Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Grenada

Atlas světa: Grenada. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Grenada.


Informace - Grenada

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Grenada. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Grenada. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Grenada:

Grenada - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Grenada? Začněme tímto: Indiáni Caribu obývali Grenadu, když Kryštof Kolumbus objevil ostrov v roce 1498, ale to zůstalo nekolonizované už více než století. Francouzská osídlili Grenadu v 17. století, založili cukrovrstvá a dováželi velké množství afrických otroků. Velká Británie vzala ostrov v roce 1762 a intenzivně rozšířila výrobu cukru. V 19. století kakao nakonec předčil cukr jako hlavní vývozní plodinu; v 20. století se muškátový oříšek stal hlavním vývozem. V roce 1967 Británie poskytla Grenadě autonomii ve svých vnitřních záležitostech. Plná nezávislost byla dosažena v roce 1974, čímž se Grenada stala jednou z nejmenších nezávislých zemí na západní polokouli. Grenada byla zabavena marxistickou vojenskou radou dne 19. října 1983. O šest dní později byl ostrov napaden americkými silami a těmi ze šesti dalších karibských národů, která rychle zachytila ​​vodce a jejich stovky kubánských poradců. Volné volby byly obnoveny v následujícím roce a od té doby pokračovaly.

Geografie - Grenada

Kde je na světě Grenada? Umístění této země je Karibik, ostrov mezi Karibským mořem a Atlantickým oceánem, severně od Trinidadu a Tobaga. Grenada má celkovou plochu 344 km2, z čehož 344 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: vulkanické původem s centrálními horami. Nejnižší bod země Grenada je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Mount Saint Catherine 840 m. A klima je tropický; temperované severovýchodní větrné turistiky.


Obyvatelé - Grenada

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Grenada. Počet obyvatel je: 111,724 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? africký sestup 82,4%, smíšený 13,3%, východní indický 2,2%, jiný 1,3%, nespecifikovaný 0,9% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Grenada hovoří jazyky angličtina (oficiální), francouzská patois. A náboženství: Protestant 49,2% (zahrnuje letniční 17,2%, adventist sedmého dne 13,2%, anglikánský 8,5%, baptistický 3,2%, církev boží 2,4%, evangelický 1,9%, metodista 1,6%, jiný 1,2%), římský katolík 36%, svědků Jehovových 1.2 %, Rastafarian 1,2%, ostatní 5,5%, žádné 5,7%, nespecifikováno 1,3% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 31.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 74.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Přibližně třetina populace se nachází v hlavním městě St. populace ostrova se soustředí podél pobřeží. Hlavní městské oblasti v zemi Grenada jsou: Saint George's (hlavní město) 38,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Grenada

Hlavní město země Grenada je Saint Georges a typ vlády parlamentní demokracie (parlament); království Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 6 farností a 1 závislost; Carriacou a Petite Martinique, Saint Andrew, Saint David, Saint George, Saint John, Saint Mark, Saint Patrick. Pokud jde o ekonomiku, Grenada má tyto důležité průmyslové produkty: potraviny a nápoje, textil, světelnou operace, turistika, konstrukce. Důležité zemědělské produkty jsou banány, kakao, muškátový oříšek, muškátový květ, citrusů, avokádo, okopaniny, cukrová třtina, kukuřice, zeleniny. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou muškátový oříšek, banány, kakao, ovoce a zelenina, oděvy, muškátový květ a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou USA 28,4%, Japonsko 11%, Dominica 7,9%, St. Lucia 7,6%, Nizozemsko 5,2%, 4,9% Barbados, Svatý Kryštof a Nevis o 4,8% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, průmyslové zboží, stroje, chemikálie, paliva a nejdůležitější importní partneři jsou USA 32,7%, Trinidad a Tobago 23,5%, Čína 6%, Japonsko 4,6% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Grenada a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $14,700 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 38% (2008 odhad).


Mapa GrenadaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí