Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Indie

Atlas of World: Indie. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Indie.


Informacje o Indie

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Indie. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Indie. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Indie tutaj:

Indie - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Indie? Zacznijmy od tego: Cywilizacja doliny Indusu, jedna z najstarszych na świecie, rozkwitła w trzecim i drugim tysiącleciu pne i rozszerzyła się na północno-zachodnie Indie. Plemiona aryjskie z północnego zachodu infiltrowały subkontynent indyjski około 1500 rpne; ich fuzja z wcześniejszymi mieszkańcami drawidyjskimi stworzyła klasyczną kulturę indyjską. Imperium Maurów w IV i III wieku pne - które osiągnęło swój zenit w czasach Ashoki - zjednoczyło dużą część Azji Południowej. Złoty Wiek zapoczątkowany przez dynastię Gupta (IV do VI wieku ne) przyniósł rozkwit indyjskiej nauki, sztuki i kultury. Islam rozprzestrzenił się na subkontynencie przez 700 lat. W X i XI wieku Turcy i Afgańczycy najechali Indie i założyli Sułtanat Delhi. Na początku XVI wieku cesarz Babur ustanowił dynastię Mogołów, który rządził Indiami przez ponad trzy stulecia. Europejscy odkrywcy zaczęli tworzyć przyczółki w Indiach w XVI wieku. W XIX wieku Wielka Brytania stała się dominującą siłą polityczną na subkontynencie. Brytyjska armia indyjska odegrała istotną rolę w obu wojnach światowych. Lata pokojowego oporu przeciwko brytyjskim rządom, pod przewodnictwem Mohandasa Gandhiego i Jawaharlala Nehru, doprowadziły ostatecznie do indyjskiej niepodległości, która została przyznana w 1947 roku. Przemoc w rodzinie na dużą skalę miała miejsce przed i po subkontynentalnym rozbiorze na dwa odrębne państwa - Indie i Pakistan. Sąsiednie narody walczyły trzy wojny od czasu uzyskania niepodległości, z których ostatnia miała miejsce w 1971 roku i spowodowała, że ​​Wschodni Pakistan stał się odrębnym narodem Bangladeszu. Indie' Testy broni jądrowej w 1998 r. ośmielęły Pakistan do przeprowadzenia własnych testów w tym samym roku. W listopadzie 2008 r. Terroryści pochodzący z Pakistanu przeprowadzili serię skoordynowanych ataków w Mumbai, finansowej stolicy Indii. Pomimo naglących problemów, takich jak znaczne przeludnienie, degradacja środowiska, rozległe ubóstwo i powszechna korupcja, wzrost gospodarczy po wprowadzeniu reform gospodarczych w 1991 r. I masywna młodzież napędzają rozwój Indii jako regionalnej i globalnej siły.

Geografia - Indie

Gdzie na świecie jest Indie? Lokalizacja tego kraju to Azja południowa, granicząca z Morzem Arabskim i Zatoką Bengalską, między Birmą i Pakistanem. Całkowita powierzchnia kraju Indie wynosi 3,287,263 km2, z czego 2,973,193 km2 to ziemia. To bardzo duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: równinie wyżynnej (Płaskowyż Dekan) na południu, płasko do równiny biegnącej wzdłuż Gangesu, pustynie na zachodzie, Himalaje na północy. Najniższym punktem kraju Indie jest Ocean Indyjski 0 m, najwyższy punkt Kanchenjunga 8 586 m. Klimat jest Różni się od monsunów tropikalnych na południu do umiarkowanych na północnej.


Mieszkańcy - Indie

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Indie. Liczba to: 1,281,935,911 (7/2017 oszacowanie). Jest to naprawdę ogromna populacja. Kto tu mieszka? Indo-Aryan 72%, Dravidian 25%, Mongoloid i inne 3 % (2000). Jakie są języki w kraju Indie? hindi 41%, bengalski 8,1%, telugu 7,2%, marathi 7%, tamil 5,9%, urdu 5%, gudżarati 4,5%, kannada 3,7%, malajalam 3,2%, orija 3,2%, pendżabski 2,8%, assamski 1,3 %, Maithili 1,2%, inne 5,9%. A religie: hinduskie 79,8%, muzułmańskie 14,2%, chrześcijańskie 2,3%, sikhijskie 1,7%, inne i nieokreślone 2% (2011 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 27.9 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 68.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Indie? Tutaj: z godnym uwagi wyjątkiem na pustyni w północno-zachodniej, w tym na pustyni Thar i górskich skraju na północy, bardzo duża gęstość zaludnienia istnieje w większości kraju; rdzeń populacji znajduje się na północy wzdłuż brzegów Gangesu, z innymi dolinami rzek i południowymi obszarami nadmorskimi również o dużej koncentracji ludności. Główne obszary miejskie kraju Indie to: NOWE Delhi (stolica) 25,703 milionów; Mumbai 21.043 miliony; Kolkata 11 766 milionów; Bangalore 10,087 milionów; Chennai 9,62 miliona; Hyderabad 8 944 miliony (2015).

Rząd i gospodarka - Indie

Stolica kraju Indie to Nowe Delhi i rządowy typ federalna republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 29 stanów i 7 terytoriów związkowych; Wyspy Andamana i Nikobara, Andhra Pradesh, Arunachal Pradesh, Assam, Bihar, Chandigarh, Chhattisgarh, Dadra i Nagar Haveli, Daman i Diu, Delhi, Goa, Gudżarat, Haryana, Himachal Pradesh, Dżammu i Kaszmir, Jharkhand, Karnataka, Kerala, Lakszadweep , Madhya Pradesh, Maharashtra, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Odisha, Puducherry, Pendżab, Radżastan, Sikkim, Tamil Nadu, Telangana, Tripura, Uttar Pradesh, Uttarakhand, Zachodni Bengal. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Indie, ważnymi produktami przemysłowymi są tekstylia, chemikalia, przetwórstwo spożywcze, stal, sprzęt transportowy, cement, wydobycie, ropa naftowa, maszyny, oprogramowanie, farmaceutyki. Ważne produkty rolne to ryż, pszenica, nasiona oleiste, bawełna, juta, herbata, trzcina cukrowa, soczewica, cebula, ziemniaki; produkty mleczne, owce, kozy, drób; ryba. Najważniejsze towary eksportowe to produkty naftowe, kamienie szlachetne, pojazdy, maszyny, żelazo i stal, chemikalia, produkty farmaceutyczne, zboża , odzież, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 16%, Zjednoczone Emiraty Arabskie 11,7%, Hongkong 5,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to ropa naftowa, kamienie szlachetne, maszyny, chemikalia, nawozy, tworzywa sztuczne, żelazo i stal, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 17%, USA 5,8%, ZEA 5,4%, Arabia Saudyjska 5.2% , Szwajcaria 4.2% (2016). Jak bogaty jest Indie i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $7,200 (2017 oszacowanie). To dość niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 21.9% (2011 oszacowanie).


Mapa - IndieBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet