższało cukier jako główny eksport; w XX wieku gałka muszkatołowa stała się wiodącym eksportem. W 1967 r. Wielka Brytania dała Grenadzie autonomię w sprawach wewnętrznych. Pełna niezależność została osiągnięta w 1974 roku, czyniąc Grenadę jednym z najmniejszych niezależnych krajów na półkuli zachodniej. Grenada została opanowana przez marksistowską Radę Wojskową 19 października 1983 r. Sześć dni później wyspa została zaatakowana przez siły amerykańskie i sześć innych narodów karaibskich, która szybko porwała prowodyrów i ich setki kubańskich doradców. Wolne wybory zostały przywrócone w następnym roku i trwają od tego czasu.

Geografia - Grenada

Gdzie na świecie jest Grenada? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspa między Morzem Karaibskim a Oceanem Atlantyckim, na północ od Trynidadu i Tobago. Całkowita powierzchnia kraju Grenada wynosi 344 km2, z czego 344 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: pochodzenia wulkanicznego z górami centralnymi. Najniższym punktem kraju Grenada jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Mount Saint Catherine 840 m. Klimat jest tropikalny; hartowane północno-wschodnimi wiatrami handlowymi.


Mieszkańcy - Grenada

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Grenada. Liczba to: 111,724 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? afrykańskie 82,4%, mieszane 13,3%, wschodniopomorskie 2,2%, inne 1,3%, nieokreślone 0,9% (2011 r.). Jakie są języki w kraju Grenada? angielski (oficjalny), francuski patois. A religie: Protestancki 49,2% (w tym zielonoświątkowy 17,2%, adwentysta dnia siódmego 13,2%, anglikański 8,5%, baptysta 3,2%, Kościół Boga 2,4%, ewangelicki 1,9%, metodysta 1,6%, inne 1,2%), katolik 36%, świadek Jehowy 1.2 %, Rastafarianin 1,2%, inne 5,5%, żaden 5,7%, nieokreślony 1,3% (2011 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 31.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 74.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Grenada? Tutaj: Około jedna trzecia populacji znajduje się w stolicy świętego Jerzego; populacja wyspy koncentruje się wzdłuż wybrzeża. Główne obszary miejskie kraju Grenada to: Saint George's (stolica) 38 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Grenada

Stolica kraju Grenada to świętego George'a i rządowy typ demokracja parlamentarna (parlament); Rzeczypospolitej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 parafii i 1 zależność; Carriacou i Petite Martinique, Saint Andrew, Saint David, Saint George, Saint John, Saint Mark, Saint Patrick. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Grenada, ważnymi produktami przemysłowymi są żywność i napoje, tekstylia, lekkie operacje montażowe, turystyka, budownictwo. Ważne produkty rolne to banany, kakao, gałka muszkatołowa, maczuga, cytrusy, awokado, rośliny okopowe, trzcina cukrowa, kukurydza, warzywa. Najważniejsze towary eksportowe to gałka muszkatołowa, banany, kakao, owoce i warzywa, odzież, maczuga, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 28,4%, Japonia 11%, Dominika 7,9%, St. Lucia 7,6%, Holandia 5,2%, Barbados 4,9%, St. Kitts i Nevis 4,8% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, wyroby przemysłowe, maszyny, chemikalia, paliwo, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 32,7%, Trynidad i Tobago 23,5%, Chiny 6%, Japonia 4,6% (2016). Jak bogaty jest Grenada i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $14,700 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 38% (2008 oszacowanie).


Mapa - GrenadaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności