Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Rovníková Guinea

Atlas světa: Rovníková Guinea. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Rovníková Guinea.

Domů - Afrika - Rovníková Guinea

Informace - Rovníková Guinea

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Rovníková Guinea. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Rovníková Guinea. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Rovníková Guinea:

Rovníková Guinea - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Rovníková Guinea? Začněme tímto: Rovníková Guinea získala nezávislost v roce 1968 po 190 letech španělské vlády; to je jedna z nejmenších zemí v Africe sestávající z pevniny a pěti obydlených ostrovů. Hlavní město Malabo se nachází na ostrově Bioko, přibližně 25 km od pobřeží Kamerunu v Guinejském zálivu. Mezi lety 1968 a 1979 autokratický prezident Francisco Macias Nguema prakticky zničil všechny politické, hospodářské a sociální instituce v zemi předtím, než byl v převratu propuštěn jeho synovcem Teodoro Obiang Nguema Mbasogo. Prezident Obiang vládl od října 1979 a byl znovu zvolen v roce 2016. Ačkoli nominálně ústavní demokracie od roku 1991, prezidentské a zákonodárné volby od roku 1996 byly obecně označeny jako chybné. Prezident vykonává téměř úplnou kontrolu nad politickým systémem a vytváří právní a byrokratické překážky bránící politické opozici. Rovníková Guinea zaznamenala rychlý hospodářský růst kvůli odhalení velkých ropných rezervací na moři a v posledním desetiletí se stala třetím největším vývozcem ropy v subsaharské Africe. Navzdory ekonomickému neočekávanému hospodářství z produkce ropy, které v posledních letech výrazně zvýšilo vládní příjmy, pokles celosvětových cen ropy značně zatěžoval státní rozpočet. Rovníková Guinea se nadále snaží diverzifikovat své hospodářství a zvýšit zahraniční investice i přes omezené zlepšení životních podmínek obyvatel.

Geografie - Rovníková Guinea

Kde je na světě Rovníková Guinea? Umístění této země je Střední Afrika, hraničící s Bílou Biafra, mezi Kamerunem a Gabonem. Rovníková Guinea má celkovou plochu 28,051 km2, z čehož 28,051 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: pobřežní pláně se zvedají k vnitřním kopcům; ostrovy jsou vulkanické. Nejnižší bod země Rovníková Guinea je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Pico Basile 3,008 m. A klima je tropických; vždy teplé, vlhké.


Obyvatelé - Rovníková Guinea

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Rovníková Guinea. Počet obyvatel je: 778,358 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Fang 85,7%, Bubi 6,5%, Mdowe 3,6%, Annobon 1,6%, Bujeba 1,1%, ostatní 1,4%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Rovníková Guinea hovoří jazyky Španělština (úřední) 67,6%, ostatní (včetně francouzštiny (oficiální), Fang, Bubi) 32,4% (1994 sčítání lidu). A náboženství: nominálně křesťanské a převážně římskokatolické, pohanské praktiky. Kolik let je tady lidem? 19.8 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 64.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Jen dvě velká města nad 30.000 lidí (Bata na pevnině a hlavní město Malabo na ostrově Bioko); malá společenství jsou rozptýlena po celém pevnině a pěti obydlených ostrovech. Hlavní městské oblasti v zemi Rovníková Guinea jsou: Malabo (hlavní město) 145,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Rovníková Guinea

Hlavní město země Rovníková Guinea je Malabo; poznámka - na pevnině poblíž Djibloho je vybudováno nové město Oyala; Malabo je na ostrově Bioko a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 7 provincií (provincie, singulární - provincie); Annobon, Bioko Norte, Bioko Sur, Centro Sur, Kie-Ntem, Litoral, Wele-Nzas. Pokud jde o ekonomiku, Rovníková Guinea má tyto důležité průmyslové produkty: ropa, zemní plyn, pilařské. Důležité zemědělské produkty jsou Káva, kakao , rýže, sladké křepelky, maniok, tapioka, banány, ořechy z palmového oleje; hospodářská zvířata; timbe. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropné produkty, timbe a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou India 19,4%, Čína 13,5%, Jižní Korea 13,2%, Španělsko 12,3%, Itálie 5,1%, Nizozemsko 5,1%, USA 4,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou ropa sektorové vybavení, ostatní zařízení, stavební materiály, vozidla a nejdůležitější importní partneři jsou 23,3%, Španělsko 21,8%, Čína 12,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Rovníková Guinea a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $34,900 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 44% (2011 odhad).


Mapa Rovníková GuineaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet