Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Komory

Atlas of World: Komory. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Komory.


Informacje o Komory

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Komory. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Komory. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Komory tutaj:

Komory - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Komory? Zacznijmy od tego: Archipelag Komorów na Oceanie Indyjskim, złożony z wysp Mayotte, Anjouan, Moheli i Grand Comore, ogłosił niepodległość od Francji 6 lipca 1975 r. Francja nie uznała niepodległości Majotty, która pozostaje pod administracją francuską. Od czasu uzyskania niepodległości Komory przetrwały polityczną niestabilność dzięki zrealizowanym i usiłowanym przewrotom. W 1997 r. Wyspy Anjouan i Moheli ogłosiły niepodległość od Komorów. W 1999 r. Szef armii pułkownik Azali Assoumani przejął władzę całego rządu w bezkrwawym zamachu; zainicjował 2000 Fomboni Accords, porozumienie o podziale władzy, w którym federalna prezydentura obraca się pomiędzy trzema wyspami, a każda wyspa utrzymuje lokalny rząd. Azali wygrał wybory prezydenckie w 2002 roku na prezydenta Związku Komorów z wyspy Grand Comore, która odbyła pierwszą pięcioletnią kadencję. Azali ustąpił w 2006 roku, a prezydent Ahmed Abdallah Mohamed Sambi został wybrany na prezydenta z Anjouan. W 2007 r. Mohamed Bacar dokonał de facto secesji Anjouana ze Związku Komorów, odmawiając ustąpienia, gdy inne wyspy Komorów przeprowadziły prawowite wybory w lipcu. Unia Afrykańska (UA) początkowo próbowała rozwiązać kryzys polityczny, stosując sankcje i blokadę morską dla Anjouan, ale w marcu 2008 r. UA i komorianie przejęli wyspę. Mieszkańcy wyspy z zadowoleniem przyjęli ten ruch. W maju 2011 r. Ikililou Dhoinine wygrał przewodnictwo w pokojowych wyborach uważanych powszechnie za wolne i uczciwe. W ściśle kwestionowanych wyborach w 2016 r. Były prezydent Azali Assoumani wygrał drugą kadencję, gdy rotacyjna prezydencja powróciła do Grande Comore.

Geografia - Komory

Gdzie na świecie jest Komory? Lokalizacja tego kraju to Afryka Południowa, grupa wysp na północnym ujściu Kanału Mozambiku, około dwie trzecie drogi między północnym Madagaskarem a północnym Mozambikiem. Całkowita powierzchnia kraju Komory wynosi 2,235 km2, z czego 2,235 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wyspy wulkaniczne, wnętrza różnią się od stromych gór do niskich wzgórz. Najniższym punktem kraju Komory jest Ocean Indyjski 0 m, najwyższy punkt Karthala 2.360 m. Klimat jest tropikalne morskie; pora deszczowa (od listopada do maja).


Mieszkańcy - Komory

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Komory. Liczba to: 808,080 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Antalote, Cafre, Makoa, Oimatsaha, Sakalava. Jakie są języki w kraju Komory? Arabski (urzędowy), francuski (urzędowy), Shikomoro (oficjalny, mieszanka języka suahili i arabskiego) (Komory). A religie: sunnicki muzułmanin 98%, inny (w tym szyicki muzułmanin, rzymsko-katolicki, Świadek Jehowy, protestant) 2%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 19.9 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 64.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Komory? Tutaj: Stolica Maroni, położona po zachodniej stronie wyspy Grande Comore, jest największym miastem w kraju; jednak z trzech wysp, które stanowią Komory, jest to Anjouan, który jest najgęściej zaludnionym. Główne obszary miejskie kraju Komory to: Moroni (stolica) 56 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Komory

Stolica kraju Komory to Moroni i rządowy typ federalnej prezydenckiej republiki. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 3 wyspy i 4 gminy; Anjouan (Ndzuwani), Domoni, Fomboni, Grande Comore (N'gazidja), Moheli (Mwali), Moroni, Moutsamoudou. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Komory, ważnymi produktami przemysłowymi są wędkarstwo, turystyka, destylacja perfum. Ważne produkty rolne to wanilia, goździki, ylang-ylang (esencja perfum), orzechy kokosowe, banany, maniok,. Najważniejsze towary eksportowe to wanilia, ylang-ylang (esencja perfum), goździki, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Francja 25,6%, Korea Południowa 15%, Niemcy 11,8%, Indie 10,4%, Singapur 4,4%, Rosja 4,2%, Mauritius 4,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to ryż i inne produkty spożywcze, towary konsumpcyjne, produkty naftowe, cement i materiały budowlane, sprzęt transportowy, a najważniejsi partnerzy importowi to Zjednoczone Emiraty Arabskie 29,5%, Francja 21,2%, Chiny 11,3%, Pakistan 7,3%, Madagaskar 6,2%, Indie 4,7% (2016). Jak bogaty jest Komory i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $1,600 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 44.8% (2004 oszacowanie).


Mapa - KomoryBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności