Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Rovníková Guinea

Atlas sveta: Rovníková Guinea. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Rovníková Guinea.

Domov - Afrika - Rovníková Guinea

Informácie - Rovníková Guinea

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Rovníková Guinea. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Rovníková Guinea. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Rovníková Guinea tu:

Rovníková Guinea - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Rovníková Guinea? Začnime týmto: Rovníková Guinea získala nezávislosť v roku 1968 po 190 rokoch španielskej vlády; je to jedna z najmenších krajín v Afrike pozostávajúca z pevninského územia a piatich obývaných ostrovov. Hlavné mesto Malabo sa nachádza na ostrove Bioko, približne 25 km od pobrežia Kamerunu v guinejskom zálive. V rokoch 1968 až 1979, autokratický prezident Francisco Macias Nguema prakticky zničil všetky politických, ekonomických a sociálnych inštitúcií v krajine predtým, ako je zosadený jeho synovcom Teodoro Obiang Nguema Mbasogo v prevratu. Prezident Obiang vládol od októbra 1979 a bol znovu zvolený v roku 2016. Hoci nominálna ústavná demokracia od roku 1991, prezidentské a parlamentné voľby od roku 1996 boli všeobecne označené ako chybné. Prezident vykonáva takmer úplnú kontrolu nad politickým systémom a postavil právne a byrokratické prekážky, ktoré bránia politickej opozícii. Rovníková Guinea zaznamenala rýchly hospodársky rast v dôsledku objavenia veľkých ropných rezervácií na mori av poslednom desaťročí sa stala tretím najväčším vývozcom ropy subsaharskej Afriky. Napriek hospodárskemu neočakávaniu krajiny z produkcie ropy, čo viedlo k masívnemu nárastu vládnych príjmov v posledných rokoch, pokles svetových cien ropy spôsobil značný tlak na štátny rozpočet. Rovníková Guinea sa naďalej usiluje o diverzifikáciu svojej ekonomiky a zvýšenie zahraničných investícií napriek obmedzenému zlepšeniu životnej úrovne obyvateľstva.

Geografia - Rovníková Guinea

Kde na svete je Rovníková Guinea? Umiestnenie tejto krajiny je Stredná Afrika, hraničiaca s hranicou Biafra, medzi Kamerunom a Gabonom. Celková plocha krajiny Rovníková Guinea je 28,051 km2, z čoho 28,051 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: pobrežné roviny sa zvedajú k vnútrozemím; ostrovy sopečné. Rovníková Guinea má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Pico Basile 3,008 m. Podnebie je tropických; vždy horúce, vlhké.


Obyvatelia - Rovníková Guinea

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Rovníková Guinea. To číslo je: 778,358 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Fang 85,7%, Bubi 6,5%, Mdowe 3,6%, Annobon 1,6%, Bujeba 1,1%, ostatné 1,4%. Aké sú jazyky v krajine Rovníková Guinea? Španielčina (úradný) 67,6%, ostatné (vrátane francúzštiny (oficiálne), Fang, Bubi) 32,4% (1994 sčítanie ľudu). A náboženstvá: nominálne kresťanskej a prevažne rímskokatolíckej, pohanské praktiky. Koľko rokov je ľudom v priemere? 19.8 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 64.6 rok. Kde ľudia žijú v krajine Rovníková Guinea? Tu: Len dve veľké mestá nad 30.000 ľudí (Baťa na pevnine a hlavné mesto Malabo na ostrove Bioko); malé spoločenstvá sú rozptýlené po celom pevnine a piatich obývaných ostrovoch. Hlavné mestské oblasti krajiny Rovníková Guinea sú: Malabo (hlavné mesto) 145 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Rovníková Guinea

Hlavné mesto krajiny Rovníková Guinea je Malabo; poznámka - nové hlavné mesto Oyala je postavené na pevnine neďaleko Djibloho; Malabo je na ostrove Bioko a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 7 provincií (provincias, singular - provincia); Annobon, Bioko Norte, Bioko Sur, Centro Sur, Kie-Ntem, Litoral, Wele-Nzas. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Rovníková Guinea, dôležité priemyselné produkty sú ropa, zemný plyn, piliarske. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Káva, kakao , ryža, sladké zemiaky, maniok, tapioka, banány, orechy z palmového oleja; hospodárskych zvierat; Tinbe. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropné produkty, Tinbe a najdôležitejšími exportnými partnermi sú India 19,4%, Čína 13,5%, Južná Kórea 13,2%, Španielsko 12,3%, Talianska 5,1%, Holandsko 5,1%, USA 4,1% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú ropa sektorové vybavenie, iné zariadenia, stavebné materiály, vozidlá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 23,3%, Španielsko 21,8%, Čína 12,8% (2016). Ako bohatá je krajina Rovníková Guinea a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $34,900 (2017 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 44% (2011 odhad).


Mapa - Rovníková GuineaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia