Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Komory

Atlas světa: Komory. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Komory.

Domů - Afrika - Komory

Informace - Komory

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Komory. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Komory. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Komory:

Komory - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Komory? Začněme tímto: Komorské souostroví v Indickém oceánu, složené z ostrovů Mayotte, Anjouan, Moheli a Grand Comore, vyhlásilo nezávislost na Francii dne 6. července 1975. Francie neuznala nezávislost Mayotte, která zůstává pod francouzskou správou. Po dosažení nezávislosti Komory prodělaly politickou nestabilitu prostřednictvím uskutečněných a pokusů o převrat. V roce 1997 vyhlásily ostrovy Anjouan a Moheli nezávislost od Komor. V roce 1999 se vojenský šéf Col. Azali Assoumani ujal moci celé vlády v bezkrvovém převratu; inicioval dohodu Fomboni z roku 2000, dohodu o sdílení moci, ve které se federální předsednictví otáčí mezi třemi ostrovy a každý ostrov udržuje svou místní vládu. Azali vyhrál federální prezidentské volby v roce 2002 jako prezident Unie Komor z Grand Comore Island, který měl první pětiletý termín. Azali odstoupil v roce 2006 a prezident Ahmed Abdallah Mohamed Sambi byl zvolen do úřadu jako prezident z Anjouanu. V roce 2007 Mohamed Bacar uskutečnil Anjouanovu de facto odloučení od Komorského svazu a odmítl odstoupit, když ostatní ostrovy v Komorosu uspořádaly v červenci legitimní volby. Africká unie (AU) se nejprve pokoušela vyřešit politickou krizi tím, že do Anjouanu uplatnila sankce a námořní blokádu, avšak v březnu 2008 zajali AU a komorští vojáci ostrov. Obyvatelé ostrova obecně uvítali tento krok. V květnu 2011 získala Ikililou Dhoinine předsednictví v mírových volbách, které jsou všeobecně považovány za svobodné a spravedlivé. V těsně napadených volbách v roce 2016 získal bývalý prezident Azali Assoumani druhé funkční období, kdy se rotující předsednictví vrátilo do Grande Comore.

Geografie - Komory

Kde je na světě Komory? Umístění této země je Jižní Afrika, skupina ostrovů na severním ústí Mozambického kanálu, asi dvě třetiny cesty mezi severním Madagaskarem a severním Mosambikem. Komory má celkovou plochu 2,235 km2, z čehož 2,235 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: vulkanické ostrovy, interiéry se liší od strmých hor až po nízké kopce. Nejnižší bod země Komory je Indický oceán 0 m, nejvyšší bod Karthala 2360 m. A klima je tropických mořských oblastí; deštivé období (listopad až květen).


Obyvatelé - Komory

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Komory. Počet obyvatel je: 808,080 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Antalote, Cafre, Makoa, Oimatsaha, Sakalava. Jaké jsou tu požívané jazyky? Komory hovoří jazyky Arabština (oficiální), francouzština (oficiální), Shikomoro (komorský),. A náboženství: sunni muslimští 98%, jiní (včetně šiitského muslimského, římského katolíka, svědka Jehovovi, protestanta) 2%. Kolik let je tady lidem? 19.9 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 64.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Hlavní město Maroni, ležící na západní straně ostrova Grande Comore, je největším městem země. Nicméně, ze tří ostrovů, které se skládají z Komor, je nejvíce hustě obydlený Anjouan. Hlavní městské oblasti v zemi Komory jsou: (hlavní město) 56,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Komory

Hlavní město země Komory je Moroni a typ vlády federální prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 3 ostrovy a 4 obce; Anjouan (Ndzuwani), Domoni, Fomboni, Grande Comore (N'gazidja), Moheli (Mwali), Moroni, Moutsamoudou. Pokud jde o ekonomiku, Komory má tyto důležité průmyslové produkty: rybolov, turistika, parfémy destilace. Důležité zemědělské produkty jsou vanilka, hřebíček, ylang-ylang (parfém esence), kokosové ořechy, banány, kasava (maniok). Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou vanilka, ylang-ylang (parfém esence), hřebíček a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Francie 25,6%, Jižní Korea 15%, Německo 11,8%, Indie 10,4%, Singapur 4,4%, Rusko 4,2%, Mauricius 4,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou rýže a jiné potraviny, spotřební zboží, ropné produkty, cement a stavební materiály, a nejdůležitější importní partneři jsou SAE 29,5%, Francie 21,2%, Čína 11,3%, Pákistán 7,3%, Madagaskar 6,2%, Indie 4,7% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Komory a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $1,600 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 44.8% (2004 odhad).


Mapa KomoryZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí