Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Holandia

Atlas of World: Holandia. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Holandia.

Strona główna - Europa - Holandia

Informacje o Holandia

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Holandia. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Holandia. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Holandia tutaj:

Holandia - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Holandia? Zacznijmy od tego: Holenderskie Zjednoczone Prowincje ogłosiły swoją niepodległość od Hiszpanii w 1579 roku; w XVII wieku stały się wiodącą żeglarską i handlową potęgą, z osadami i koloniami na całym świecie. Po dwudziestoletniej francuskiej okupacji Królestwo Niderlandów powstało w 1815 r. W 1830 r. Belgia oddzieliła się i utworzyła odrębne królestwo. Holandia pozostała neutralna podczas I wojny światowej, ale doznała niemieckiej inwazji i okupacji podczas II wojny światowej. Nowoczesny, uprzemysłowiony naród, Holandia jest również dużym eksporterem produktów rolnych. Kraj był członkiem-założycielem NATO i EWG (obecnie UE) i uczestniczył we wprowadzeniu euro w 1999 r. W październiku 2010 r. Zostały rozwiązane dawne Antyle Holenderskie, a trzy najmniejsze wyspy - Bonaire, Sint Eustatius, i Saba - stały się specjalnymi gminami w holenderskiej strukturze administracyjnej. Większe wyspy Sint Maarten i Curacao dołączyły do ​​Niderlandów i Aruby jako państwa tworzące Królestwo Niderlandów.

Geografia - Holandia

Gdzie na świecie jest Holandia? Lokalizacja tego kraju to Europa Zachodnia, na wybrzeżu Morza Północnego, między Belgią a Niemcami. Całkowita powierzchnia kraju Holandia wynosi 41,543 km2, z czego 33,893 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie przybrzeżne niziny i zrekultywowane tereny (poldery); niektóre wzgórza na południowym wschodzie. Najniższym punktem kraju Holandia jest Zuidplaspolder -7 m, najwyższy punkt Mount Scenery 862 m (na wyspie Saba na Karaibach, obecnie uważanej za integralną część Holandii po rozpadzie Antylach Holenderskich). Klimat jest ; morski; chłodne lata i łagodne zimy,.


Mieszkańcy - Holandia

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Holandia. Liczba to: 17,084,719 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Holenderski 77,4%, UE 6,2%, turecki 2,3%, marokański 2,3%, indonezyjski 2,1%, surinamski 2%, inne 7,7% (2017 rok.). Jakie są języki w kraju Holandia? Holenderski (oficjalny). A religie: katolicki 23,7%, protestant 15,5% (w tym holenderski reformowany 6,5%, protestancki kościół w Niderlandach 5,7%, kalwinista 3,3%), islam 4,9%, inne 5,7% (w tym hinduizm, Buddyjski, żydowski), brak 50,1% (2015 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 42.6 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.4 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Holandia? Tutaj: region zwany Randstad, zakotwiczony przez Amsterdam, Rotterdam, Hagę i Utrecht, jest najgęściej zaludnionym regionem; północ jest zwykle mniej gęsta, chociaż spore społeczności można znaleźć w całym kraju. Główne obszary miejskie kraju Holandia to: Amsterdam (stolica) 1,091 mln; Rotterdam 993,000; Haga (siedziba rządu) 650 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Holandia

Stolica kraju Holandia to Amsterdam; uwaga - Haga jest siedzibą rządu i rządowy typ Parlamentarna monarchia konstytucyjna; część Królestwa Niderlandów. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 12 województw (prowincje, liczba pojedyncza - prowincja); Drenthe, Flevoland, Fryslan (Friesland), Gelderland, Groningen, Limburg, Noord-Brabant (Północna Brabancja), Noord-Holland (Holandia Północna), Overijssel, Utrecht, Zeeland (Zelandia), Zuid-Holland (Holandia Południowa). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Holandia, ważnymi produktami przemysłowymi są przemysł rolniczy, metal i produkty inżynieryjne, maszyny i wyposażenie elektryczne, chemikalia, ropa naftowa, budownictwo, mikroelektronika, rybołówstwo. Ważne produkty rolne to warzyw, produktów ozdobnych, mleczarskich, drobiowych i zwierzęcych; materiały propagacyjne. Najważniejsze towary eksportowe to maszyny i sprzęt transportowy, chemikalia, paliwa mineralne; żywność i zwierzęta gospodarskie, towary przemysłowe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Niemcy 24,1%, Belgia 10,7%, Wielka Brytania 9,4%, Francja 8,8%, Włochy 4,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt transportowy, chemikalia, paliwa, artykuły spożywcze, odzież, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 15.3%, Chiny 14,1%, Belgia 8,4 %, US 7.9%, UK 5.3%, Rosja 4.1% (2016). Jak bogaty jest Holandia i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $53,600 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 8.8% (2015 oszacowanie).


Mapa - HolandiaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności