Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Kenia

Atlas of World: Kenia. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Kenia.


Informacje o Kenia

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Kenia. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Kenia. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Kenia tutaj:

Kenia - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Kenia? Zacznijmy od tego: Założyciel prezydenta i ikona walki wyzwoleńczej Jomo Kenyatta doprowadził Kenię do niepodległości w 1963 r. Aż do śmierci w 1978 r., Kiedy wiceprezydent Daniel MOI przejął władzę w sukcesji konstytucyjnej. Kraj był de facto stanem jednopartyjnym od 1969 do 1982 roku, po którym to czasie rządząca Kenja Afrykańska Unia Narodowa (KANU) zmieniła konstytucję, aby stać się jedyną legalną partią w Kenii. MOI pod naciskiem wewnętrznych i zewnętrznych nacisków na liberalizację polityczną pod koniec 1991 roku. Opór pod względem etnicznym nie zdołał usunąć KANU z władzy w wyborach w 1992 i 1997 roku, które były nękane przez przemoc i oszustwa, ale były postrzegane jako generalnie odzwierciedlające wolę Kenijczycy. Prezydent MOI ustąpił w grudniu 2002 r. Po uczciwych i pokojowych wyborach. Mwai Kibaki, kandydat wieloetnicznego, zjednoczona grupa opozycyjna, Narodowa Tęczowa Koalicja (NARC), pokonała kandydata KANU Uhuru Kenyatta, syna założyciela prezydenta Jomo Kenyatty, i przejęła prezydencję po kampanii skupiającej się na platformie antykorupcyjnej. Ponowny wybór Kibaki w grudniu 2007 r. Przyniósł oskarżenie o fałszowanie głosów od kandydata Ruchu Odingi z Orange Demokratycznego Ruchu (ODM) i rozpętał dwa miesiące przemocy, w której zginęło około 1100 osób. Sponsorowana przez Unię Afrykańską mediacja, prowadzona przez byłego sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana pod koniec lutego 2008 r., Doprowadziła do porozumienia o podziale władzy, w wyniku którego Odinga trafił do rządu na przywróconej pozycji premiera. Porozumienie w sprawie podziału władzy obejmowało szeroki program reform, którego centralną częścią była reforma konstytucyjna. W sierpniu 2010 r. Kenijczycy w przeważającej większości przyjęli nową konstytucję w ogólnokrajowym referendum. Nowa konstytucja wprowadziła dodatkowe kontrole i salda do władzy wykonawczej oraz znacznego przekazania mocy i zasobów 47 nowo utworzonym okręgom. Zlikwidował także stanowisko premiera po pierwszych wyborach prezydenckich w ramach nowej konstytucji, które odbyły się w marcu 2013 r. Uhuru Kenyatta wygrał wybory i został zaprzysiężony na urząd w kwietniu 2013 r .; rozpoczął drugą kadencję w listopadzie 2017 r. Uhuru Kenyatta wygrał wybory i został zaprzysiężony na urząd w kwietniu 2013 r .; rozpoczął drugą kadencję w listopadzie 2017 r. Uhuru Kenyatta wygrał wybory i został zaprzysiężony na urząd w kwietniu 2013 r .; rozpoczął drugą kadencję w listopadzie 2017 r.

Geografia - Kenia

Gdzie na świecie jest Kenia? Lokalizacja tego kraju to Afryka Wschodnia, granicząca z Oceanem Indyjskim, między Somalią i Tanzanią. Całkowita powierzchnia kraju Kenia wynosi 580,367 km2, z czego 569,140 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: niskich równinach, do środkowych wyżyn podzielonych przez Wielką Rift Valley; Płodny płaskowyż na zachodzie. Najniższym punktem kraju Kenia jest Ocean Indyjski 0 m, najwyższy punkt Góra Kenia 5 190 m. Klimat jest zmienia się od tropikalnych wzdłuż wybrzeża do suchych w przejściowo.


Mieszkańcy - Kenia

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Kenia. Liczba to: 47,615,739. Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? Kikuju 22%, Luhya 14%, Luo 13%, Kalenjin 12%, Kamba 11%, Kisii 6%, Meru 6%, inne afrykańskie 15%, nieafrykańskie (azjatyckie, europejskie i arabskie) 1%. Jakie są języki w kraju Kenia? angielski (oficjalny) , Kiswahili (urzędowy), liczne języki rdzenne. A religie: chrześcijańskie 83% (protestanci 47,7%, katolicy 23,4%, inni chrześcijanie 11,9%), muzułmanie 11,2%, tradycjonaliści 1,7%, inni 1,6%, brak 2,4%, nieokreśleni 0,2% (2009 est. ). Ile lat mają przeciętni ludzie? 19.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 64.3 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Kenia? Tutaj: Populacja silnie skoncentrowana na zachodzie wzdłuż brzegu Jeziora Wiktorii; inne obszary o wysokiej gęstości obejmują stolicę Nairobi, a na południowym wschodzie wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Główne obszary miejskie kraju Kenia to: Nairobi (stolica) 3.915 milionów; Mombassa 1,144 miliona (2015).

Rząd i gospodarka - Kenia

Stolica kraju Kenia to Nairobi i rządowy typ republika prezydencka. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 47 hrabstwa; Baringo, Bomet, Bungoma, Busia, Elgeyo / Marakwet, Embu, Garissa, Homa Bay, Isiolo, Kajiado, Kakamega, Kericho, Kiambu, Kilifi, Kirinyaga, Kisii, Kisumu, Kitui, Kwale, Laikipia, Lamu, Machakos, Makueni, Mandera , Marsabit, Meru, Migori, Mombasa, Murang'a, Nairobi, Nakuru, Nandi, Narok, Nyamira, Nyandarua, Nyeri, Samburu, Siaya, Taita / Taveta, rzeka Tana, Tharaka-Nithi, Trans Nzoia, Turkana, Uasin Gishu , Vihiga, Wajir, West Pokot. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Kenia, ważnymi produktami przemysłowymi są drobnodostępne dobra konsumpcyjne (plastik, meble, baterie, tekstylia, odzież, mydło, papierosy, mąka), produkty rolne, ogrodnictwo, rafinacja ropy naftowej; aluminium, stal, ołów; cement, naprawa statków handlowych, turystyka. Ważne produkty rolne to Herbaty, kawy, kukurydzy, pszenicy, trzciny cukrowej, owoców, warzyw; produkty mleczne, wołowina, ryby, wieprzowina, drób, jaja. Najważniejsze towary eksportowe to herbata, produkty ogrodnicze, kawa, produkty naftowe, ryby, cement, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Uganda 10,1%, Tanzania 8,6%, USA 7,7%, Holandia 7,4%, Wielka Brytania 7,3%, ZEA 4,6% , Pakistan 4,5% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt transportowy, produkty naftowe, pojazdy silnikowe, żelazo i stal, żywice i tworzywa sztuczne, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 24,1%, Indie 11,2%, Zjednoczone Emiraty Arabskie 7,7%, Japonia 5,4% (2016). Jak bogaty jest Kenia i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,500 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 43.4% (2012 oszacowanie).


Mapa - KeniaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności