Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Gwinea Równikowa

Atlas of World: Gwinea Równikowa. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Gwinea Równikowa.

Strona główna - Afryka - Gwinea Równikowa

Informacje o Gwinea Równikowa

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Gwinea Równikowa. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Gwinea Równikowa. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Gwinea Równikowa tutaj:

Gwinea Równikowa - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Gwinea Równikowa? Zacznijmy od tego: Gwinea Równikowa uzyskała niepodległość w 1968 r. Po 190 latach rządów hiszpańskich; jest to jedno z najmniejszych państw w Afryce, składające się z terytorium stałego lądu i pięciu zamieszkałych wysp. Stolica Malabo znajduje się na wyspie Bioko, około 25 km od wybrzeża Kamerunu w Zatoce Gwinejskiej. W latach 1968-1979 autokratyczny prezydent Francisco Macias Nguema praktycznie zniszczył wszystkie polityczne, gospodarcze i społeczne instytucje tego kraju, zanim został obalony przez swojego bratanka Teodoro Obiang Nguema Mbasogo w zamachu stanu. Prezydent Obiang rządził od października 1979 r. I został ponownie wybrany w 2016 r. Chociaż nominalnie demokracja konstytucyjna od 1991 r., Wybory prezydenckie i parlamentarne od 1996 r. Zostały ogólnie uznane za błędne. Prezydent sprawuje niemal całkowitą kontrolę nad systemem politycznym i wprowadził prawne i biurokratyczne bariery, które uniemożliwiają opozycję polityczną. Gwinea Równikowa doświadczyła szybkiego wzrostu gospodarczego z powodu odkrycia dużych rezerw ropy naftowej na morzu, aw ciągu ostatniej dekady stała się trzecim co do wielkości eksporterem ropy w Afryce Subsaharyjskiej. Pomimo ogromnych zysków gospodarczych z wydobycia ropy, które spowodowały ogromny wzrost dochodów rządowych w ostatnich latach, spadek światowych cen ropy znacząco obciążył budżet państwa. Gwinea Równikowa nadal dąży do dywersyfikacji swojej gospodarki i zwiększenia inwestycji zagranicznych, pomimo ograniczonej poprawy warunków życia ludności.

Geografia - Gwinea Równikowa

Gdzie na świecie jest Gwinea Równikowa? Lokalizacja tego kraju to Afryka Środkowa, granicząca z Zatoką Biafry, pomiędzy Kamerunem a Gabonem. Całkowita powierzchnia kraju Gwinea Równikowa wynosi 28,051 km2, z czego 28,051 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: równiny przybrzeżne dochodzą do wewnętrznych wzgórz; wyspy są wulkaniczne. Najniższym punktem kraju Gwinea Równikowa jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Pico Basile 3,008 m. Klimat jest Tropikalnych; zawsze gorące, wilgotne.


Mieszkańcy - Gwinea Równikowa

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Gwinea Równikowa. Liczba to: 778,358 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Fang 85,7%, Bubi 6,5%, Mdowe 3,6%, Annobon 1,6%, Bujeba 1,1%, inne 1,4% (spis z 1994 r.). Jakie są języki w kraju Gwinea Równikowa? Hiszpański (oficjalny) 67,6%, inny (w tym francuski (urzędowy), Fang, Bubi) 32,4% (spis ludności w 1994 r.). A religie: Nominalnie chrześcijanin i głównie katolicy, praktyki pogańskie. Ile lat mają przeciętni ludzie? 19.8 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 64.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Gwinea Równikowa? Tutaj: Tylko dwa duże miasta, ponad 30 000 osób (Bata na stałym lądzie i stolica Malabo na wyspie Bioko); małe społeczności są rozproszone po całym kontynencie i pięciu zamieszkałych wysp. Główne obszary miejskie kraju Gwinea Równikowa to: Malabo (stolica) 145 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Gwinea Równikowa

Stolica kraju Gwinea Równikowa to Malabo; uwaga - na stałym lądzie w pobliżu Djibloho budowana jest nowa stolica Oyala; Malabo znajduje się na wyspie Bioko i rządowy typ prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 7 prowincji (prowincje, liczba pojedyncza - provincia); Annobon, Bioko Norte, Bioko Sur, Centro Sur, Kie-Ntem, Litoral, Wele-Nzas. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Gwinea Równikowa, ważnymi produktami przemysłowymi są ropa naftowa, gaz ziemny, tartak. Ważne produkty rolne to Kawa, kakao ryż, ignamy, maniok (maniok, tapioka), banany, orzechy oleju palmowego; żywy inwentarz; timbe. Najważniejsze towary eksportowe to produkty ropopochodne, timbe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Indie 19,4%, Chiny 13,5%, Korea Południowa 13,2%, Hiszpania 12,3%, Włochy 5,1%, Holandia 5,1%, USA 4,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to ropa naftowa wyposażenie sektora, inny sprzęt, materiały budowlane, pojazdy, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 23,3%, Hiszpania 21,8%, Chiny 12,8% (2016). Jak bogaty jest Gwinea Równikowa i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $34,900 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 44% (2011 oszacowanie).


Mapa - Gwinea RównikowaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności